43 924 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 879 produktów w 209 kategoriach

Otrivin 0.1%

Otrivin 0.1%Otrivin 0.1%
(5 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: NOVARTIS CONSUMER
Postać: aerozol
Cena: 10.88 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Otrivin 0.1%

Otrivin 0,1%, aerozol do nosa, (1 mg / ml), 10 ml

Otrivin 0,1% to skuteczny, miejscowo dzialający lek, który dzięki zawartym w nim składnikom efektywnie obkurcza naczynia krwionosnezmniejsza również przekrwienie oraz obrzęk błony śluzowej nosa, dodatkowo minimalizując ilość wydzieliny. Jednocześnie ułatwia oddychanie pacjentom z uczuciem zatkanm nosem.

Skład

Otrivin 0,1%  zawiera:
substancję czynną - ksylometazoliny chlorowodorek. Jeden ml roztworu zawiera 1 mg ksylometazoliny chlorowodorku
inne składniki - benzalkoniowy chlorek, disodu edetynian, sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwunastowodny, sodu chlorek, sorbitol 70 %, hypromeloza 4000, woda oczyszczona.

Działanie

Dzięki zawartym w preparacie składnikom ułatwia on skutecznie odpływ wydzieliny ze zmienionych zapalnie zatok przynosowych. Zmniejszając przekrwienie błony śluzowej jamy nosowo-gardłowej, może być z powodzeniem stosowany wspomagająco w zapaleniu ucha środkowego. Otrivin 0,1 % ułatwia swoim działaniem wziernikowanie nosa, stosowane w badaniu jamy nosowej. Wyjątkowa kompozycja leku  w której znajdują się substancje wykazujące działanie nawilżające, zapobiega doskonale wysychaniu i podrażnieniu błony śluzowej nosa. Działanie leku można już zaobserwować w ciągu kilku minut, po czym utrzymuje się nawet do 12 godzin.

Wskazania

Zaleca się przede wszystkim stosować preparat w przypadku wystąpienia nadmiernego przekrwienia błony śluzowej nosa, które występuje w przebiegu zarówno przeziębienia, jak i kataru siennego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, czy też zapalenia zatok. Dla dorosłych oraz dzieci od 12. roku życia.

Dawkowanie

Zaleca się stosować podanie donosowe. Dzieciom w wieku od 12 lat należy podawać 1 dawkę aerozolu Otrivin 0,05% do każdego otworu nosowego do 4 razy w ciągu dnia w odstępach co około 6 do 10 godzin. Maksymalna dawka to nie więcej niż 3 dawki do każdego otworu nosowego w ciągu dnia.
Nie stosować dłużej niż przez 10 kolejnych dni. Zanim zastosujesz preparat należy kilkakrotnie nacisnąć pompkę do pojawienia się pierwszej dawki. Aplikować z głową pochyloną do przodu, jednocześnie wciągając powietrze nosem.

Przeciwwskazania:

  • Nadwrażliwość na ksylometazolinę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
  • Podobnie jak w przypadku innych leków zwężających naczynia krwionośne, produktu Otrivin nie należy stosować u pacjentów po zabiegach chirurgicznych prowadzonych  drogą  przeznosową,  np.  przezklinowe  usunięcie  przysadki  i  po zabiegach chirurgicznych przebiegających z odsłonięciem opony twardej.
  • Jaskra z wąskim kątem przesączania.

Działania niepożądane:

Rzadko mogą wystąpić następujące działania niepożądane: pieczenie w miejscu podania, suchość i podrażnienie błony śluzowej nosa, nudności, bóle głowy. W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić: uogólniona reakcja alergiczna, przemijające zaburzenia widzenia, niemiarowa lub przyspieszona czynność serca.
Lek Otrivin 0,1% u wrażliwych pacjentów może powodować bezsenność, zawroty głowy, nieregularne bicie serca, podwyższone ciśnienie tętnicze krwi lub drżenie.

Uwagi:

Nie stosować preparatu Otrivin 0,1% w czasie ciąży, zaś w okresie karmienia piersią lek Otrivin 0,1% można stosować jedynie po konsultacji z lekarzem.

Stosowany w odpowiednich dawkach nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.
Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem w przypadku występowania u pacjenta podwyższonego ciśnienia tętniczego krwi, choroby serca, nadczynności tarczycy, jaskry, cukrzycy, przyjmowania leków przeciwdepresyjnych, a także nadwrażlwości na substancje o działaniu podobnym do ksylometazoliny.

Chlorek benzalkoniowy zawarty w preparacie może powodować podrażnienie błon śluzowych.

Otrivin 0.1% przeciwwskazania
Otrivin 0.1% cena
Otrivin 0.1% zamienniki
Otrivin 0.1% zamiennik
Otrivin 0.1% odpowiednik
Otrivin 0.1% tańszy zamiennik
Otrivin 0.1% czy działa
Otrivin 0.1% opinia
Otrivin 0.1% opinie
Otrivin 0.1% ulotka
Otrivin 0.1% skład
Otrivin 0.1% dawkowanie
przeziębienie i grypa katar katar sienny zatkany nos katar alergiczny nawilżenie błon śluzowych
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Otrivin 0.1%

Dodano: 10 Marzec 2016
Autor: Hanka
Ocena:
Stosowałam otrivin do nosa i uważam że ma dobre działanie, pomocne przy uporczywym katarze.
Odpowiedź
Dodano: 03 Luty 2016
Autor: Monika, 30
Ocena:
Stosowałam otrivin 0 1 przy zapaleniu zatok, działanie średnio oceniam ponieważ wydzielina trochę ciężko wychodziła.
Odpowiedź
Dodano: 24 Grudzień 2015
Autor: Beatka, 26
Ocena:
otrivin 0 1 aerozol stosowałam na katar, jednak produkt nie pomógł, katar jak był tak był, także dla mnie działanie słabe.
Odpowiedź
Dodano: 13 Sierpień 2015
Autor: Emilia
Ocena:
Podczas kataru, zazwyczaj to Otrivin mi towarzyszy i odtyka mój nos. Jest moim ulubionym sprayem, który zawsze pomaga mi podczas kataru.
Odpowiedź
Dodano: 28 Maj 2015
Autor: Renancia
Ocena:
Szybko odtyka zapchany nos ułatwiając oddychanie, jest dość tani jak na tego typu preparat i nie spływa do gardła co jest częste w tego typu preparatach
Odpowiedź

Dodaj opinię o Otrivin 0.1%

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 924 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 879 produktów w 209 kategoriach