44 549 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Protopic

ProtopicProtopic
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: maść
Cena: 59.17 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 0,1%, maść, 10 g, 0,1%, maść, 30 g, 0,03%, maść, 10 g
Działanie: immunosupresyjne
Ulotka:

Opis i skład produktu Protopic

 

Lek na receptę stosowany w leczeniu średnich i trudnych form atopowego zapalenia skóry w przypadkach niereagowania lub nietolerancjina leczenia standardowego: miejscowego uzywania kortykosteroidów.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Cienką warstwę maści należy nanieść na zmienioną chorobowo powierzchnię skóry. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Preparat może być stosowany na każdą część ciała, włączając powierzchnię twarzy, szyi oraz obszarów zgięć, z wyjątkiem błon śluzowych. Preparatu nie należy stosować pod opatrunkiem okluzyjnym. W trakcie leczenia należy ograniczać narażanie skóry na działanie światła słonecznego oraz unikać światła UV pochodzącego z solarium, leczenia UVA lub UVB w połączeniu z psoralenami (PUVA). W ciągu 2 godzin od zastosowania preparatu nie należy stosować środków zmiękczających na tę samą powierzchnię.   Nie stosować u dzieci poniżej 2 lat.   Uwaga! Podczas stosowania preparatu nie należy pić alkoholu. Lek może powodować nietolerancję alkoholu (wypieki lub podrażnienie skóry po spożyciu napojów alkoholowych).   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.     Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Miejscowe pieczenie, świąd, rumień, ból, podrażnienie, wysypka, wyprysk opryszczkowy, opryszczka zwykła, opryszczka wargowa, zapalenie mieszków włosowych, nietolerancja alkoholu, trądzik.   Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na takrolimus, wrodzone lub nabyte upośledzenie odporności.   Gdy przyjmujesz leki immunosupresyjne. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie wolno stosować preparatu u kobiet w ciąży. W trakcie leczenia preparatem nie jest zalecane karmienie piersią.

Protopic opinia
Protopic opinie
Protopic skład
Protopic cena
Protopic ulotka
Protopic dawkowanie
Protopic przeciwwskazania
Protopic zamienniki
Protopic zamiennik
Protopic odpowiednik
Protopic tańszy zamiennik
Protopic czy działa
problemy skórne atopowe zapalenie skóry zapalenia atopia zapalenia skóry uczulenia skóry leczenie atopii leczenie zapalenia skóry
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Protopic

Dodano: 06 Marzec 2017
Autor: Kasia
Ocena:
Bardzo mi pomógł, ale trzeba stosowac sie do zalecen ja niestety poszłam na solarium i działanie maści było krótkotrwałe.
Odpowiedź
Dodano: 05 Marzec 2017
Autor: elżbieta
Ocena:
Na błony śluzowe jamy ustnej -liszaj płaski dostałam PROTOPIC 0,03 czy mam to stosować prosze o rade
Odpowiedź

Dodaj opinię o Protopic

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 549 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach