45 197 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 978 produktów w 209 kategoriach

Pulmicort

PulmicortPulmicort
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: zawiesina do inhalacji
Cena: 86.02 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: zawiesina do inhalacji, (0,25 mg / ml), 2 ml, 20 pojemników, zawiesina do inhalacji, (0,5 mg / ml), 2 ml, 20 pojemników, Turbuhaler, aerozol, (100 mcg / dawkę), 200 dawek, Turbuhaler, aerozol, (200 mcg / dawkę), 100 dawek, zawiesina do inhalacji, (0,125 mg / ml), 2 ml, 20 pojemników
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Budesonidum
Działanie: przeciwzapalne
Ulotka:

Opis i skład produktu Pulmicort

 

Lek na receptę stosowany jako inhalacja z nebulizatora u osób z astmą oskrzelową, gdy potrzebne jest długotrwałe zażywanie glikokortykosteroidów dla zachowania kontroli procesu zapalnego trwającego w układzie oddechowym.

Dawkowanie:

Wziewnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Pojemnik należy wstrząsnąć przed użyciem. Zawartość otwartego pojemnika należy zużyć w ciągu dwunastu godzin. Komora nebulizatora musi być umyta po każdym użyciu. Komorę i maskę należy umyć ciepłą wodą z dodatkiem delitkatnego detergentu. Następnie opłukać wodą i osuszyć. Preparat może być mieszany z 0.9 % chlorkiem sodu (sól fizjologiczna). Sporządzona mieszanina musi być zużyta w ciągu 30 minut. Budezonid dostarczany jest do płuc podczas wykonywania wdechu. U małych dzieci, które nie mogą wdychać preparatu przez ustnik należy podawać preparat przez maskę twarzową, którą po każdym zastosowaniu maski należy przemyć twarz wodą. Po każdym zastosowaniu należy wypłukać jamę ustną. Po opanowaniu objawów choroby należy stosować jak najmniejszą dawkę podtrzymującą. Nie zażywaj leku samodzielnie, bez ustalenia przyczyny duszności przez lekarza. Nie należy używać leku w celu przerwania napadu astmy oskrzelowej (ostrej duszności). Nie należy używać nebulizatorów ultradźwiękowych, ponieważ nie dostarczają pacjentowi wystarczającej dawki leku.

Możliwe skutki uboczne:

Często zakażenia grzybicze jamy ustnej i gardła, podrażnienie gardła, kaszel, chrypka. Rzadko: obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, wysypka, kontaktowe zapalenie skóry, skłonność do występowania wybroczyn krwawych, skurcz oskrzeli, nerwowość, niepokój, depresja, zaburzenia zachowania, paradoksalny skurcz oskrzeli, zaburzenia czynności nadnerczy. Jeżeli preparat był podawany przez maskę twarzową może wystąpić podrażnienie skóry twarzy.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, chorujesz na gruźlicę, stwierdzono u Ciebie zakażenie grzybicze jamy ustnej lub gardła. Gdy przyjmujesz ketokonazol, itrakonazol. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią stosować jedynie w przypadku, gdy lekarz oceni, że korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu lub karmionego dziecka. Należy stosować najmniejszą dawkę skuteczną, biorąc pod uwagę ryzyko wystąpienia zaostrzenia astmy.

Pulmicort opinia
Pulmicort opinie
Pulmicort skład
Pulmicort cena
Pulmicort ulotka
Pulmicort dawkowanie
Pulmicort przeciwwskazania
Pulmicort zamienniki
Pulmicort zamiennik
Pulmicort odpowiednik
Pulmicort tańszy zamiennik
Pulmicort czy działa
problemy z oddychaniem astmatyk inhalacja astma zapalenia układ oddechowy astma oskrzelowa
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Pulmicort

Dodano: 15 Październik 2016
Autor: MumOlka
Ocena:
Bez tego leku nie wyleczymy żadnej infekcji. Tylko należy pamiętać że to stetyd a ich nie odstawiamy od razu tylko zmniejszamy najpierw dawki.
Odpowiedź
Dodano: 27 Marzec 2016
Autor: Maja
Ocena:
świetny lek, krótkie działanie miejscowe jest idealne dla organizmu. bardzo skuteczny
Odpowiedź

Dodaj opinię o Pulmicort

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 197 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 978 produktów w 209 kategoriach