41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Picato

PicatoPicato
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: żel
Cena: 388.46 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 500 mcg/g, żel, 0,47 g, 2 tuby, 150 mcg/g, żel, 0,47 g, 3 tuby
Działanie: prowadzi do obumierania komórek dotkniętych rogowaceniem słonecznym
Ulotka:

Opis i skład produktu Picato

Lek na receptę przeznaczony w stanach rogowacenia słonecznego ciała, rąk, dłoni i nóg. Rogowacenie słoneczne jest to szorstki obszary skóry, który występuje u osób wystawionych w ciągu życia na zbyt silną ekspozycję na światło słoneczne.

Dawkowanie:

Zewnętrzenie, według zaleceń lekarza.  Żel należy delikatnie wetrzeć na leczoną powierzchnię. Pozostawić do wyschnięcia przez około 15 mniut. Unikać dotykania leczonej powierzchni przez 6 godzin po nałożeniu leku. Natychniast po aplikacji żelu należy umyć ręce mydłem i wodą. Jeżeli leczone są zmiany na rękach należy umyć jedynie opuszki palców którymi aplikowano żel. Lek nie należy nakładać bezpośrednio po wzięciu prysznica i przynajmniej na 2 godziny przed snem. Nie należy myć powierzchni na którą zastosowano żel przez przynajmniej 6 godzin po nałożeniu. Nie należy dotykać leczonie powierzchni przez okres 6 godzin po aplikacji żelu. Nie należy przykrywać leczonej powierzchni bandażami nieprzepuszczającymi powietrza i wody po aplikacji tego leku. Uwaga! Unikać kontaktu z oczami. W razie przypadkowego kontaktu, należy usunąć  żel spłukując go dużą ilością wody, a następnie możliwie jak najszybciej zwrócić się po pomoc medyczną. Nie stosować leku Picato na otwarte rany lub uszkodzoną skórę. Nie stosować na powierzchnię skóry w okolicy oczu, do środka nozdrzy, wewnąterz uszu i na usta. Unikać światła słonecznego jak to tylko możliwe ( w tym lamp i łóżek opalających).

Możliwe skutki uboczne:

Po zastosowaniu tego leku w miejscu gdzie został nałożony jest prawdopodobne,że skóra zrobi się czerwona, złuszczy się i może powstać strup.Te objawy niepożądane najczęściej występują się w ciągu jednego dnia po nałożeniu leku. Objawy niepożądane mogą ulec pogorszeniu w ciągu tygodnia po zaprzestaniu stosowania leku. Poprawa następuje w ciągu 4 tygodni po rozpoczęciu leczenia. Najczęstsze działania niepożądane podczas leczenia twarzy i owłosionej skóry głowy to: część warstwy zewnętrznej skóry może się zetrzeć (nadżerki), bąble (pęcherzyki, krosty), opuchnięcie, łuszczenie się, strupy, rumień, ból. Najczęstsze działania niepożądane podczas leczenia twarzy i owłosionej skóry głowy to: część warstwy zewnętrznej skóry może się zetrzeć (nadżerki), bąble (pęcherzyki, krosty), opuchnięcie, łuszczenie się, strupy, rumień. Inne możliwe działania niepożądane podczas leczenia twarzy i owłosionej skóry głowy: świąd, podrażnienie, opuchnięcie obszaru wokół oczu, opuchnięcie powiek, bóle głowy (często); mrowienie lub drętwienie (parestezje), otwarte rany (wrzody), wyciek (wydzielanie płynu) (niezbyt często); ból oka. Inne możliwe działania niepożądane podczas leczenia tułowia i kończyn: świąd, podrażnienie , ból (często); mrowienie lub drętwienie (parestezje), otwarte rany (wrzody), uczucie ciepła (niezbyt często). Lek nie wpływa na sprawność psychomotoryczną.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na ingenolu mebutynian lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Gdy stosujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Powinno unikać się stosowania leku Picato podczas ciąży. W przypadku karmienia piersią, należy unikać kontaktu fizycznego dziecka z leczoną powierzchnią przez 6 godzin po nałożeniu tego leku.

Picato zamienniki
Picato zamiennik
Picato odpowiednik
Picato tańszy zamiennik
Picato czy działa
Picato opinia
Picato opinie
Picato cena
Picato skład
Picato ulotka
Picato dawkowanie
Picato przeciwwskazania
leczenie rogowacenia uszkodzenia skóry rogowacenie naskórka rogowacenie skóry rogowacenie słoneczne rogowacenie starcze rogowacenie lek na rogowacenie
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Picato

Dodano: 16 Luty 2017
Autor: Dorota
Ocena:
Jestem zainteresowana tym lekiem. Mam receptę wystawioną. Jednak nie mogę recepty zrealizować bo lek za drogi. Jestem EMERYTKĄ 75 + , i 55.lat stażu pracy przy opłacaniu składek z wynagrodzenia przeciętnego w okresie zatrudnienia. Ponieważ rewaloryzacja EMERYTUR jest b. niska to emerytury systematyczne co roku spłaszczają spłaszczają się.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Picato

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach