41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Paracetamol Doz

Paracetamol DozParacetamol Doz
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: DOZ S.A.
Postać: tabletki
Cena: 4.99 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Paracetamol Doz

Paracetamol Doz, 20 tabletek

Paracetamol Doz to lek o właściwościach przeciwbólowych przeciwgorączkowych.

Skład Paracetamol Doz:

Substancją czynną leku jest paracetamol (Paracetamolum). Inne składniki leku to powidon K29-32, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Właściwości:

Paracetamol Doz bazuje na aktywności paracetamolu, który wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, a nie podrażnia żołądka tak jak niesteroidowe leki przeciwzapalne (np. kwas acetylosalicylowy). Lek Paracetamol Doz nie ma właściwości przeciwzapalnych.

Przeznaczenie:

Lek do stosowania w celu leczenia bólu głowy, bólu gardła, migreny, bólu zębów, bólów kości, stawów i mięśni, bolesnego miesiączkowania, przeziębienia oraz w stanów grypopodobnych.

Przeciwwskazania:

Nie przyjmować leku jeśli stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku, w ciąży i podczas karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 6 lat bez konsultacji z lekarzem, u osób z chorobą alkoholową, w razie ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek.

Działania niepożądane:

W przypadku zażywania leku w zalecanych dawkach, działania niepożądane występują:

Rzadko (mogą wystąpić u 1 do 10 osób na 10 000) mogą pojawić się: reakcje alergiczne, np. wysypka skórna, pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty, zapalenie trzustki, uszkodzenie wątroby, powiększenie wątroby, żółtaczka.

Bardzo rzadko (mogą wystąpić u mniej niż 1 osoby na 10 000) może wystąpić: zmniejszenie liczby płytek krwi (trombocytopenia), zwiększenie stężenia utlenionej hemoglobiny we krwi (methemoglobinemia), zagrażające życiu znaczne zmniejszenie liczby krwinek białych zwanych granulocytami (agranulocytoza), ciężkie reakcje skórne: ostra uogólniona wysypka krostkowa na całym ciele lub pęcherze i nadżerki na skórze, w jamie ustnej, oczach i na narządach płciowych z gorączką i bólami stawowymi albo pękające olbrzymie pęcherze, rozległe nadżerki na skórze, złuszczanie dużych płatów naskórka z gorączką (zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielenie się naskórka).

Po przedawkowaniu mogą wystąpić zaburzenia czynności wątroby i (lub) nerek.

Dawkowanie:

Osoby dorosłe i młodzież po 12 roku życia: przyjmować po 2 tabletki, w razie konieczności ponownego użycia kolejną dawkę stosować z zachowaniem minimum 4-godzinnej przerwy, nie przekraczając 8 tabletek na dobę.

Dzieci w wieku 6-12 lat: przyjmować po 0,5-1 tabletkę, w razie konieczności ponownego użycia kolejną dawkę stosować z zachowaniem minimum 4-godzinnej przerwy, nie przekraczając 4 tabletek na dobę.

Paracetamol Doz opinie
Paracetamol Doz ulotka
Paracetamol Doz skład
Paracetamol Doz dawkowanie
Paracetamol Doz przeciwwskazania
Paracetamol Doz cena
Paracetamol Doz zamienniki
Paracetamol Doz zamiennik
Paracetamol Doz odpowiednik
Paracetamol Doz tańszy zamiennik
Paracetamol Doz czy działa
grypa lek na przeziębienie ból głowy ból gardła ból kości ból stawów
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Paracetamol Doz

Dodano: 08 Sierpień 2016
Autor: Beata, 39
Ocena:
Kupiłam jakiś czas temu te tabletki, jak męża bolał ząb. Kosztują niewiele, pomagały średnio.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Paracetamol Doz

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach