45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Oxycort

OxycortOxycort
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: aerozol maść
Cena: 19.29 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: A, maść do oczu, 3 g, aerozol do stosowania na skórę, 55 ml, maść, 10 g, aerozol do stosowania na skórę, 30 ml
Działanie: przeciwzapalne
Ulotka:

Opis i skład produktu Oxycort

Lek na receptę mający zastosowanie w leczeniu przewlekłych ropnych zakażeń skóry (liszajec, czyraczność, zapalenie mieszków włosowych, ropnie mnogie) oraz w ropnych powikłaniach alergicznych chorób skóry (pokrzywka, wyprysk, świerzbiączka). Wykorzystywany jest także przy dermatozach kontaktowych, rumieniu wielopostaciowym, róży, oparzeniach i ukąszeniach przez owady. Lek ma postać aerozolu i polecany jest w szczególności przy stanach ostrych przebiegających z wysiękiem oraz u pacjentów, którzy nie tolerują maści.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Cienką warstwą maści smaruje się chorobowo zmienioną powierzchnię skóry, ewentualnie (w schorzeniach opornych na leczenie) stosuje się maść w opatrunku zamkniętym. Nie stosować długotrwale i na duże powierzchnie uszkodzonej skóry. Aerozol z odległości 15-20 cm w ciągu 1-3 sekund, trzymając flakon pionowo. Uwaga! Należy chronić oczy przed działaniem aerozolu i nie wdychać rozpylanej substancji. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Niekiedy reakcje nadwrażliwości lub przemijające podrażnienie skóry. Przy długotrwałym stosowaniu nadkażenia drożdżakami lub opornymi szczepami bakterii, zanikowe zmiany skórne, trądzik posteroidowy. Stosowany na dużą powierzchnię skóry lub pod opatrunkiem zamkniętym może wywierać działanie ogólnoustrojowe. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu (hydrokortyzon, oksytertracyklinę) lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, wirusowe, gruźlicze, grzybicze i nowotworowe choroby skóry oraz stany przedrakowe, zakażenia ropne o ostrym przebiegu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Oxycort opinia
Oxycort opinie
Oxycort ulotka
Oxycort skład
Oxycort dawkowanie
Oxycort przeciwwskazania
Oxycort cena
Oxycort zamienniki
Oxycort zamiennik
Oxycort odpowiednik
Oxycort tańszy zamiennik
Oxycort czy działa
dermatozy kontaktowe zakażenia skóry oparzenia skóry rumień wielopostaciowy róża zapalenie mieszków włosowych alergiczne choroby skóry ukąszenia owadów
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze kremy pod oczy dla mężczyzn - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Oxycort

Dodaj opinię o Oxycort

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach