35 612 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
27 928 produktów w 202 kategoriach

Paracetamol Galena

Paracetamol Galena, syrop, (120 mg 5 ml), 100 mlParacetamol Galena, syrop, (120 mg  5 ml), 100 ml
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: GALENA
Postać: syrop
Cena: 7.49 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii przeziębienie i grypa

Opis i skład produktu Paracetamol Galena

Paracetamol Galena, syrop, (120 mg / 5 ml), 100 ml

Paracetamol Galena to syrop o smaku czekoladowym  mający działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe , przeznaczony szczególnie dla dzieci, stosowany w bólach o różnym  pochodzeniu o małym i średnim nasileniu.

Skład

Paracetamol Galena  zawiera: 100 ml syropu zawiera:
Substancję czynną: paracetamol 2,4 g
Substancje pomocnicze: glicerol, sorbitol, powidon, propylu parahydroksybenzoesan, karmel, aromat czekoladowy, wodę oczyszczoną.

5 ml syropu (1/3 miarki) zwiera 120 mg paracetamolu.

Dawkowanie


Dzieci

Zlecana dawka: 10 do 15 mg/kg macy ciała co 4 godziny do 4 razy na dobę.

Dawki jednorazowe:
Dzieci  od 2 do 6 lat:

Zalecana dawka: od 120 mg do 240 mg (od 5 ml do 10 ml syropu)
Dzieci  od 6 do 12 lat:

Zalecana dawka: od 240 mg do 480 mg (od 10 ml do 20 ml syropu).

U dzieci poniżej 2 lat  nalezy podawać tylko na zalecenie lekarza.

Działanie

Paracetamol Galena jest syropem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym wskazanym szczegolnie  dla dzieci.

Wskazania

Paracetamol Galena skuteczny jest w bólach różnego pochodzenia o małym i średnim nasileniu (ból głowy, zębów, bóle stawowe, miesiączkowe oraz nerwobóle).
Zalecany również jako lek przeciwgorączkowy w przeziębieniach i stanach grypopodobnych.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku jeśli występuje uczulenie na którykolwiek ze składników.
Leku nie należy uzywać dłużej niż 10 dni u dorosłych i 3 dni u dzieci bez zalecenia lekarza.
Ciężka niewydolność wątroby lub nerek, stosowanie inhibitorów MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu oraz wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej.

Działania niepożądane

Skórne reakcje uczuleniowe (wysypka, świąd, pokrzywka, rumień, plamica barwnikowa).
Zaburzenia czynności nerek.
Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty).
Zaburzenia hematologiczne (granulocyytopenia, agranulocytoza, trombocytopenia, methemoglobinemia).
Uszkodzenie wątroby ze zwiększoną aktywnością enzymów wątrobowych.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią:
Konieczna jest  porada  lekarza.


 

Paracetamol Galena opinia
Paracetamol Galena opinie
Paracetamol Galena ulotka
Paracetamol Galena skład
Paracetamol Galena dawkowanie
Paracetamol Galena przeciwwskazania
Paracetamol Galena cena
paracetamol galena forum
paracetamol galena dla dzieci
paracetamol galena dla niemowląt
paracetamol galena syrop
paracetamol galena dla dzieci ulotka
Paracetamol Galena zamienniki
Paracetamol Galena zamiennik
Paracetamol Galena odpowiednik
Paracetamol Galena tańszy zamiennik
Paracetamol Galena czy działa
gorączka przeciwgorączkowy gorączka u dzieci
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Paracetamol Galena

Dodano: 09 Listopad 2015
Autor: Matylda
Ocena:
Zdecydowałam się na zakup Paracetamol Galena dla dzieci, bo przyznam szczerze, że zainspirował mnie jego smak czekoladowy. Byłam ciekawa, jak zareagują na to moje smyki. Synek go polubił, córcia wręcz odwrotnie, natomiast jeśli chodzi o działanie nie mam zastrzeżeń.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Paracetamol Galena

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 35 612 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 27 928 produktów w 202 kategoriach