41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Panzol Pro

Panzol ProPanzol Pro
(3 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Produkt leczniczy
Producent: APOTEX
Postać: tabletki dojelitowe
Cena: 5.51 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Panzol Pro

Panzol Pro, 20 mg, tabletki dojelitowe,  7 szt

Preparat dla osób dorosłych, leczący zgagę, kwaśne odbijanie i inne objawy choroby refluksowej przełyku.

Skład

Każda tabletka dojelitowa zawiera 20 mg pantoprazolu (w postaci pantoprazolu sodowego póttorawodnego).

Zawiera maltitoi (E965) i lecytynę (pochodzącą z oleju sojowego).

Działanie

Zapobiega cofaniu się kwasów żołądkowych do przełyku poprzez zahamowanie wydzielania kwaśnego soku żołądkowego.

Wskazania

Lek ten pomaga usunąć dolegliwości choroby refluksowej jak zgaga czy kwaśne odbijanie. Cofanie kwasu z żołądka do przełyku może wywoływać stany zapalne, bóle czy pieczenie w klatce piersiowej sięgające aż do gardła. Panzol Pro może zapobiec tym objawom już po pierwszym dniu stosowania, jednak nie jest to lek, który natychmiastowo je usuwa.

Dawkowanie

1 tabletka (20 mg) na dzień. Nie przekraczać dziennej dawki. Tabletkę połykamy w całości

Przeciwwskazania:

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (pantoprazol) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku, lub na leki zawierające inne inhibitory pompy protonowej. Pantoprazolu nie należy stosować, jeśli pacjent przyjmuje lek zawierający atazanawir lub nelfinawir (stosowane w leczeniu zakażenia wirusem HIV). Należy zachować szczególną ostrożność, jeśli u pacjenta występują lub występowały w ostatnim czasie następujące objawy: niespodziewana, znaczna utrata masy ciała, ból w trakcie przełykania, niedokrwistość, trudności z przełykaniem, uporczywe lub krwiste wymioty, krwawienia z przewodu pokarmowego, smoliste stolce, a także żółtaczka, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy oraz jeśli u pacjenta wykonywano zabiegi operacyjne; jeśli u pacjenta występują choroby nerek; jeśli u pacjenta występują choroby wątroby; u pacjentów w wieku powyżej 55 lat, u których wystąpiły nowe objawy lub zmienił się charakter istniejących objawów w ostatnim czasie (powinni oni niezwłocznie poinformować o tym lekarza lub farmaceutę). W przypadku planowania jakichkolwiek testów (np. w kierunku Helicobacter) należy wcześniej poinformować lekarza o przyjmowaniu pantoprazolu.

Działania niepożądane:

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem w przypadku pojawienia się następujących rzadkich objawów: obrzęk naczynioruchowy (np. opuchnięcie twarzy, języka i tchawicy, które powodują zaburzenia oddychania), reakcja alergiczna (objawiająca się często wysypkami skórnymi, świądem i zaczerwienieniem skóry, pęcherzami na skórze i owrzodzeniami ust i (lub) oczu, niekiedy z towarzyszącą wysoką temperaturą), rumień wielopostaciowy - zespół Stevens-Johnsona (pęcherze i ubytek naskórka z krwotocznymi strupami na śluzówkach jamy ustnej i nosa, spojówkach, narządach płciowych), zespół Lyella (na skórze pojawiają się pęcherze podnaskórkowe, które po pęknięciu tworzą sączące nadżerki). Niezbyt często występujące działania niepożądane: ból i zawroty głowy, biegunka, nudności, wymioty, wzdęcia i wzdęcia z oddawaniem gazów, zaparcia, suchość w ustach, ból i dyskomfort w obrębie brzucha, wysypka skórna lub pokrzywka, świąd skóry, osłabienie, złe samopoczucie, zaburzenia snu, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych. Rzadko: zaburzenia wzroku, takie jak niewyraźne widzenie, bóle stawów, bóle mięśni, zmiana masy ciała, podwyższona temperatura ciała, obrzęk kończyn, reakcje alergiczne, depresja, zwiększone stężenie bilirubiny i lipidów we krwi. Bardzo rzadko: zaburzenia orientacji, zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie liczby białych krwinek.

Ostrzeżenia i środki ostrożności: Jeśli objawy nie ustąpią lub ulegną nasileniu po 14 dniach leczenia, należy bezzwłocznie zasięgnąć porady lekarza. 

Uwagi:

•    Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki.
•    Zdrowe żywienie i tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
•    Suplement diety nie może być zamiennikiem zróżnicowanej diety.
•    Należy przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla dzieci
•    Należy chronić przed wilgocią i światłem.
Panzol Pro opinia
Panzol Pro opinie
Panzol Pro ulotka
Panzol Pro skład
Panzol Pro dawkowanie
Panzol Pro przeciwwskazania
Panzol Pro cena
Panzol Pro zamienniki
Panzol Pro zamiennik
Panzol Pro odpowiednik
Panzol Pro tańszy zamiennik
Panzol Pro czy działa
kwaśne odbijanie ochrona żołądka pieczenie w klatce piersiowej niestrawność nadkwaśność zgaga refluks coś na zgagę
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Panzol Pro

Dodano: 19 Lipiec 2016
Autor: Darek
Ocena:
Moim zdaniem lek panzol pro dobrze radzi sobie ze zgagą, ale taką raczej sporadyczną przy przewlekłych problemach żołądkowych radziłbym zasięgnąć porady lekarza.
Odpowiedź
Dodano: 17 Październik 2015
Autor: Heniek
Ocena:
Tabletki Panzol pro 20 mg zdarzyło mi się kupić na zgagę i w zasadzie dobrze poradziły sobie u mnie z tym problemem.
Odpowiedź
Dodano: 15 Wrzesień 2015
Autor: krzycho
Ocena:
polecono mi w aptece na refluks przełykowy, byłem zadowolony z niskiej ceny, ale jest ona odpowiednia do jakości niestety, bo nie widzę żadnej poprawy
Odpowiedź

Dodaj opinię o Panzol Pro

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach