41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Plendil

PlendilPlendil
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 23.56 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki powlekane, 10 mg, 28 szt, tabletki powlekane, 5 mg, 28 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Felodipinum
Działanie: poprawia zaopatrzenie serca w tlen
Ulotka:

Opis i skład produktu Plendil

Lek na receptę przeznaczony w stanach nadciśnienia tętniczego. Szczególnie zalecany w stabilnej chorobie niedokrwiennej serca.

Dawkowanie:

Doustnie. Tabletki najlepiej przyjmować rano, popijając wodą, niezależnie od posiłku. Tabletek nie należy dzielić. Dawkę i częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz. Alkohol może zwiększać stężenie leku we krwi. Nie należy więc spożywać alkoholu podczas kuracji felodypiną.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej występującym działaniem niepożądanym są niewielkie lub umiarkowane obrzęki w okolicach kostek zależne od dawki. Objawy pojawiające się na początku leczenia bądź po zwiększeniu dawki to: zaczerwienienie twarzy, ból i zawroty głowy, zmęczenie, kołatanie serca. Niezbyt często występują dodatkowo: nudności, bóle brzucha, świąd skóry, wysypka, zaburzenia czucia. Podczas stosowania preparatu mogą wystąpić zawroty głowy i objawy zmęczenia, które mogą zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy niedawno miałeś zawał serca. Gdy przyjmujesz cymetydynę, erytromycynę, itrakonazol, ketokonazol, takrolimus. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Plendil opinie
Plendil opinia
Plendil skład
Plendil ulotka
Plendil cena
Plendil dawkowanie
Plendil przeciwwskazania
Plendil zamienniki
Plendil zamiennik
Plendil odpowiednik
Plendil tańszy zamiennik
Plendil czy działa
niedokrwienie serca lek na nadciśnienie leczenie nadciśnienia lek na serce leczenie chorób serca nadciśnienie choroba niedokrwienna serca nadciśnienie tętnicze
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Plendil

Dodaj opinię o Plendil

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach