41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach
Jesteś tutaj:
> >

Pronasal

PronasalPronasal
(5 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: aerozol do nosa
Cena: 44.39 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 50 mcg/dawkę, aerozol do nosa, 1 butelka, 140 dawek, 50 mcg/dawkę, aerozol do nosa, 1 butelka, 60 dawek, 50 mcg/dawkę, aerozol do nosa, 2 butelki po 140 dawek
Działanie: zmniejsza stany zapalne
Ulotka:

Opis i skład produktu Pronasal

 

Lek na receptę stosowany w leczeniu  kataru siennego: sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i całorocznego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa u  dorosłych i dzieci w wieku 6 roku życia i starszych. Lek stosowany  w leczeniu polipów nosa u  dorosłych.

Dawkowanie:

Donosowo. Lek  Pronasal należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Aerozolu do nosa nie należy stosować w większych dawkach, częściej lub przez dłuższy czas niż zalecił to lekarz prowadzący.

Możliwe skutki uboczne:

Jeśli glikokortykosteroidy stosowane są przez długi okres lub w dużych dawkach, w rzadkich przypadkach mogą wywoływać niekorzystny wpływ na hormony pacjenta. U dzieci mogą wpływać na wzrost i rozwój. Możliwe działania niepożądane: często: ból głowy, kichanie i podrażnienie/pieczenie błony śluzowej nosa, krwawienie z nosa, ból nosa lub gardła; bardzo rzadko: zaburzenia smaku lub węchu. Brak informacji, które mogłyby sugerować, że stosowanie leku wpływa na prowadzenie pojazdów lub obsługiwanie maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na mometazonu furoinian lub którykolwiek z pozostałych składników leku, zakażenie błony śluzowej nosa (zanim zastosuje się aerozol do nosa, należy poczekać do czasu ustąpienia zakażenia). Jeśli niedawno przebyłeś zabieg chirurgiczny w obrębie nosa lub urazy nosa. Zanim zastosuje się aerozol do nosa, należy poczekać do czasu zagojenia się ran. Jeśli występuje obecnie lub występowała kiedykolwiek w przeszłości gruźlica; oczna postać opryszczki (zakażenie wirusowe); jakikolwiek inny rodzaj zakażenia. Jeśli przyjmujesz inne kortykosteroidy w postaci doustnej lub zastrzyków. Jeśli występuje mukowiscydoza. Gdy stosujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś w ciąży lub ją podejrzewasz oraz gdy karmisz piersią.

Pronasal zamienniki
Pronasal zamiennik
Pronasal odpowiednik
Pronasal tańszy zamiennik
Pronasal czy działa
Pronasal opinia
Pronasal opinie
Pronasal ulotka
Pronasal skład
Pronasal dawkowanie
Pronasal przeciwwskazania
Pronasal cena
leczenie zapalenia błon śluzowych katar sienny nos błony śluzowe zapalenie błon śluzowych leczenie kataru alergicznego katar alegiczny leczenie kataru siennego łagodzenie kataru
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Pronasal

Dodano: 09 Marzec 2018
Autor: Janusz
Ocena:
Zadziałał. Już pierwszej nocy była poprawa, a potrzech dobach nos był udrożniony. Wcześniej nie pomagał żaden spray. Xylometazolin pomagał, ale po dłuższym stosowaniu niszczy śluzówkę nosa.
Odpowiedź
Dodano: 07 Marzec 2018
Autor: Beata
Ocena:
okropny myślałam że się uduszę. Rozbolała głowa, objawy nie ustały. Nie kupujcie tego
Odpowiedź
Dodano: 18 Styczeń 2017
Autor: Mania
Ocena:
Nic nie pomaga. lekarz mi przepisał ten lek - może dostał odpowiednie wytyczne poparte prezentem od producenta?
Odpowiedź
Dodano: 31 Sierpień 2016
Autor: Jola
Ocena:
Od 2lat mam syna 15lat i ma non stop katar nie widzę źadnej poprawy po Pronasalu .
Odpowiedź
Dodano: 28 Czerwiec 2016
Autor: Bartek
Ocena:
Super działa pomogła od razu. Jedyny minus to duża cena.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Pronasal

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach