45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty


Oxalin 0.025%

Oxalin 0.025%Oxalin 0.025%
(6 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: POLFA WARSZAWA
Postać: żel
Cena: 8.60 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Oxalin 0.025%

Oxalin 0.025%, żel do nosa, 10 g, butelka z pompką i aplikatorem

Jest to produkt w postaci żelu.

Skład

Substancją czynną leku jest oksymetazoliny chlorowodorek. 1 g żelu zawiera 0,25 mg oksymetazoliny chlorowodorku. - Pozostałe składniki to: sodu chlorek, disodu fosforan dwunastowodny, sodu diwodorofosforan jednowodny, disodu edetynian, hydroksyetylocelulozę, glicerol, benzalkoniowy chlorek roztwór, woda oczyszczona.

Działanie

 • Lek Oxalin 0,025% ma w swoim składzie chlorowodorek oksymetazoliny, który stosując miejscowo na błonę śluzową nosa, zwęża naczynia krwionośne zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa i hamuje nadmierne wydzielania.
 • Polepsza drożność przewodów nosowych, sprawia, że wydzielina łatwiej odpływa z zatok przynosowych.

Wskazania

Produkt przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Lek stosuje się miejscowo do nosa w przypadku obrzęku błon śluzowych występujących w:

 • ostrym zapaleniu błony śluzowej nosa,
 • zapaleniu błony śluzowej nosa spowodowanego alergią
 • przy zapaleniu zatok przynosowych.

Dawkowanie

Dzieci w wieku od 3 do 6 lat: aplikować 1 dawkę do każdego otworu nosowego 2 do 3 razy w ciągu doby. Nie przekraczać zalecanej dawki i nie stosować dłużej niż 3 do 5 dni. Dłuższe stosowanie może spowodować przedawkowanie.

 • Przed każdym użyciem leku,należy zdjąć nasadkę ochronną.
 • Przed pierwszym użyciem nowej butelki, po zdjęciu nasadki, naciskać dozownik 3-5-krotnie, aż do pojawienia się leku.
 • Końcówkę dozownika włożyć do otworu nosowego.
 • Butelkę trzymać w pionie i nacisnąć dozownik, co spowoduje podanie dawki leku do nosa.
 • Opakowanie leku powinno być stosowane tylko przez jednego pacjenta (względy higieniczne)

Przeciwwskazania:

 • jeśli pacjent ma uczulenie na którykolwiek składnik leku;
 • jeśli pacjent ma suche zapalenie błony śluzowej nosa (zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa z tworzeniem się strupów).
 • Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 3 lat.

 

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Mogą wystąpić następujące działania niepożądane: Często (u więcej niż 1 na 100 pacjentów, ale u mniej niż 1 na 10 pacjentów): - pieczenie w miejscu podania, suchość błony śluzowej nosa, kichanie. Niezbyt często (u więcej niż 1 na 1000 pacjentów, ale u mniej niż 1 na 100 pacjentów): - kołatanie serca, przyspieszenie czynności serca; - zwiększenie ciśnienia tętniczego. Rzadko (u więcej niż 1 na 10000 pacjentów, ale u mniej niż 1 na 1000 pacjentów): - niepokój ruchowy, bezsenność, bóle głowy; - zmęczenie; - silne uczucie „zatkania nosa” w wyniku nasilenia obrzęku błony śluzowej nosa (występuje po ustaniu działania leku, jako objaw przekrwienia reaktywnego).
Długotrwałe lub częste stosowanie leku, zwłaszcza w dawkach większych niż zalecane, może prowadzić do polekowego nieżytu nosa. Takie działanie może wystąpić już po 5 dniach leczenia i w przypadku dalszego stosowania leku, doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia błony śluzowej nosa i suchego zapalenia błony śluzowej nosa. Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie możliwe objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty, lub pielęgniarki.

Oxalin 0.025% opinia
Oxalin 0.025% opinie
Oxalin 0.025% ulotka
Oxalin 0.025% skład
Oxalin 0.025% dawkowanie
Oxalin 0.025% przeciwwskazania
Oxalin 0.025% cena
Oxalin 0.025% zamienniki
Oxalin 0.025% zamiennik
Oxalin 0.025% odpowiednik
Oxalin 0.025% tańszy zamiennik
Oxalin 0.025% czy działa
krople na katar żel do nosa nieżyt nosa zatkany nos zapchany nos zapalenie zatok przynosowych katar katar alergiczny katar sienny
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze balsamy do ciała - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Oxalin 0.025%

Dodano: 04 Marzec 2016
Autor: Kamila
Ocena:
Kupiłam dziś mojej córce oxalin żel, bo poprzednie leki nie dawały rady na katar. Muszę przyznac że jego działanie mile mnie zaskoczyło, bo nos powoli odtyka się.
Odpowiedź
Dodano: 13 Styczeń 2016
Autor: Dorcia, 23
Ocena:
oxalin żel stosowałam przy zapaleniu gardła z katarem.Działanie możliwe choć mogło być lepiej
Odpowiedź
Dodano: 27 Grudzień 2015
Autor: Klaudia, 27
Ocena:
oxalin 0.025 polecił mi larynglog wspomagająco przy zapaleniu zatok, żel rzeczywiście ma skuteczne działanie i w miare szybko zeszła mi wydzielina z nosa.
Odpowiedź
Dodano: 22 Październik 2015
Autor: Agnieszka
Ocena:
Miałam dylemat oxalin czy nasivin? Wypróbowałam oba i stwierdzam, że oxalin jest o niebo lepszy, działanie bardziej skuteczne, cena porównywalna. polecam
Odpowiedź
Dodano: 09 Październik 2015
Autor: Krysia
Ocena:
Używała ich moja córcia, która jest alergiczką, były pomocne, nie rozumiem tylko, czemu producent zastrzega sobie stosowanie w ściśle określonym przedziale wiekowym 3-6 lat, Maja ma już 7 i nie wiem, czy jej kupić, bo może teraz już nie pomogą.
Odpowiedź
Dodano: 02 Maj 2015
Autor: Makaroniara
Ocena:
Skład jest dla mnie mocno nieczytelny, ale pani w aptece prosto opisała mi działanie sprayu i postanowiłam, że spróbuję. Moje dzieci są alergikami i często mają problemy z nosem, dlatego tego typu lek jest u mnie niezbędny. I bardzo dobrze się sprawdza. Szkoda tylko, że jest dla dzieci tylko do szóstego roku życia
Odpowiedź

Dodaj opinię o Oxalin 0.025%

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach