40 607 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 603 produktów w 205 kategoriach

Oxodil PPH

Oxodil PPHOxodil PPH
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: proszek do inhalacji
Cena: 115.55 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 12mcg, proszek do inhalacji w kapsułkach twardych, 60 szt + inhalator, 12 mcg, proszek do inhalacji w kapsułkach twardych, 120 szt+inhalator
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Formoterolum
Działanie: przeciwastmatyczne
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii alergia

Opis i skład produktu Oxodil PPH

Lek na receptę przeznaczony do leczenia przewlekłych i nawracających zwężeń oskrzelowych w przypadkach astmy oskrzelowej oraz przewlekłej obturacyjnej chorobie  dróg oddechowych. Lek zapobiega również nadmiernej kurczliwości oskrzelowej spowodowanej wysiłkiem fizycznym, zmianami temperatur powietrza i alergenami.

Dawkowanie:

Wziewnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Preparat przeznaczony dla osób powyżej 5 roku życia. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Drżenie mięśni, kołatanie serca, ból i zawroty głowy, skurcze i ból mięśni, przyspieszenie akcji serca, pobudzenie, lęk, nerwowość, bezsenność, nasilenie skurczu oskrzeli, podrażnienie błony śluzowej gardła i jamy ustnej, reakcje skórne (wyprysk, pokrzywka, świąd), zwiększenie poziomu cukru we krwi, hiperkaliemia (wzrost poziomu potasu). Uwaga! U pacjentów z ciężką astmą zaleca się stałe monitorowanie stężenia potasu we krwi. Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. drżenia, nadmierne pobudzenie, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na formoterol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, choroby serca, nadciśnienie, cukrzycę, guza chromochłonnnego nadnercza, nietolerancję galaktozy, niedobór laktazy (typu Lapp), zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy. Gdy przyjmujesz leki β-adrenolityczne, leki przeciwhistaminowe, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, leki sympatykomimetyczne, leki moczopędne, pochodne ksantyny, steroidy, glikozydy naparstnicy, chinidynę, dyzopiramid, prokainamid, pochodne fenotiazyny. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Lek może hamować akcję porodową. Nie zaleca się stosowania w okresie karmienia piersią.

Oxodil PPH opinia
Oxodil PPH opinie
Oxodil PPH ulotka
Oxodil PPH skład
Oxodil PPH dawkowanie
Oxodil PPH przeciwwskazania
Oxodil PPH cena
Oxodil PPH zamienniki
Oxodil PPH zamiennik
Oxodil PPH odpowiednik
Oxodil PPH tańszy zamiennik
Oxodil PPH czy działa
układ oddechowy astma oskrzelowa obturacyjna choroba płuc alergia na pyłki traw alergia pyłkowa astma nocna astma wysiłkowa astma po wysiłku
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Oxodil PPH

Dodaj opinię o Oxodil PPH

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 607 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 603 produktów w 205 kategoriach