45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Paracetamol

ParacetamolParacetamol
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: AFLOFARM
Postać: tabletki
Cena: 3.04 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Paracetamol

Paracetamol, 10 tabletek, Aflofarm

Paracetamol to lek o działaniu przeciwbolowym i przeciwgorączkowym.

Skład Paracetamol:

Składnik aktywny: paracetamol (Paracetamolum). 1 tabletka zawiera 500 mg. paracetamolu.

Właściwości:

Paracetamol zawiera substancję czynną: paracetamol, który wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Czas działania przeciwbólowego wynosi 4-6 godzin. Działanie przeciwgorączkowe to okres 6-8 godzin.

Przeznaczenie:

Lek do stosowania w krótkotrwałym leczeniu bólów o słabym lub umiarkowanym nasileniu, takich jak: bóle głowy, bóle mięśni, kości i stawów, bolesne miesiączkowanie, bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych i chirurgicznych oraz przeciwgorączkowo: w przebiegu przeziębienia i grypy.

Przeciwwskazania:

Uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku, uczulenie (nadwrażliwość) na propacetamol (inny lek przeciwbólowy podawany dożylnie i prekursor paracetamolu), ciężka choroba wątroby, ciężka niewydolność nerek. Nie należy stosować paracetamolu, jeśli pacjent jest uzależniony od alkoholu lub ma uszkodzoną wątrobę, chyba, że lekarz zaleci inaczej. Nie należy stosować leku jednocześnie z alkoholem. Nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia.

Działania niepożądane:

Działania niepożądane występują rzadko lub bardzo rzadko. Możliwe: nudności, wymioty, zaburzenia czynności wątroby (w przypadku przedawkowania paracetamolu może wystąpić ostra niewydolność wątroby, uszkodzenie lub martwica wątroby), zaburzenia czynności nerek, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, zaburzenia hematologiczne (małopłytkowość, agranulocytoza, methemoglobinemia, leukopenia). Możliwe reakcje nadwrażliwości: świąd, wysypka, pokrzywka, rumień, obrzęk naczynioruchowy (obrzęk może dotyczyć twarzy, krtani, języka i może utrudniać oddychanie), skurcz oskrzeli, duszność, reakcje anafilaktyczne, aż do objawów wstrząsu anafilaktycznego (przyspieszenie czynności serca, gwałtowne obniżenie ciśnienia tętniczego, utrata przytomności). Bardzo rzadko ciężkie reakcje skórne.

Dawkowanie:

Dzieci w wieku 6–12 lat: jednorazowo spożywać 0,5 tabletki, a w razie konieczności dawkę można powtarzać co 4–6 godzin, nie częściej niż 4 razy na dobę.

Dorośli i młodzież po 12 roku życia: jednorazowo przyjmować 1–2 tabletki, w razie potrzeby dawkę można powtarzać co 4–6 godzin, nie częściej niż 4 razy na dobę.

Paracetamol opinie
Paracetamol ulotka
Paracetamol skład
Paracetamol dawkowanie
Paracetamol przeciwwskazania
Paracetamol cena
Paracetamol zamienniki
Paracetamol zamiennik
Paracetamol odpowiednik
Paracetamol tańszy zamiennik
Paracetamol czy działa
lek przeciwbólowy bolący ząb bolesne miesiączkowanie zwalczanie bólu leczenie bólu boląca głowa
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze tusze do rzęs - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Paracetamol

Dodano: 08 Lipiec 2017
Autor: bożena
Ocena:
u mnie paracetamol jakoś nie za bardzo się sprawdza na ból, dlatego tabletki podarowałam mamie
Odpowiedź

Dodaj opinię o Paracetamol

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach