40 556 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 603 produktów w 205 kategoriach

Podobne produkty

Piramil 5 mg

Piramil 5 mgPiramil 5 mg
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 11.37 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: Piramil 5 mg, tabletki, 5 mg, 30 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Ramiprilum
Działanie: obniża ciśnienie tętnicze krwi
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii dla cukrzyków

Opis i skład produktu Piramil 5 mg

Lek na receptę przeznaczony w stanach nadciśnienia tętniczego różnego pochodzenia (samoistne, naczyniowo-nerkowe), jako lek wspomagający w niewydolności krążenia pochodzenia sercowego, objawowej niecukrzycowej nefropatii kłębuszkowej, leczenie rozpoczynającej się nefropatii cukrzycowej (mikroalbuminuria) u pacjentów z cukrzycą typu 2 i nadciśnieniem.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz. Preparat można przyjmować niezależnie od posiłków, popijając szklanką wody. Tabletek w dawce 1,25 mg nie należy dzielić. Skuteczność i bezpieczeństwo stosowania leku u dzieci nie zostały ustalone. Dlatego nie zaleca się stosowania leku u dzieci. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Suchy kaszel,ból głowy, zaburzenia równowagi, kołatanie serca, osłabienie, senność, zawroty głowy lub zaburzenia reakcji na bodźce, zaburzenie czynności nerek, obrzęk naczynioruchowy, wysypka skórna, świąd, pokrzywka, nudności, żółtaczka, zapalenie spojówek, obrzęk obwodowy, uderzenia gorąca, szumy uszne, zmęczenie, nerwowość, depresja, drżenie, niepokój, zaburzenia widzenia, zaburzenia snu, splątanie, lęk, przemijająca impotencja, kołatanie serca, nadmierne pocenie się, zaburzenia słuchu, senność,  dławica piersiowa, zaburzenia rytmu serca i omdlenia, ciężkie niedociśnienie, podwyższony poziom potasu we krwi; przekrwienie błony śluzowej nosa, zapalenie zatok, zapalenie oskrzeli, skurcz oskrzeli, duszność, suchość w jamie ustnej, zapalenie języka, zapalenie jamy ustnej, dyskomfort w obrębie jamy. Lek może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych, szczególnie na początku leczenia lub w przypadku zwiększania dawek.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na ramipryl, inny inhibitor konwertazy angiotensyny (ACEI) lub pozostałe składniki preparatu, choroby nerek. Gdy przyjmujesz leki moczopędne, inne leki obniżające ciśnienie krwi, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, leki przeciwpsychotyczne, cytostatyki, preparaty immunosupresyjne. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich obecnie przyjmowanych lekach nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w ciąży. Stosowanie ramiprylu nie jest zalecane w okresie karmienia piersią.

Piramil 5 mg opinia
Piramil 5 mg opinie
Piramil 5 mg cena
Piramil 5 mg ulotka
Piramil 5 mg skład
Piramil 5 mg dawkowanie
Piramil 5 mg przeciwwskazania
Piramil 5 mg zamienniki
Piramil 5 mg zamiennik
Piramil 5 mg odpowiednik
Piramil 5 mg tańszy zamiennik
Piramil 5 mg czy działa
nadciśnienie nadciśnienie tętnicze niewydolność krążenia lek na nadciśnienie niewydolność układu krążenia nefropatia cukrzycowa nefropatia kłębuszkowa lek na niewydolność krążenia
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Piramil 5 mg

Dodano: 06 Listopad 2017
Autor: Zbyszek
Ocena:
Biore ten lek 1 raz dziennie rano 5mg od paru lat . Mam 67 lat i mam nadcisnienie tetnicze max 180/115 W normalnych sytuacjach zyciowych lek ten zapewnia mi utrzymanie cisnienia w granicach 140/90 Niestety w przypadku stresu nawet wspomaganie captoprilem nie powoduje obnizenia cisnienia. Pomaga mi wtedy doraznie zazywany Afobam ,ktory obniza mi napiecie wywolane stresem i w konsekwenji obnizenie cisnienia. Wczesniej zazywalem Amlozek po ktorym puchly mi nogi pwyzej kostek , Bisocard po ktorym nie moglem wyjsc n 1 pietro oraz Hydrochloratiazyd po ktorym zle sie czulem. To co tu napisalem dotyczy mojej osoby i nie powinno stanowic odniesienia dla innych osob bo kazdy przypadek jest inny.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Piramil 5 mg

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 556 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 603 produktów w 205 kategoriach