41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Pulmoterol

PulmoterolPulmoterol
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: płyn do inhalacji
Cena: 61.03 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 50 mcg/dawkę,proszek do inhalacji, 90 kapsułek+inhalator, 50 mcg/dawkę, proszek do inhalacji, 60 kapsułki + inhalator
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Salmeterolum
Działanie: rozkurcza mięśnie gładkie oskrzeli
Ulotka:

Opis i skład produktu Pulmoterol

 

Lek na receptę stosowany w leczeniu przewlekłych objawów odwracalnej obturacji dróg oddechowych u osób z: łagodną astmą, astmą nocną, długotrwałą obturacyjną chorobą płuc. Lek używany także u pacjentów z powysiłkowym lub spowodowanym nieswoistymi bodźcami skurczem oskrzeli.

Dawkowanie:

Wziewnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Preparat powinien być stosowany rano i wieczorem, z zachowaniem 12 godzinnej przerwy. Uwaga! Preparat nie jest przeznaczony do przerwania ostrego napadu duszności. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Ból i zawroty głowy, nerwowość, zaburzenia snu, parestezje, zaburzenia rytmu serca, skurcz oskrzeli, paradoksalny skurcz oskrzeli, zapalenie tchawicy, grypa, zapalenie gardła, zapalenie zatok, zapalenie górnych dróg oddechowych, kaszel, podrażnienie jamy ustnej i gardła, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, skurcz krtani, świszczący oddech, duszność, nudności, obniżenie poziomu potasu, hiperglikemia, drżenia, bóle stawów, kurcze mięśni, gorączka, niespecyficzne bóle w klatce piersiowe, zapalenie skóry wyprysk, wysypka, pokrzywka, obrzęk (w tym obrzęk naczynioruchowy), anafilaksja, fotodermatozy. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na salmeterol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Gdy przyjmujesz leki blokujące receptory β-adrenergiczne. Ponadto należy poinformować o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek może być stosowany w ciąży i okresie karmienia piersią jedynie w przypadkach, gdy spodziewane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu lub karmionego dziecka.

Pulmoterol czy działa
Pulmoterol opinia
Pulmoterol opinie
Pulmoterol skład
Pulmoterol cena
Pulmoterol ulotka
Pulmoterol dawkowanie
Pulmoterol przeciwwskazania
Pulmoterol zamienniki
Pulmoterol zamiennik
Pulmoterol odpowiednik
Pulmoterol tańszy zamiennik
astma drogi oddechowe astma oskrzelowa choroba płuc obturacyjna choroba płuc skurcze oskrzeli choroba oskrzeli astma nocna
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Pulmoterol

Dodaj opinię o Pulmoterol

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach