42 718 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 787 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Pelogel

Pologel, borowinowy żel, 40gPologel, borowinowy żel, 40g
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Suplement diety
Producent: SULPHUR ZDROJ
Postać: żel
Cena: 15.99 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Pelogel

Pologel, borowinowy żel, 40g

Pologel jest produktem leczniczym w postaci żelu, który zawiera zagęszczony wodny ekstrakt borowinowy połączony z olejkiem miętowym. Preparat ma działanie przeciwzapalne i stosuje się go jako uzupełnienie leczenia stomatologicznego w przypadku zapalenia błony śluzowej jamy ustnej oraz przyzębia.

Skład:

W 100,0g produktu leczniczego znajduje siê:
substancja czynna: 80,0g wodnego wyciągu borowinowego;
substancje pomocnicze: 0,5g olejku miętowego; 10g glicerolu 86%; 0,2g etylu parahydroksybenzoesanu (E214); 6,3g etanolu 70%; 3,0g metylocelulozy

Działanie:

Głównym składnikiem preparatu jest 80-procentowy wodny wyciąg borowinowy, który jest bogaty w aktywne biologicznie związki, przede wszystkim w kwasy huminowe. Wykazuje działanie bakteriobójcze oraz przeciwzapalne w obrębie jamy ustnej. Szybko się wchłania przez błonę śluzową i hamuje aktywną hialuronidazę, oprócz tego zmniejsza przekrwienie dziąseł oraz poprawia mikrokrążenie w chorobowych tkankach. Do składu dodano olejek miętowy dla odświeżającego uczucia w jamie ustnej.

Wskazania:

Stosowanie preparatu jest zalecane po podstawowym leczeniu u stomatologa, wspomagająco w przypadku stanu zapalnego przyzębia ( paradontoza) oraz dziąseł.

Dawkowanie:

Żel należy nakładać za pomocą miękkiej szczoteczki lub opuszka palca, a nastepnie przez około minutę należy wmasować żel w dziąsła. Jednorazowo można zastosować 2,5g czyli 1/2 łyżeczki 2-3 razy w ciągu dnia. Po aplikacji żelu nie należy jeść ani nie pić przez około pół godziny. Kuracja powinna potrwać 2-3 tygodnie.

W przypadku zażycia większej dawki leku niż zalecana:

Nie sa znane objawy przedawkowania.

Środki ostrożności:

Leku nie nalezy stosować w ostrych stanach zapalnych przyzębia, dziąseł i jamy ustnej. Przeciwwskazaniem jest stwierdzenie nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Przed zastosowaniem leku wskazana konsultacja z lekarzem stomatologiem i zdjęcie kamienia nazebnego.

Ciąża i karmienie piersią:

Brak danych na temat bezpieczeństwa stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Interakcje z innymi lekami:

Dotychczas nie stwierdzono interakcji z innymi lekami.

Działania niepożądane:

Dotychczas nie stwierdzono dzialań ubocznych, ani zaostrzeń objawów choroby. W przypadku wystapienia jakichkolwiek niepokojących objawów nalezy zaprzestać stosowania leku i zgłosić się do lekarza.

Przechowywanie:

Produkt należy przechowywać w miejscu suchym w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Przechowywać w miejscu niedostepnym i niewidocznym dla dzieci. Nie należy stosować produktu po upływie terminu ważności zamieszczonym na opakowaniu.

Pelogel opinia
Pelogel opinie
Pelogel ulotka
Pelogel skład
Pelogel dawkowanie
Pelogel przeciwwskazania
Pelogel cena
Pelogel zamienniki
Pelogel zamiennik
Pelogel odpowiednik
Pelogel tańszy zamiennik
Pelogel czy działa
zapalenie dziąseł zapalenie przyzębia zapalenie jamy ustnej usunięcie kamienia nazębnego żel borowinowy paradontoza
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Pelogel

Dodano: 04 Luty 2016
Autor: daria
Ocena:
pelogel borowinowy żel do stosowania na dziąsła zalecił mi dentysta przy stanie zapalnym, cena żelu dość wysoka w porównaniu do małej wydajności, ale działanie w porządku, mi pomógł
Odpowiedź

Dodaj opinię o Pelogel

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 718 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 787 produktów w 204 kategoriach