39 927 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Proursan

ProursanProursan
(4 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: kapsułki
Cena: 64.43 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 250 mg, kapsułki twarde, 100 szt, kapsułki, 250 mg, 50 szt
Działanie: żółciotwórcze
Ulotka:

Opis i skład produktu Proursan

 

Lek na receptę stosowany w rozpuszczalne cholesterolowych kamieni żółciowych znajdujących się w pęcherzyku żółciowym. Możliwy do zastosowania u osób z odpowiednią funkcją pęcherzyka żółciowego oraz z kamieniami żółciowymi o średnicy nie większej niż 20 mm, widocznymi  dla promieni Roentgena. Leczenie zapalenia błony śluzowej żołądka wynikającego z zarzucania żółci.

Dawkowanie:

Doustnie, podczas posiłków. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Leczenie należy przerwać, jeśli kamienie nie ulegną zmniejszeniu w ciągu roku. Nie stosować u dzieci do 3 roku życia. Podczas leczenia należy kontrolować parametry czynności wątroby. Po 6-10 miesiącach od rozpoczęcia leczenia, w zależności od średnicy złogów, należy wykonać badanie pęcherzyka żółciowego. Dieta z małą zawartością błonnika i dużą zawartością cholesterolu zmniejsza skuteczność leczenia.  

Możliwe skutki uboczne:

Przemijające zaburzenia żołądkowo-jelitowe, sporadycznie świąd.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz zapalenie pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, niedrożność przewodu żółciowego lub przewodu pęcherzykowego, zaawansowaną marskość wątroby, zaburzenia czynności nerek, choroby zapalne jelit, zaburzoną czynność skurczową pęcherzyka żółciowego, często występującą kolkę żółciową. Gdy przyjmujesz preparaty obniżające stężenie lipidów, preparaty zobojętniające sok żołądkowy zawierające glin, doustne preparaty antykoncepcyjne, estrogeny oraz stosujesz dietę z małą zawartością błonnika i dużą zawartością cholesterolu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Proursan zamienniki
Proursan zamiennik
Proursan odpowiednik
Proursan tańszy zamiennik
Proursan czy działa
Proursan opinia
Proursan opinie
Proursan cena
Proursan skład
Proursan ulotka
Proursan dawkowanie
Proursan przeciwwskazania
cholesterolowe kamienie cholesterol pęcherzyk żółciowy kamienie kamienie zółciowe kamienie w pęcherzyku leczenie kamieni rozpuszczanie kamieni leczenie pęczerzyka żółciowego
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Proursan

Dodano: 02 Styczeń 2017
Autor: LUCNA
Ocena:
Biorę ten lek już 15 miesięcy nawet mi pomaga bo wyniki są lepsze. Lucyna
Odpowiedź
Dodano: 21 Październik 2016
Autor: ALICJA
Ocena:
NIE ZNAM PRODUKTU I NIE WIEM CZY ZASADNE JEST BRANIE W MOIM PRZYPADKU
Odpowiedź
Dodano: 21 Październik 2016
Autor: ALICJA
Ocena:
WITAM .JA MAM ZAPALENIE PRZEWLEKLE ZOLADKA ZPOWODU ZARZUCANIA ZOLCI DO ZOLADKA ,ALE NIE MAM OD 30 LAT WORECZKA ZOLCIOWEGO,LEKARZ ZALECIL PROURSON,NADMIENIE ,ZE JESTEM 10 LAT PO MANKIETOWEJ RESEKCJI ZOLADKA .GASTROSKOPIA WYKAZALA ACHALAZJE
Odpowiedź
Dodano: 22 Czerwiec 2015
Autor: Bernata
Ocena:
Miałam ogromny rpoblem z kamieniami żółciowymi, ból i brak komforu dawały mi nieżle w kość. Lekarz przepiasał mi Proursan, Stosowałam się do zaleceń nie powiem leczenie trochę trwało ale jakie efekty, kamienie się zmniejszyły i to znacznie. Cena może jest dość wysoka ale działanie rewelacja.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Proursan

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 927 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach