43 768 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 883 produktów w 209 kategoriach

Prolia

ProliaProlia
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: roztwór do wstrzykiwań
Dostępne dawki: 60 mg / 1ml, iniekcje, 1 ampułko - strzykawka zabezpieczeniem igły
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Denosumab
Działanie: zmniejsza resorpcje kości
Ulotka:

Opis i skład produktu Prolia

 

Lek na receptę stosowany w leczeniu osteoporozy u kobiet po menopauzie, z ryzykiem  złamań. Leczeniestraty masy kostnej w leczeniu hormonalnym u mężczyzn z nowotworem gruczołu krokowego, ze zwiększonym ryzykiem złamań.

Dawkowanie:

Podskórnie, według zaleceń lekarza.   Uwaga! Podczas leczenia preparatem Prolia należy zapewnić odpowiednią podaż wapnia i witaminy D.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Często: zakażenia układu moczowego, zakażenia górnych dróg oddechowych, rwa kulszowa, zaćma, zaparcia, wysypka, bóle kończyn. Niezbyt często: zapalenie uchyłka jelita grubego, zapalenie tkanki łącznej, zakażenie ucha, wyprysk. Bardzo rzadko: zbyt niski poziom wapnia we krwi. Może również wystąpić martwica kości szczęki.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, niski poziom wapnia w organizmie.   Gdy przyjmujesz inne leki. Należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Prolia odpowiednik
Prolia tańszy zamiennik
Prolia czy działa
Prolia opinia
Prolia opinie
Prolia cena
Prolia skład
Prolia ulotka
Prolia dawkowanie
Prolia przeciwwskazania
Prolia zamienniki
Prolia zamiennik
menopauza osteoporoza osteoporoza u kobiet osteoporoza po menopauzie rak gruczołu krokowego leczenie raka gruczołu krokowego nowotwór gruczołu krokowego złamania po menopauzie
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Prolia

Dodaj opinię o Prolia

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 768 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 883 produktów w 209 kategoriach