39 921 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Prazolacid

PrazolacidPrazolacid
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Produkt leczniczy
Producent: ICN POLFA RZESZOW
Postać: tabletki dojelitowe
Cena: 16.49 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Prazolacid

 

Prazolacid, 20 mg, tabletki dojelitowe, 14 szt.

Lek z grupy inhibitorów pompy protonowej. Ma zastosowanie w leczeniu chorób refluksowych jak zgaga czy nadkwaśność.

Skład

Substancją czynną leku jest pantoprazol. 1 tabletka dojelitowa zawiera 20 mg pantoprazolu.
Ponadto lek zawiera: disodu fosforan bezwodny, mannitol, celulozę mikrokrystaliczną, kroskarmelozę sodową, magnezu stearynian, hypromelozę (typ 6cP), trietylu cytynian, karboksymetyloskrobię sodową (typ A), kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), dyspresja 30%, żelaza tlenek żółty.

Działanie

pantoprazol zawarty w leku blokuje wytwarzającą sok żołądkowy co redukuje ilość kwasu solnego w żołądku.

Wskazania

Lek dla dorosłych. Zwalcza obiawy choroby refluksowej.

 • zgaga
 • kwaśne odbijanie

Dawkowanie

Należy przyjmować jedną tabletkę dziennie, regularnie o tej samej porze. Połykamy je w całości popijając dużą ilością wody. Preparat stosować przynajmniej 2 do 3 dni. Po całkowitym ustąpieniu objawów, przerwać stosowanie leku. Lek nie jest przeznaczony do natychmiastowego zwalczania objawów, jednak poprawę można zaobserwować już po pierwszym dniu stosowania. Bez konsultacji z lekarzem, leku nie należy stosować dłużej niż 4 tygodnie. Najlepiej skontaktować się z nim, jeśli po 2 tygodniach dolegliwości nie ustaną.

Przeciwwskazania:

Nie stosować leku Prazolacid:

 • jeśli pacjent uczulenie (nadwrażliwość) na którykolwiek ze składników leku
 • jeśli pacjent stosuje lek zawierający atazanawir
 • jeśli pacjent stosuje inne leki zmniejszające ilość kwasu produkowanego w żołądku, takie jak inne inhibitory pompy protonowej lub antagoniści
 • jeśłi pacjent nie ukończył 18 lat
 • w przypadku ciąży lub karmienia piersią
   

Działania niepożądane:

 • Ciężkie reakcje uczuleniowe (rzadko):Reakcje nadwrażliwości, tak zwane reakcje  anafilaktyczne, wstrząs anafilaktyczny i obrzęk naczynioruchowy. Typowe objawy to: obrzęk  twarzy, warg, ust, języka i ( lub) gardła, który może powodować trudności w przełykaniu lub  oddychaniu, pokrzywka,  silne zawroty głowy z przyspieszonym biciem serca i obfitym  poceniem się.
 • Ciężkie reakcje skórne (częstość nieznana): wysypka z obrzękiem, pęcherzami lub  łuszczeniem się skóry,  płatowe  łuszczenie się skóry, krwawienie z okolic oczu, nosa, ust lub  narządów płciowych oraz szybkie pogarszanie się stanu ogólnego, wysypka po ekspozycji  nasłońce.
 • Inne ciężkie reakcje (częstość nieznana): zażółcenie skóry i białkówek oczu (żółtaczka)  spowodowane ciężkim uszkodzeniem wątroby lub zmianami w obrazie krwi,  problemy  z nerkami przejawiające się bolesnym oddawaniem moczu, bólem w dolnej części pleców  z towarzyszącą gorączką.

Inne działania niepożądane:

 • Niezbyt często: ból głowy, zawroty głowy, biegunka, nudności, wymioty, wzdęcia (uczucie  pełności  lub ucisku  w jamie brzusznej), wzdęcia z oddawanie gazów,  zaparcia, suchość w jamie  ustnej, ból i dyskomfort w obrębie brzucha, wysypka skórna lub pokrzywka,  świąd, osłabienie,  wyczerpanie lub złe samopoczucie, zaburzenia snu, problemy z wątrobą, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych (stwierdzana w badaniu krwi)
 • Rzadko: zaburzenia wzroku, takie jak niewyraźne widzenie, obrzęk kończyn (rąk i nóg), bóle stawów (artralgia), bóle mięśni (mialgia), depresja, zmiany masy ciała, podwyższona temperatura ciała,  zwiększone stężenie bilirubiny (barwnik żółci) i stężenia lipidów we krwi  (stwierdzane w badaniu krwi).
 • Bardzo rzadko: dezorientacja, zmniejszenie liczby płytek krwi, co może powodować zwiększoną tendencję do krwawień i tworzenia się wybroczyn („siniaków”)  na skórze (trombocytopenia); zmniejszenie liczby białych krwinek, co może sprzyjać częstszym zakażeniom (leukopenia).
 • Częstość nieznana: omamy, splątanie (szczególnie u pacjentów, u których wcześniej występowały takie objawy), zmniejszenie stężenia sodu we krwi
Prazolacid odpowiednik
Prazolacid tańszy zamiennik
Prazolacid czy działa
Prazolacid opinia
Prazolacid opinie
Prazolacid ulotka
Prazolacid skład
Prazolacid dawkowanie
Prazolacid przeciwwskazania
Prazolacid cena
Prazolacid zamienniki
Prazolacid zamiennik
niestrawność nadkwaśność zgaga wzdęcia refluks kwaśne odbijanie pantoprazol regulacja kwasów żołądkowych
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Prazolacid

Dodano: 21 Wrzesień 2015
Autor: Inga 009
Ocena:
Próbowałam, ale jak brałam te tabletki, to pojawiła się u mnie biegunka. Chyba nie dla mnie, może mam uczulenie na któryś ze składników.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Prazolacid

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 921 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach