45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Paracetamol Biofarm

Paracetamol BiofarmParacetamol Biofarm
(6 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: BIOFARM
Postać: tabletki
Cena: 2.39 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Paracetamol Biofarm

Paracetamol Biofarm, 500 mg, tabletki, 20 szt

Paracetamol  Biofarm to tabletki powlekane o właściwościach przeciwbólowych oraz przeciwgorączkowcyh. Nie wykazuje działania przeciwzapalnego.

Skład

Paracetamol 500 mg oraz substancje pomocnicze.
Inne składniki leku to : skrobia żelowana, krospowidon, kwas stearynowy, magnezu stearynian.

Działanie

Dzięki zawartym w leku Paracetamol Biofarm paracetamolowi, który ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, nie podrażnia żołądka tak jak niesteroidowe leki przeciwzapalne (np. kwas acetylosalicylowy). Lek nie ma działania przeciwzapalnego.

Wskazania

Szczególnie wskazany w bólach różnego pochodzenia i o różnym natężeniu, szczególnie takich jak bóle głowymigrenybóle reumatycznebóle stawowemięśniowe i kostne, bóle kręgosłupanerwobóle, bóle menstruacyjne czy też bóle zębów oraz w przypadku gorączki w trakcie trwania przeziębienia lub grypy.

Dawkowanie

Dorośli o masie ciała większej niż 50 kg powinni przyjmować dawkę jednorazową – 1 do 2 tabletek, a kolejne dawki leku w odstępie co najmniej 4 do 6 godzin. 
Nie należy stosować leku dłużej niż przez 3 dni bez konsultacji z lekarzem.
W celu ustalenia odpowiedniej dawki paracetamolu u osób o masie ciała mniejszej niż 50 kg - w tym dzieci, pacjentów z niewydolnością nerek lub wątroby (łagodną do umiarkowanej), pacjentów z zespołem Gilberta, pacjentów odwodnionych lub przewlekle niedożywionych oraz u pacjentów przewlekle spożywających alkohol należy zwrócić się do lekarza. Lek podaje się doustnie. Tabletkę należy połknąć, popijając niewielką ilością przegotowanej wody.

U dzieci w wieku od 12 lat o masie ciała większej niż 50 kg - dawkowanie może być odpowiednie jak u osób dorosłych. Natomiast u dzieci w wieku poniżej 12 lat nie należy stosować, gdyż lek Paracetamol Biofarm nie jest przeznaczony do stosowania w tej grupie pacjentów.

Przeciwwskazania:

Kiedy nie stosować leku Paracetamol Biofarm

 • jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
 •  jeśli u pacjenta występują ciężkie zaburzenia czynności wątroby,
 •  jeśli u pacjenta występują ciężkie zaburzenia czynności nerek,
 •  jeśli pacjent jednocześnie stosuje leki z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (MAO) oraz w okresie do 2 tygodni po zaprzestaniu ich stosowania.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek zawiera paracetamol.
Nie należy stosować leku Paracetamol Biofarm jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol, ze względu na ryzyko przedawkowania i ciężkich działań niepożądanych.
Należy unikać częstego stosowania leków zawierających paracetamol.
Nie wolno przekraczać maksymalnej dawki dobowej paracetamolu. Przyjmowanie leku Paracetamol Biofarm w dawkach większych niż zalecane może spowodować ciężkie uszkodzenie wątroby.

Przed zastosowaniem leku Paracetamol Biofarm należy zwrócić się do lekarza:

 • jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek (łagodne do umiarkowanych);
 • jeśli u pacjenta występują:
 • zaburzenia czynności wątroby (łagodne do umiarkowanych),
 • zespół Gilberta (zaburzenie przemiany bilirubiny w wątrobie, powodujące okresowe występowanie żółtaczki),
 • zapalenie wątroby;
 • jeśli pacjent stosuje leki wpływające na czynność wątroby;
 • jeśli pacjent regularnie spożywa alkohol, jest uzależniony od alkoholu lub ma chorobę wątroby spowodowaną nadużywaniem alkoholu;
 •  jeśli pacjent jest odwodniony;
 • jeśli pacjent jest przewlekle niedożywiony, co może być spowodowane np. uzależnieniem od alkoholu, brakiem łaknienia, złym odżywianiem;
 • jeśli u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (enzymu odpowiedzialnego za prawidłową czynność czerwonych krwinek);
 • w przypadku niedokrwistości hemolitycznej (rozpad krwinek czerwonych);
 •  jeśli pacjent stosuje różne leki przeciwbólowe przez dłuższy okres czasu, ponieważ może to prowadzić do wystąpienia lub nasilenia się bólów głowy. W takiej sytuacji pacjent powinien skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania porady.
 •  jeśli pacjent jest uczulony na kwas acetylosalicylowy, gdyż wtedy jest większe ryzyko uczulenia również na paracetamol. Szczególną ostrożność powinni zachować pacjenci z astmą oskrzelową (ryzyko skurczu oskrzeli).

Podczas stosowania paracetamolu nie należy pić alkoholu, gdyż może to spowodować uszkodzenie wątroby. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób głodzonych, regularnie pijących alkohol i u pacjentów z chorobą alkoholową wątroby bez marskości.
Leku Paracetamol Biofarm nie należy nadużywać i przyjmować przez okres dłuższy niż 3 dni.
Bez konsultacji z lekarzem lub lekarzem dentystą nie należy przyjmować leku Paracetamol Biofarm jednocześnie z innymi lekami o działaniu przeciwbólowym lub przeciwgorączkowym.

Działania niepożądane:

Należy przerwać przyjmowanie leku Paracetamol Biofarm i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią objawy takie jak: obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności w połykaniu, czerwone, swędzące zmiany skórne oraz trudności z oddychaniem.
Częstość występowania działań niepożądanych określono w sposób następujący:

 • rzadko: u 1 do 10 na 10 000 pacjentów,
 • bardzo rzadko: rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów,
 • częstość nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych).

Rzadko:

 • zaburzenia płytek krwi (zaburzenia krzepnięcia, mogące spowodować krwawienia), zaburzenia związane z komórkami macierzystymi (zaburzenia powstawania komórek krwi w szpiku kostnym);
 •  reakcje alergiczne;
 • depresja, splątanie, omamy;
 •  drżenie, ból głowy;
 •  nieprawidłowe widzenie;
 •  obrzęk;
 •  niedociśnienie (spadek ciśnienia krwi);
 •  skurcz oskrzeli;
 •  krwawienie z przewodu pokarmowego, ból brzucha lub żołądka, biegunka, nudności, wymioty;
 •  nieprawidłowa czynność wątroby, niewydolność wątroby, żółtaczka (z objawami takimi jak zażółcenie skóry i oczu), martwica wątroby;
 •  swędzenie, wysypka, potliwość, pokrzywka, czerwone plamy na skórze, obrzęk naczynioruchowy z objawami takimi jak: obrzęk twarzy, ust, gardła lub języka.
 •  zawroty głowy, ogólne złe samopoczucie, gorączka, nadmierne uspokojenie;
 •  zatrucie.

Bardzo rzadko:

 •  zaburzenia krwi (zmniejszenie liczby płytek krwi, białych i czerwonych krwinek), niedokrwistość hemolityczna (rozpad czerwonych krwinek);
 •  zmniejszone stężenie glukozy (cukru) we krwi;
 •  toksyczne działanie na wątrobę (uszkodzenie wątroby);
 •  mętny, ropny mocz i zaburzenia czynności nerek;
 •  ciężkie reakcje alergiczne wymagające przerwania leczenia (patrz wyżej).

Częstość nieznana:

 • Martwica toksyczno-rozpływna naskórka (choroba skóry zagrażająca życiu), rumień wielopostaciowy (reakcja alergiczna, może być ciężka), zespół Stevensa-Johnsona (ciężka choroba skóry zagrażająca życiu), obrzęk krtani, wstrząs anafilaktyczny (ciężka reakcja alergiczna), niedokrwistość, zaburzenia czynności wątroby i zapalenie wątroby, zaburzenie czynności nerek (ciężka niewydolność nerek, krew w moczu, niemożność oddania moczu), zaburzenia żołądka i jelit oraz zawroty głowy.

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie możliwe objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Uwagi:

Zabronione jest stosować preparat jednocześnie z alkoholem, natomiast spożywanie go podczas posiłku opóźnia jego działanie.

Przed zastosowaniem preparatu kobieta w ciąży, karmiąca piersią lub z podejrzeniem, że może być w ciąży powinna poradzić się lekarza, może być stosowany w tym wypadku tylko i wyłącznie gdzy lekarz uzna to za konieczne.

Paracetamol nie ma wpływu na zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Przedawkowanie należy natychmiast skonsultować z lekarzem, także kiedy pacjent nie wykazuje objawów przedawkowania, ponieważ istnieje ryzyko uszkodzenia wątroby a także zgon. Objawy przedawkowania to bolesność w okolicy wątroby, po dwóch dniach żółtaczka, wcześniej występują nudności i wymioty. Objawy te mogą nie odzwierciedlać ciężkości przedawkowania ani związanego z tym zagrożenia.

Nie stosuj podwójnej dawki w celu uzupełnienia pominiętej.

Należy konsultować się z lekarzem w razie jakichkolwiek wątpliwości..

Przechowywać w temperaturze pokojowej, maksymalnie 25°C, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Nie stosować po upływie terminu ważności. Termin ważności oznacza ostatni dzień danego miesiąca.

Należy skonsultować z lekarzem każdy przypadek kiedy preparat będzie stosowany jednocześnie z innymi środkami, a zwlaszcza gdy są to: 

-inhibitory monoaminooksydazy (MAO) stosowane m.in. w depresji i chorobie Parkinsona, może to bowiem wywołać stan pobudzenia oraz wysoką gorączkę, jest przeciwwskazane. Preparat można zastosować nie wcześniej niż 14 dni po zaprzestaniu stosowania inhibitora MAO,a 7 dni przed rozpoczęciem jego stosowania;

-metoklopramid i domperydon - leczenie nudności i wymiotów, powodują nasilenie działania paracetamolu;

-propantelina - opóźnia opróżnianie żołądka z pokarmu i cholestyramina - zmniejsza stężenie cholesterolu, osłabiają działanie paracetamolu;

-leki, które mogą zaburzać czynność wątroby, takie jak leki nasenne, przeciwpadaczkowe, ryfampicyna, izoniazyd - leczenie gruźlicy, probenecyd - leczenie dny moczanowej, doustne leki przeciwzakrzepowe, ponieważ paracetamol nasila ryzyko krwawień, salicylamid - może opóźniać wydalanie paracetamolu z organizmu, inne leki przeciwzapalne i przeciwbólowe, ponieważ zwiększają ryzyko zaburzenia czynności nerek, kofeina, ponieważ swoim działaniem nasila działanie paracetamolu, zydowudyna - stosowana w zakażeniu wirusem HIV, gdyż zwiększa ryzyko zaburzeń czynności szpiku kostnego. Preparat może być stosowany równocześnie z zydowudyną tylko i wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Lek Paracetamol Biofarm może wpływać na wyniki niektórych badań laboratoryjnych, takich jak oznaczanie kwasu moczowego i stężenia glukozy we krwi.

 

Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze produkty na rozstępy - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Paracetamol Biofarm

Dodano: 11 Styczeń 2016
Autor: Karina, 32
Ocena:
tabletki paracetamol biofarm zawsze kupuję przy okazji wizyty w naszej aptece, chyba najbardziej odpowiada mi cena, bo działanie ma średnie
Odpowiedź
Dodano: 10 Listopad 2015
Autor: Kama
Ocena:
Zażywam tego leku dość często, przy nagłych bólach - prawie zawsze jest skuteczny. Należy jednak pamiętać o tym by nie przekraczać dawkowania zawartego w ulotce, gdyż mogą wystąpić skutki uboczne np. nudności. Cena bardzo przystępna, na każdą kieszeń, Polecam
Odpowiedź
Dodano: 19 Wrzesień 2015
Autor: ewela
Ocena:
u mnie lek niestety nie radzi sobie z boleściami miesiączkowymi, każdego miesiąca przechodzę po prostu koszmar, ból jest nie do wytrzymania
Odpowiedź
Dodano: 20 Sierpień 2015
Autor: Lecho
Ocena:
Polecam. Tani, skuteczny, sprawdzony. Radzi sobie z każdym rodzajem bólu. Czegóż chcieć więcej?!
Odpowiedź
Dodano: 05 Czerwiec 2015
Autor: Lissska
Ocena:
zażywam witaminy tego producenta, nie mam żadnych niedoborów, tabletki na bóle reumatyczne pomagają, jednak chętnie wypróbuję coś innego bo na miesiączkowe już nie
Odpowiedź
Dodano: 24 Marzec 2015
Autor: Duśka
Ocena:
W sytuacjach nagłego bólu mam większe zaufanie do leków z paracetamolem, niż z ibuprofenem. Cena Paracetamolu Biofarm jest bezkonkurencyjna, producent ok, często sięgam po inne jego preparaty.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Paracetamol Biofarm

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach