41 738 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 780 produktów w 204 kategoriach

Oxsoralen

OxsoralenOxsoralen
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: kapsułki
Cena: 17.63 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Methoxsalenum
Działanie: zwiększa wrażliwość skóry na promienie UV
Ulotka:

Opis i skład produktu Oxsoralen

Lek na receptę stosowany w leczeniu bielactwa nabytego oraz  chorób skórnych - łuszczycy, ziarniaka  grzybiastego i  łysienia plackowatego.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Objawy podrażnienia błony śluzowej żołądka - nudności, wymioty, uszkodzenie komórek wątroby; objawy ze strony ośrodkowego układu nerwowego - bezsenność, stany depresyjne. Długotrwałe stosowanie łącznie z naświetlaniami promieniami UV może zwiększyć ryzyko raka skóry.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na metoksalen lub pozostałe składniki preparatu, chorą wątrobę, gruźlice, cukrzyce, porfirie, toczeń rumieniowaty.   Gdy przyjmujesz gryzeofulwinę, pochodne fenotiazyny, kwas nalidiksowy, kotrimoksazol, tetracykliny, tiazydy, leki zawierające barwniki (błękit metylenowy, błękit toluidynowy, oranż metylowy). Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio stosowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz,że jesteś w ciąży,a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w ciąży.

Oxsoralen opinia
Oxsoralen opinie
Oxsoralen ulotka
Oxsoralen skład
Oxsoralen dawkowanie
Oxsoralen przeciwwskazania
Oxsoralen cena
Oxsoralen zamienniki
Oxsoralen zamiennik
Oxsoralen odpowiednik
Oxsoralen tańszy zamiennik
Oxsoralen czy działa
dermatologiczne łysienie plackowate bielactwo wenerologia dermatologia łuszczyca łuszczenie się skóry skóra choroby skórne
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Oxsoralen

Dodaj opinię o Oxsoralen

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 738 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 780 produktów w 204 kategoriach