40 719 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 603 produktów w 205 kategoriach

Propecia

PropeciaPropecia
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: na receptę
Postać: tabletki
Cena: 189.49 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii wypadanie i porost włosów

Opis i skład produktu Propecia

Propecia, 28 tabletek

To produkt do leczenia łysienia androgenowego typu męskiego.

Skład:

Substancja czynna leku to: Finasteryd.

Właściwości:

Propecia zawiera aktywny składnik Finasteryd, który hamuje produkcję substancji będącej aktywną formą testosternu, odpowiedzialnej za męskie łysienie. W konsekwencji lek zapobiega kurczeniu się mieszków włosowych, prowadzącemu do utraty włosów. Dochodzi do regeneracji włosów, które odzyskują zdolność przyrostu. 

Przeciwwskazania:

Produkt nie powinien być zażywany przez kobiety, dzieci oraz mężczyzn uczulonych na którykolwiek składnik leku.

Poważnym przeciwwskazaniem do stosowania leku jest stosowanie środków na przerost prostaty zawierających finasteryd lub dutasteryd. 

Zażywanie leku może wpłynąć na wyniki badań krwi wykonywanych pod kątem wykrycia raka prostaty. Mężczyźni, którzy mają zostać poddani takiemu badaniu powinni powiadomić lekarza o stosowaniu leku.

Tabletki z uszkodzoną powłoką ochronną nie powinny być dotykane przez kobiety w ciąży. Wnętrze pigułki zawiera substancje mogące wpłynąć na rozwój narządów płciowych dziecka.

Lek zawiera laktozę. Mężczyźni ze zdiagnozowaną nietolerancją laktozy przed zażyciem leku powinni zasięgnąć opinii lekarza.

Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku u niewielkiej liczby mężczyzn może wystąpić zmniejszenie libido i (lub) trudność w osiągnięciu erekcji. Niekiedy może wystąpić zmniejszenie objętości nasienia (nie przeszkadza to jednak we współżyciu seksualnym). Ponadto rzadko obserwowano następujące objawy niepożądane: reakcje alergiczne, w tym wysypka, swędzenie, pokrzywka, obrzęk warg i twarzy, zaburzenia ejakulacji, tkliwość i powiększenie gruczołów sutkowych, ból jąder. Należy niezwłocznie poinformować lekarza o powyższych lub jakichkolwiek innych zaobserwowanych objawach. 

Dawkowanie:

Dawka i częstotliwość stosowania jest dobierana przez lekarza indywidualnie dla każdego pacjenta. Zazwyczaj jest to 1 tabletka na dobę. W razie pominięcia dawki nie należy przyjmować dodatkowej tabletki. Pierwsze efekty pojawiają sie po 3-6 miesiącach stosowania.

Propecia opinia
Propecia opinie
Propecia ulotka
Propecia skład
Propecia dawkowanie
Propecia przeciwwskazania
Propecia cena
Propecia zamienniki
Propecia zamiennik
Propecia odpowiednik
Propecia tańszy zamiennik
Propecia czy działa
łysienie wypadanie włosów łysienie androgenowe utrata włosów porost włosów rzadkie włosy
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Propecia

Dodaj opinię o Propecia

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 719 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 603 produktów w 205 kategoriach