41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Otrivin 0.05%

Otrivin 0.05%Otrivin 0.05%
(4 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: NOVARTIS CONSUMER
Postać: krople
Cena: 10.68 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Otrivin 0.05%

Otrivin 0.05%, krople do nosa, (0,5 mg / ml), 10 ml

Otrivin 0,05% to skuteczny, miejscowo dzialający lek, który dzięki zawartym w nim składnikom efektywnie obkurcza naczynia krwionosnezmniejsza również  przekrwienie oraz  obrzęk błony śluzowej nosa, dodatkowo minimalizując ilość wydzieliny. Jednocześnie ułatwia oddychanie pacjentom z uczuciem zatkanm nosem.

Skład

Substancja czynna: ksylometazoliny chlorowodorek. Jeden ml roztworu zawiera 0,5mg ksylometazoliny chlorowodorku.
Inne składniki leku to: benzalkoniowy chlorek, disodu edetynian, sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwunastowodny, sodu chlorek, sorbitol 70%, hypomeloza 4000, woda oczyszczona.

Działanie

Dzięki zawartym w preparacie składnikom ułatwia on skutecznie odpływ wydzieliny ze zmienionych zapalnie zatok przynosowych. Zmniejszając przekrwienie błony śluzowej jamy nosowo-gardłowej, może być z powodzeniem stosowany wspomagająco w zapaleniu ucha środkowego. Otrivin 0,05 % ułatwia swoim działaniem wziernikowanie nosa, stosowane w badaniu jamy nosowej. Wyjątkowa kompozycja leku  w której znajdują się substancje wykazujące działanie nawilżające, zapobiega doskonale wysychaniu i podrażnieniu błony śluzowej nosa. Działanie leku można już zaobserwować w ciągu kilku minut, po czym utrzymuje się nawet do dziesięciu godzin.

Wskazania

Zaleca się przede wszystkim stosować preparat w przypadku wystąpienia nadmiernego przekrwienia błony śluzowej nosa, które występuje w przebiegu zarówno przeziębienia, jak i kataru siennego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, czy też zapalenia zatok.

Dawkowanie

Zaleca się stosować podanie donosowe, także w przypadku zapalenia ucha środkowego. Dzieciom w wieku od 2 do 6 lat należy podawać 1 lub 2 krople roztworu Otrivin 0,05% do każdego otworu nosowego raz lub dwa razy w ciągu dnia w odstępach co 8 do 10 godzin. Maksymalna dawka to nie więcej niż 3 dawki do każdego otworu nosowego w ciągu dnia.
Nie stosować dłużej niż przez 10 kolejnych dni. Aplikować z głową odchyloną do tyłu, jednocześnie wciągając powietrze nosem, zatrzymać głowę odchyloną przez chwilę, tak aby krople rozprzestrzeniły się po całej jamie nosowej.

Przeciwwskazania:

Nie stosować leku Otrivin 0,05%:

  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na ksylometazoliny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników leku Otrivin 0,05%.
  • jeśli pacjent przebył operację wykonywaną przez nos, np. usunięcie przysadki lub operację przebiegającą z odsłonięciem opony twardej.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, Otrivin 0,05% może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Rzadko moga wystąpić następujące działania niepożądane: pieczenie w miejscu podania, suchość i podrażnienie błony śluzowej nosa, nudności, ból głowy. 
W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić: uogólniona reakcja alergiczna, przemijające zaburzenia widzenia, niemiarowa lub przyspieszona czynność serca.

Uwagi:

Nie stosować preparatu Otrivin 0,05% w czasie ciąży, zaś w okresie karmienia piersią lek Otrivin 0,05% można stosować jedynie po konsultacji z lekarzem.

Stosowany w odpowiednich dawkach nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.
Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w temperaturze poniżej 30oC.

Otrivin 0.05% opinia
Otrivin 0.05% opinie
Otrivin 0.05% ulotka
Otrivin 0.05% skład
Otrivin 0.05% dawkowanie
Otrivin 0.05% przeciwwskazania
Otrivin 0.05% cena
Otrivin 0.05% zamienniki
Otrivin 0.05% zamiennik
Otrivin 0.05% odpowiednik
Otrivin 0.05% tańszy zamiennik
Otrivin 0.05% czy działa
zapalenie błony śluzowej nosa przekrwienie obrzęk katar sienny katar alergiczny
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Otrivin 0.05%

Dodano: 14 Marzec 2016
Autor: Iga
Ocena:
Moim zdaniem otrivin do nosa ma dobre działanie, odtyka nos, jest przydatny przy przeziębieniu.
Odpowiedź
Dodano: 10 Luty 2016
Autor: Marta, 35
Ocena:
Kupiłam otrivin aerozol, jego działanie u mojej córki jest słabe, nadal ma katar mimo stosowania leku.
Odpowiedź
Dodano: 21 Wrzesień 2015
Autor: MARTYNA
Ocena:
KUPIŁAM DZIECKU NA KATAR, ALE NIE DAJE SOBIE ZAPUSZCZAĆ TYCH KROPLI WIĘC NIE UMIEM OCENIĆ ICH DZIAŁANIA
Odpowiedź
Dodano: 20 Maj 2015
Autor: Happy
Ocena:
Robiłam ostatnio zakupy w aptece internetowej i znalazłam Otrivin dla moich dzieci w świetnej cenie. Mimo, że chciałam kupić inny lek zamówiłam te i dzieciaki są bardzo zadowolone.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Otrivin 0.05%

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach