43 768 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 883 produktów w 209 kategoriach

Depakine Chrono 300

Depakine Chrono 300Depakine Chrono 300
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki o przedłużonym uwalnianiu
Cena: 17.35 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki powlekane, 300 mg, 30 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Acidum valproicum + Natrii valproas
Działanie: przeciwdrgawkowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Depakine Chrono 300

Lek stosowany w leczeniu padaczki. Profilaktyka choroby afektywnej dwubiegunowej w przypadku nieskuteczności preparatów litu, karbamazepiny.

Dawkowanie:

Doustnie, podczas posiłku. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.   Uwaga! Podczas leczenia nie należy spożywać alkoholu. Nie należy nagle odstawiać leku.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Może spowodować zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: zmniejszenie łaknienia, nudności, wymioty, biegunkę, bóle brzucha, zaburzenia czynności wątroby i trzustki, rzadziej przejściowe wypadanie włosów, wysypki skórne, drżenia, senność, niekiedy pobudzenie, spadek ilości krwinek płytkowych (zaburzenia krzepliwości krwi), zaburzenia miesiączkowania, przyrost masy ciała. Podczas leczenia należy kontrolować czynność wątroby.   Ze względu na możliwość wystąpienia senności, zwłaszcza w przypadku stosowania kilku leków przeciwdrgawkowych lub innych leków (np. benzodiazepin), należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na walproinian sodu lub pozostałe składniki preparatu, schorzenia wątroby, zaburzenia krzepliwości krwi, układu krwiotwórczego, zaburzenia cyklu mocznikowego, choroby trzustki i/lub nerek.   Gdy przyjmujesz leki zawierające fenobarbital oraz inne leki działające na ośrodkowy układ nerwowy (leki przeciwdepresyjne, uspokajające, nasenne), leki przeciwzakrzepowe, aspirynę lub jej pochodne. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie należy nagle przerywać leczenia przeciwpadaczkowego - nagłe przerwanie leczenia może powodować nasilenie napadów padaczkowych u matki, które mogą mieć poważne konsekwencje dla matki i płodu. Należy rozważyć podanie kobiecie przed zajściem w ciążę kwasu foliowego w odpowiedniej dawce w celu zminimalizowania ryzyka wad cewy nerwowej. U kobiet z chorobą afektywną dwubiegunową, które planują ciążę, powinno się rozważyć zaprzestanie profilaktyki walproinianem. Walproinian przenika w niewielkim stopniu do mleka matki. Lekarz musi rozważyć, czy kobieta może karmić piersią podczas stosowania leku.

Depakine Chrono 300 zamienniki
Depakine Chrono 300 zamiennik
Depakine Chrono 300 odpowiednik
Depakine Chrono 300 tańszy zamiennik
Depakine Chrono 300 czy działa
Depakine Chrono 300 opinia
Depakine Chrono 300 opinie
Depakine Chrono 300 dawkowanie
Depakine Chrono 300 ulotka
Depakine Chrono 300 skład
Depakine Chrono 300 przeciwwskazania
Depakine Chrono 300 cena
Depakine Chrono 300 czy skuteczny
lek na padczakę depresja padaczka leczenie padaczki choroba afektywna dwubiegunowa epilepsja leczenie litem karbamazepina
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Depakine Chrono 300

Dodano: 21 Marzec 2016
Autor: Krzysztof
Ocena:
Moja opinia o leku Depakone Chrono jest jak najbardziej pozytywna,brak skutków ubocznych tj.senność,a bardzo dobrze działa
Odpowiedź
Dodano: 08 Lipiec 2015
Autor: PawełBOL
Ocena:
Stosuje depakine w dwóch dawkach 300 rano i 500 wieczorem ataki miewam już rzadko,ale niestety sporo przytyłem i wypadają mi włosy, ale coś za coś
Odpowiedź

Dodaj opinię o Depakine Chrono 300

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 768 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 883 produktów w 209 kategoriach