44 549 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Prontosan

ProntosanProntosan
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ:
Postać: żel
Cena: 69.39 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Prontosan

Prontosan, żel do ran, gotowy do użycia, 30 ml

Żel należy stosować na rany.

Skład

Oczyszczona woda, glicerol, hydroxyethylcellulose, 0,1% undecylenamidopropyl betaine, 0,1% polyaminopropyl biguanida.

Działanie

Żel jest pomocny w pielęgnacji ran. Szybko oraz skutecznie usuwa biofilm oraz zanieczyszczenia rany, przyspiesza proces gojenia się ran. Ponadto pochłania zapachy wydzielane z rany.

Żel należy zużyć maksymalnie w ciągu 8 tygodni id jego otwarcia. Po tym czasie żelu nie należy używać.

Wskazania

Wskazany w oczyszczaniu, dekontaminacji oraz w nawilżaniu ostrych i przewlekłych ran, oparzeń I i II stopnia.

Dawkowanie

Przed nałożeniem żelu do ran Prontosan, ranę należy zawsze najpierw przemyć i oczyścić za pomocą roztworu do irygacji ran Prontosan w celu usunięcia zanieczyszczeń i łatwych do oddzielenia nalotów. Łożysko rany należy zawsze obficie pokryć żelem. W tym celu, żel należy nałożyć na ranę bądź wypełnić nim zagłębienie lub torebkę rany. Żelem można również nasączyć bądź nawilżyć okłady, gazy, kompresy lub inne chłonne materiały bądź wypełniacze ran, a następnie pokryć, wypełnić lub obwiązać nimi ranę.

Żel może pozostać na ranie do następnej zmiany opatrunku. W zależności od tego, na kiedy jest planowany następny opatrunek, żel można nakładać w różnej ilości:

  • większa ilość : np przy zmianie opatrunku dopiero po kilku dniach
  • mniejsza ilość: przy zmianie opatrunku następnego bądź tego samego dnia.
     

W ten sposób powierzchnia rany jest przez cały czas nawilżona, co gwarantuje dobre oczyszczenie i dokontaminację. Naloty są łagodnie oddzielane i usuwane przy następnej zmianie opatrunku.
Żel należy stosować wystarczająco często, aby wszystkie naloty i nekrozy dały się łatwo usunąć a łożysko rany było odpowiednio przygotowane. Stanowi to dobry warunek wstępny do naturalnego wyleczenia rany.

Przeciwwskazania:

Żelu do ran Prontosan nie należy stosować w przypadku stwierdzonej lub podejrzanej alergii na jakikolwiek składnik. Żel nie może być stosowany w obszarze centralnego układu nerwowego i opon mózgowych, w uchu środkowym i wewnętrznym ani oku. Stosowanie na chrząstce stawowej i przy aseptycznych operacjach stawów jest zabronione. Żelu nie można również łączyć z innymi środkami myjącymi, maściami, olejkami lub enzymami, itp. do czyszczenia ran.

Działania niepożądane:

W bardzo rzadkich przypadkach, bezpośrednio po nałożeniu żelu może wystąpić lekkie pieczenie na powierzchni rany, które jednak ustępuje po kilku minutach.

Prontosan opinia
Prontosan opinie
Prontosan ulotka
Prontosan skład
Prontosan dawkowanie
Prontosan przeciwwskazania
Prontosan cena
Prontosan zamienniki
Prontosan zamiennik
Prontosan odpowiednik
Prontosan tańszy zamiennik
Prontosan czy działa
pielęgnacja skóry oparzenia co na rany skóry pielęgnacja ran skóry oczyszczanie ran skóry czym oczyszczać rany żel do oczyszczania ran sposób na oczyszczenie ran skóry
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Prontosan

Dodano: 17 Październik 2015
Autor: Jula
Ocena:
Zdarzyło mi sie kupić raz prontosan żel na oparzenia, ale cena jest tak wysoka, że był to tylko jednorazowy incydent, teraz używam tańszych zamienników, mają podobne działanie, a nie kosztują aż tyle.
Odpowiedź
Dodano: 08 Lipiec 2015
Autor: Justyna
Ocena:
Jeśli w domu stosujemy cokolwiek na rany, oparzenia to tylko Prontosan. Według nas jedyny środek, który bardzo szybko działa i łagodzi ból. Cena dosyć wysoka, ale efekty natychmiastowe.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Prontosan

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 549 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach