45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Paracetamol

ParacetamolParacetamol
(3 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: HASCO-LEK
Postać: czopki
Cena: 2.85 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Paracetamol

Paracetamol, czopki (Hasco), 500 mg, 10 szt.

Paracetamol to preparat w postaci czopków o właściwościach przeciwbólowych oraz przeciwgorączkowcyh. Nie wykazuje działania przeciwzapalnego.

Skład

1 czopek zawiera:
substancję czynną: paracetamol 500 mg.
substancję pomocniczą: tłuszcz stały (Witepsol S58).

Działanie

Dzięki zawartemu w leku paracetamolowi, który ma działanie przeciwbólowe i  przeciwgorączkowe, a czas jego działania to nawet 6 godzin, a przeciwgorączkowo nawet do 8, nie posiada działania przeciwzapalnego.

Dawkowanie

Doodbytniczo, dorośli 500 mg jednorazowo, jeżeli stosowany jest krótkotrwale to maksymalna dawka wynosi 4 g, a długotrwale 2,6 g. Dawkę dla dzieci ustala się na podstawie masy ciała, wg wzoru 10-15 mg na kg masy ciała lub wg poniższej tabeli uwzględniającej wiek.

3 miesiące - 1rok - 80 mg
2-3 lata - 125 mg
4-6 lat - 125 mg do 250 mg
7-8 lat - 250 mg
9-10 lat 250 mg do 500 mg
11-12 lat - 500 mg.

Dawkę można podawać maksymalnie 4 razy na dobę, minimalnie co 4 godziny.

Przeciwwskazania:

Kiedy nie stosować leku Paracetamol Biofarm

 • jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
 •  jeśli u pacjenta występują ciężkie zaburzenia czynności wątroby,
 •  jeśli u pacjenta występują ciężkie zaburzenia czynności nerek,
 •  jeśli pacjent jednocześnie stosuje leki z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (MAO) oraz w okresie do 2 tygodni po zaprzestaniu ich stosowania.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek zawiera paracetamol.
Nie należy stosować leku Paracetamol Biofarm jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol, ze względu na ryzyko przedawkowania i ciężkich działań niepożądanych.
Należy unikać częstego stosowania leków zawierających paracetamol.
Nie wolno przekraczać maksymalnej dawki dobowej paracetamolu. Przyjmowanie leku Paracetamol Biofarm w dawkach większych niż zalecane może spowodować ciężkie uszkodzenie wątroby.

Przed zastosowaniem leku Paracetamol Biofarm należy zwrócić się do lekarza:

 • jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek (łagodne do umiarkowanych);
 • jeśli u pacjenta występują:
 • zaburzenia czynności wątroby (łagodne do umiarkowanych),
 • zespół Gilberta (zaburzenie przemiany bilirubiny w wątrobie, powodujące okresowe występowanie żółtaczki),
 • zapalenie wątroby;
 • jeśli pacjent stosuje leki wpływające na czynność wątroby;
 • jeśli pacjent regularnie spożywa alkohol, jest uzależniony od alkoholu lub ma chorobę wątroby spowodowaną nadużywaniem alkoholu;
 •  jeśli pacjent jest odwodniony;
 • jeśli pacjent jest przewlekle niedożywiony, co może być spowodowane np. uzależnieniem od alkoholu, brakiem łaknienia, złym odżywianiem;
 • jeśli u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (enzymu odpowiedzialnego za prawidłową czynność czerwonych krwinek);
 • w przypadku niedokrwistości hemolitycznej (rozpad krwinek czerwonych);
 •  jeśli pacjent stosuje różne leki przeciwbólowe przez dłuższy okres czasu, ponieważ może to prowadzić do wystąpienia lub nasilenia się bólów głowy. W takiej sytuacji pacjent powinien skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania porady.
 •  jeśli pacjent jest uczulony na kwas acetylosalicylowy, gdyż wtedy jest większe ryzyko uczulenia również na paracetamol. Szczególną ostrożność powinni zachować pacjenci z astmą oskrzelową (ryzyko skurczu oskrzeli).

Podczas stosowania paracetamolu nie należy pić alkoholu, gdyż może to spowodować uszkodzenie wątroby. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób głodzonych, regularnie pijących alkohol i u pacjentów z chorobą alkoholową wątroby bez marskości.
Leku Paracetamol Biofarm nie należy nadużywać i przyjmować przez okres dłuższy niż 3 dni.
Bez konsultacji z lekarzem lub lekarzem dentystą nie należy przyjmować leku Paracetamol Biofarm jednocześnie z innymi lekami o działaniu przeciwbólowym lub przeciwgorączkowym.

Działania niepożądane:

Należy przerwać przyjmowanie leku Paracetamol Biofarm i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią objawy takie jak: obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności w połykaniu, czerwone, swędzące zmiany skórne oraz trudności z oddychaniem.
Częstość występowania działań niepożądanych określono w sposób następujący:

 • rzadko: u 1 do 10 na 10 000 pacjentów,
 • bardzo rzadko: rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów,
 • częstość nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych).

Rzadko:

 • zaburzenia płytek krwi (zaburzenia krzepnięcia, mogące spowodować krwawienia), zaburzenia związane z komórkami macierzystymi (zaburzenia powstawania komórek krwi w szpiku kostnym);
 •  reakcje alergiczne;
 • depresja, splątanie, omamy;
 •  drżenie, ból głowy;
 •  nieprawidłowe widzenie;
 •  obrzęk;
 •  niedociśnienie (spadek ciśnienia krwi);
 •  skurcz oskrzeli;
 •  krwawienie z przewodu pokarmowego, ból brzucha lub żołądka, biegunka, nudności, wymioty;
 •  nieprawidłowa czynność wątroby, niewydolność wątroby, żółtaczka (z objawami takimi jak zażółcenie skóry i oczu), martwica wątroby;
 •  swędzenie, wysypka, potliwość, pokrzywka, czerwone plamy na skórze, obrzęk naczynioruchowy z objawami takimi jak: obrzęk twarzy, ust, gardła lub języka.
 •  zawroty głowy, ogólne złe samopoczucie, gorączka, nadmierne uspokojenie;
 •  zatrucie.

Bardzo rzadko:

 •  zaburzenia krwi (zmniejszenie liczby płytek krwi, białych i czerwonych krwinek), niedokrwistość hemolityczna (rozpad czerwonych krwinek);
 •  zmniejszone stężenie glukozy (cukru) we krwi;
 •  toksyczne działanie na wątrobę (uszkodzenie wątroby);
 •  mętny, ropny mocz i zaburzenia czynności nerek;
 •  ciężkie reakcje alergiczne wymagające przerwania leczenia (patrz wyżej).

Częstość nieznana:

 • Martwica toksyczno-rozpływna naskórka (choroba skóry zagrażająca życiu), rumień wielopostaciowy (reakcja alergiczna, może być ciężka), zespół Stevensa-Johnsona (ciężka choroba skóry zagrażająca życiu), obrzęk krtani, wstrząs anafilaktyczny (ciężka reakcja alergiczna), niedokrwistość, zaburzenia czynności wątroby i zapalenie wątroby, zaburzenie czynności nerek (ciężka niewydolność nerek, krew w moczu, niemożność oddania moczu), zaburzenia żołądka i jelit oraz zawroty głowy.

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie możliwe objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Uwagi:

Zabronione jest stosować preparat jednocześnie z alkoholem, natomiast spożywanie go podczas posiłku opóźnia jego działanie.

Przed zastosowaniem preparatu kobieta w ciąży, karmiąca piersią lub z podejrzeniem, że może być w ciąży powinna poradzić się lekarza, może być stosowany w tym wypadku tylko i wyłącznie gdzy lekarz uzna to za konieczne.

Paracetamol nie ma wpływu na zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Przedawkowanie należy natychmiast skonsultować z lekarzem, także kiedy pacjent nie wykazuje objawów przedawkowania, ponieważ istnieje ryzyko uszkodzenia wątroby a także zgon. Objawy przedawkowania to bolesność w okolicy wątroby, po dwóch dniach żółtaczka, wcześniej występują nudności i wymioty. Objawy te mogą nie odzwierciedlać ciężkości przedawkowania ani związanego z tym zagrożenia.

Nie stosuj podwójnej dawki w celu uzupełnienia pominiętej.

Należy konsultować się z lekarzem w razie jakichkolwiek wątpliwości..

Przechowywać w temperaturze pokojowej, maksymalnie 25°C, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Nie stosować po upływie terminu ważności. Termin ważności oznacza ostatni dzień danego miesiąca.

Należy skonsultować z lekarzem każdy przypadek kiedy preparat będzie stosowany jednocześnie z innymi środkami, a zwlaszcza gdy są to: 

-inhibitory monoaminooksydazy (MAO) stosowane m.in. w depresji i chorobie Parkinsona, może to bowiem wywołać stan pobudzenia oraz wysoką gorączkę, jest przeciwwskazane. Preparat można zastosować nie wcześniej niż 14 dni po zaprzestaniu stosowania inhibitora MAO,a 7 dni przed rozpoczęciem jego stosowania;

-metoklopramid i domperydon - leczenie nudności i wymiotów, powodują nasilenie działania paracetamolu;

-propantelina - opóźnia opróżnianie żołądka z pokarmu i cholestyramina - zmniejsza stężenie cholesterolu, osłabiają działanie paracetamolu;

-leki, które mogą zaburzać czynność wątroby, takie jak leki nasenne, przeciwpadaczkowe, ryfampicyna, izoniazyd - leczenie gruźlicy, probenecyd - leczenie dny moczanowej, doustne leki przeciwzakrzepowe, ponieważ paracetamol nasila ryzyko krwawień, salicylamid - może opóźniać wydalanie paracetamolu z organizmu, inne leki przeciwzapalne i przeciwbólowe, ponieważ zwiększają ryzyko zaburzenia czynności nerek, kofeina, ponieważ swoim działaniem nasila działanie paracetamolu, zydowudyna - stosowana w zakażeniu wirusem HIV, gdyż zwiększa ryzyko zaburzeń czynności szpiku kostnego. Preparat może być stosowany równocześnie z zydowudyną tylko i wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Lek Paracetamol może wpływać na wyniki niektórych badań laboratoryjnych, takich jak oznaczanie kwasu moczowego i stężenia glukozy we krwi.

Paracetamol opinia
Paracetamol opinie
Paracetamol ulotka
Paracetamol skład
Paracetamol dawkowanie
Paracetamol przeciwwskazania
Paracetamol cena
Paracetamol zamienniki
Paracetamol zamiennik
Paracetamol odpowiednik
Paracetamol tańszy zamiennik
Paracetamol czy działa
na gorączke temperatura wysoka tempertura ból głowy ból zębów gorączka grypa przeziębienie na ból głowy głowa na ból zębów przeciwgorączkowe
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze suplementy na włosy - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Paracetamol

Dodano: 04 Październik 2015
Autor: Inga
Ocena:
czopki mam pod ręką na wszelki wypadek i podaję je córci w razie ostateczności, gdy wymiotuje mi środki stosowane doustnie, nie jestem przekonana jakoś do tej formy aplikacji
Odpowiedź
Dodano: 27 Maj 2015
Autor: nikoleczka
Ocena:
Czopki zawsze są skuteczne i szybko działają, więc, nie trzeba dużo wydawać, że dostać skuteczny lek na ból
Odpowiedź
Dodano: 25 Marzec 2015
Autor: Hubert
Ocena:
Cena niewieka, a paracetamol w swojej prostocie jest bardzo skuteczny.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Paracetamol

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach