33 249 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
25 230 produktów w 199 kategoriach

Paracetamol Biofarm

Paracetamol BiofarmParacetamol Biofarm
(5 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: BIOFARM
Postać: tabletki
Cena: 1.40 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Paracetamol Biofarm

Paracetamol Biofarm, 500 mg, tabletki, 10 szt

Paracetamol  Biofarm to tabletki powlekane o właściwościach przeciwbólowych oraz przeciwgorączkowcyh. Nie wykazuje działania przeciwzapalnego.

Skład

Paracetamol 500 mg oraz substancje pomocnicze.
Inne składniki leku to : skrobia żelowana, krospowidon, kwas stearynowy, magnezu stearynian.

Działanie

Dzięki zawartym w leku Paracetamol Biofarm paracetamolowi, który ma działanie przeciwbólowe i  przeciwgorączkowe, nie podrażnia żołądka tak jak niesteroidowe leki przeciwzapalne (np. kwas acetylosalicylowy). Lek nie ma działania przeciwzapalnego.

Wskazania

Szczególnie wskazany w bólach różnego pochodzenia i o różnym natężeniu, szczególnie takich jak bóle głowymigrenybóle reumatycznebóle stawowemięśniowe i kostne, bóle kręgosłupanerwobóle, bóle menstruacyjne czy też bóle zębów oraz w przypadku gorączki w trakcie trwania przeziębienia lub grypy.

Dawkowanie

Dorośli o masie ciała większej niż 50 kg powinni przyjmować dawkę jednorazową – 1 do 2 tabletek, a kolejne dawki leku w odstępie co najmniej 4 do 6 godzin. 
Nie należy stosować leku dłużej niż przez 3 dni bez konsultacji z lekarzem.
W celu ustalenia odpowiedniej dawki paracetamolu u osób o masie ciała mniejszej niż 50 kg - w tym dzieci, pacjentów z niewydolnością nerek lub wątroby (łagodną do umiarkowanej), pacjentów z zespołem Gilberta, pacjentów odwodnionych lub przewlekle niedożywionych oraz u pacjentów przewlekle spożywających alkohol należy zwrócić się do lekarza. Lek podaje się doustnie. Tabletkę należy połknąć, popijając niewielką ilością przegotowanej wody.

U dzieci w wieku od 12 lat o masie ciała większej niż 50 kg - dawkowanie może być odpowiednie jak u osób dorosłych. Natomiast u dzieci w wieku poniżej 12 lat nie należy stosować, gdyż lek Paracetamol Biofarm nie jest przeznaczony do stosowania w tej grupie pacjentów.

Przeciwwskazania:

Kiedy nie stosować leku Paracetamol Biofarm

  • jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
  •  jeśli u pacjenta występują ciężkie zaburzenia czynności wątroby,
  •  jeśli u pacjenta występują ciężkie zaburzenia czynności nerek,
  •  jeśli pacjent jednocześnie stosuje leki z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (MAO) oraz w okresie do 2 tygodni po zaprzestaniu ich stosowania.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek zawiera paracetamol.
Nie należy stosować leku Paracetamol Biofarm jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol, ze względu na ryzyko przedawkowania i ciężkich działań niepożądanych.
Należy unikać częstego stosowania leków zawierających paracetamol.
Nie wolno przekraczać maksymalnej dawki dobowej paracetamolu. Przyjmowanie leku Paracetamol Biofarm w dawkach większych niż zalecane może spowodować ciężkie uszkodzenie wątroby.

Przed zastosowaniem leku Paracetamol Biofarm należy zwrócić się do lekarza:

  • jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek (łagodne do umiarkowanych);
  • jeśli u pacjenta występują:
  • zaburzenia czynności wątroby (łagodne do umiarkowanych),
  • zespół Gilberta (zaburzenie przemiany bilirubiny w wątrobie, powodujące okresowe występowanie żółtaczki),
  • zapalenie wątroby;
  • jeśli pacjent stosuje leki wpływające na czynność wątroby;
  • jeśli pacjent regularnie spożywa alkohol, jest uzależniony od alkoholu lub ma chorobę wątroby spowodowaną nadużywaniem alkoholu;
  •  jeśli pacjent jest odwodniony;
  • jeśli pacjent jest przewlekle niedożywiony, co może być spowodowane np. uzależnieniem od alkoholu, brakiem łaknienia, złym odżywianiem;
  • jeśli u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (enzymu odpowiedzialnego za prawidłową czynność czerwonych krwinek);
  • w przypadku niedokrwistości hemolitycznej (rozpad krwinek czerwonych);
  •  jeśli pacjent stosuje różne leki przeciwbólowe przez dłuższy okres czasu, ponieważ może to prowadzić do wystąpienia lub nasilenia się bólów głowy. W takiej sytuacji pacjent powinien skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania porady.
  •  jeśli pacjent jest uczulony na kwas acetylosalicylowy, gdyż wtedy jest większe ryzyko uczulenia również na paracetamol. Szczególną ostrożność powinni zachować pacjenci z astmą oskrzelową (ryzyko skurczu oskrzeli).

Podczas stosowania paracetamolu nie należy pić alkoholu, gdyż może to spowodować uszkodzenie wątroby. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób głodzonych, regularnie pijących alkohol i u pacjentów z chorobą alkoholową wątroby bez marskości.
Leku Paracetamol Biofarm nie należy nadużywać i przyjmować przez okres dłuższy niż 3 dni.
Bez konsultacji z lekarzem lub lekarzem dentystą nie należy przyjmować leku Paracetamol Biofarm jednocześnie z innymi lekami o działaniu przeciwbólowym lub przeciwgorączkowym.

Działania niepożądane:

Należy przerwać przyjmowanie leku Paracetamol Biofarm i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią objawy takie jak: obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności w połykaniu, czerwone, swędzące zmiany skórne oraz trudności z oddychaniem.
Częstość występowania działań niepożądanych określono w sposób następujący:

  • rzadko: u 1 do 10 na 10 000 pacjentów,
  • bardzo rzadko: rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów,
  • częstość nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych).

Rzadko:

  • zaburzenia płytek krwi (zaburzenia krzepnięcia, mogące spowodować krwawienia), zaburzenia związane z komórkami macierzystymi (zaburzenia powstawania komórek krwi w szpiku kostnym);
  •  reakcje alergiczne;
  • depresja, splątanie, omamy;
  •  drżenie, ból głowy;
  •  nieprawidłowe widzenie;
  •  obrzęk;
  •  niedociśnienie (spadek ciśnienia krwi);
  •  skurcz oskrzeli;
  •  krwawienie z przewodu pokarmowego, ból brzucha lub żołądka, biegunka, nudności, wymioty;
  •  nieprawidłowa czynność wątroby, niewydolność wątroby, żółtaczka (z objawami takimi jak zażółcenie skóry i oczu), martwica wątroby;
  •  swędzenie, wysypka, potliwość, pokrzywka, czerwone plamy na skórze, obrzęk naczynioruchowy z objawami takimi jak: obrzęk twarzy, ust, gardła lub języka.
  •  zawroty głowy, ogólne złe samopoczucie, gorączka, nadmierne uspokojenie;
  •  zatrucie.

Bardzo rzadko:

  •  zaburzenia krwi (zmniejszenie liczby płytek krwi, białych i czerwonych krwinek), niedokrwistość hemolityczna (rozpad czerwonych krwinek);
  •  zmniejszone stężenie glukozy (cukru) we krwi;
  •  toksyczne działanie na wątrobę (uszkodzenie wątroby);
  •  mętny, ropny mocz i zaburzenia czynności nerek;
  •  ciężkie reakcje alergiczne wymagające przerwania leczenia (patrz wyżej).

Częstość nieznana:

  • Martwica toksyczno-rozpływna naskórka (choroba skóry zagrażająca życiu), rumień wielopostaciowy (reakcja alergiczna, może być ciężka), zespół Stevensa-Johnsona (ciężka choroba skóry zagrażająca życiu), obrzęk krtani, wstrząs anafilaktyczny (ciężka reakcja alergiczna), niedokrwistość, zaburzenia czynności wątroby i zapalenie wątroby, zaburzenie czynności nerek (ciężka niewydolność nerek, krew w moczu, niemożność oddania moczu), zaburzenia żołądka i jelit oraz zawroty głowy.

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie możliwe objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Uwagi:

Zabronione jest stosować preparat jednocześnie z alkoholem, natomiast spożywanie go podczas posiłku opóźnia jego działanie.

Przed zastosowaniem preparatu kobieta w ciąży, karmiąca piersią lub z podejrzeniem, że może być w ciąży powinna poradzić się lekarza, może być stosowany w tym wypadku tylko i wyłącznie gdzy lekarz uzna to za konieczne.

Paracetamol nie ma wpływu na zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Przedawkowanie należy natychmiast skonsultować z lekarzem, także kiedy pacjent nie wykazuje objawów przedawkowania, ponieważ istnieje ryzyko uszkodzenia wątroby a także zgon. Objawy przedawkowania to bolesność w okolicy wątroby, po dwóch dniach żółtaczka, wcześniej występują nudności i wymioty. Objawy te mogą nie odzwierciedlać ciężkości przedawkowania ani związanego z tym zagrożenia.

Nie stosuj podwójnej dawki w celu uzupełnienia pominiętej.

Należy konsultować się z lekarzem w razie jakichkolwiek wątpliwości..

Przechowywać w temperaturze pokojowej, maksymalnie 25°C, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Nie stosować po upływie terminu ważności. Termin ważności oznacza ostatni dzień danego miesiąca.

Należy skonsultować z lekarzem każdy przypadek kiedy preparat będzie stosowany jednocześnie z innymi środkami, a zwlaszcza gdy są to: 

-inhibitory monoaminooksydazy (MAO) stosowane m.in. w depresji i chorobie Parkinsona, może to bowiem wywołać stan pobudzenia oraz wysoką gorączkę, jest przeciwwskazane. Preparat można zastosować nie wcześniej niż 14 dni po zaprzestaniu stosowania inhibitora MAO,a 7 dni przed rozpoczęciem jego stosowania;

-metoklopramid i domperydon - leczenie nudności i wymiotów, powodują nasilenie działania paracetamolu;

-propantelina - opóźnia opróżnianie żołądka z pokarmu i cholestyramina - zmniejsza stężenie cholesterolu, osłabiają działanie paracetamolu;

-leki, które mogą zaburzać czynność wątroby, takie jak leki nasenne, przeciwpadaczkowe, ryfampicyna, izoniazyd - leczenie gruźlicy, probenecyd - leczenie dny moczanowej, doustne leki przeciwzakrzepowe, ponieważ paracetamol nasila ryzyko krwawień, salicylamid - może opóźniać wydalanie paracetamolu z organizmu, inne leki przeciwzapalne i przeciwbólowe, ponieważ zwiększają ryzyko zaburzenia czynności nerek, kofeina, ponieważ swoim działaniem nasila działanie paracetamolu, zydowudyna - stosowana w zakażeniu wirusem HIV, gdyż zwiększa ryzyko zaburzeń czynności szpiku kostnego. Preparat może być stosowany równocześnie z zydowudyną tylko i wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Lek Paracetamol Biofarm może wpływać na wyniki niektórych badań laboratoryjnych, takich jak oznaczanie kwasu moczowego i stężenia glukozy we krwi.

Paracetamol Biofarm opinia
Paracetamol Biofarm opinie
Paracetamol Biofarm ulotka
Paracetamol Biofarm skład
Paracetamol Biofarm dawkowanie
Paracetamol Biofarm przeciwwskazania
Paracetamol Biofarm cena
Paracetamol Biofarm zamienniki
Paracetamol Biofarm zamiennik
Paracetamol Biofarm odpowiednik
Paracetamol Biofarm tańszy zamiennik
Paracetamol Biofarm czy działa
ból głowy ból zębów gorączka grypa przeziębienie na ból głowy głowa na ból zębów przeciwgorączkowe na gorączke temperatura wysoka tempertura
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Paracetamol Biofarm

Dodano: 02 Luty 2016
Autor: Magda, 38
Ocena:
Mam wrażliwy żołądek, dlatego jakakolwiek ingerencja w przypadku bólu kończy się źle, lek paracetamol biofarm kupiłam przypadkiem bo cena jest bardzo niska, i dla mnie jest to dobry sposób na ból głowy bez podrażnienia żołądka. Wiadomo że przy silniejszych bólach działanie ma słabsze, ale mi on wystarcza.
Odpowiedź
Dodano: 20 Październik 2015
Autor: Aneta
Ocena:
Czy można stosować ten lek w ciąży na ból głowy? Czy któraś z was może stosowała?
Odpowiedź
Dodano: 06 Wrzesień 2015
Autor: Adamus
Ocena:
a ja nie podzielam tych pozytywnych opinii, u mnie się nie sprawdza, nie radzi sobie z natężeniem bólu
Odpowiedź
Dodano: 07 Sierpień 2015
Autor: MAGDA
Ocena:
Niezawodny na ból! Polecam.
Odpowiedź
Dodano: 25 Marzec 2015
Autor: 8tym
Ocena:
Juz nawet nie mam potrzeby kupować innych leków, Paracetamol jest w naszym domu od zawsze i sprawdza się tak dobrze, że nikomu nawet nie przychodzi do głowy kupować co innego.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Paracetamol Biofarm

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 33 249 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 25 230 produktów w 199 kategoriach