45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Otrivin 0.05%

Otrivin 0.05%Otrivin 0.05%
(5 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: NOVARTIS CONSUMER
Postać: aerozol
Cena: 11.44 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Otrivin 0.05%

Otrivin, 0.05%, aerozol do nosa, (0,5 mg / ml), 10 ml

Otrivin 0,05% to skuteczny, miejscowo dzialający lek, który dzięki zawartym w nim składnikom efektywnie obkurcza naczynia krwionosnezmniejsza również przekrwienie oraz obrzęk błony śluzowej nosa, dodatkowo minimalizując ilość wydzieliny. Jednocześnie ułatwia oddychanie pacjentom z uczuciem zatkanm nosem.

Skład

Jeden ml roztworu zawiera 0,5 mg ksylometazoliny chlorowodowrku oraz substancje pomocnicze: benzalkoniowy chlorek, disodu edetynian, sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwunastowodny, sodu chlorek, sorbitol 70 %, hypromelozę 4000, wodę oczyszczoną.

Działanie

Dzięki zawartym w preparacie składnikom ułatwia on skutecznie odpływ wydzieliny ze zmienionych zapalnie zatok przynosowych. Zmniejszając przekrwienie błony śluzowej jamy nosowo-gardłowej, może być z powodzeniem stosowany wspomagająco w zapaleniu ucha środkowego. Otrivin 0,05 % ułatwia swoim działaniem wziernikowanie nosa, stosowane w badaniu jamy nosowej. Wyjątkowa kompozycja leku  w której znajdują się substancje wykazujące działanie nawilżające, zapobiega doskonale wysychaniu i podrażnieniu błony śluzowej nosa. Działanie leku można już zaobserwować w ciągu kilku minut, po czym utrzymuje się nawet do dziesięciu godzin.

Wskazania

Zaleca się przede wszystkim stosować preparat w przypadku wystąpienia nadmiernego przekrwienia błony śluzowej nosa, które występuje w przebiegu zarówno przeziębienia, jak i kataru siennego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, czy też zapalenia zatok.

Dawkowanie

Zaleca się stosować podanie donosowe. Dzieciom w wieku od 2 do 6 lat należy podawać 1 dawkę aerozolu Otrivin 0,05% do każdego otworu nosowego raz lub dwa razy w ciągu dnia w odstępach co 8 do 10 godzin. Maksymalna dawka to nie więcej niż 3 dawki do każdego otworu nosowego w ciągu dnia.
Nie stosować dłużej niż przez 10 kolejnych dni. Zanim zastosujesz preparat należy kilkakrotnie nacisnąć pompkę do pojawienia się pierwszej dawki. Aplikować z głową pochyloną do przodu, jednocześnie wciągając powietrze nosem.

Przeciwwskazania:

Nie stosować leku Otrivin 0,05%:

  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na ksylometazoliny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników leku Otrivin 0,05%.
  • jeśli pacjent przebył operację wykonywaną przez nos, np. usunięcie przysadki lub operację przebiegającą z odsłonięciem opony twardej.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, Otrivin 0,05% może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Rzadko moga wystąpić następujące działania niepożądane: pieczenie w miejscu podania, suchość i podrażnienie błony śluzowej nosa, nudności, ból głowy.
W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić: uogólniona reakcja alergiczna, przemijające zaburzenia widzenia, niemiarowa lub przyspieszona czynność serca.

Uwagi:

Nie stosować preparatu Otrivin 0,05% w czasie ciąży, zaś w okresie karmienia piersią lek Otrivin 0,05% można stosować jedynie po konsultacji z lekarzem.

Stosowany w odpowiednich dawkach nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.
Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Otrivin 0.05% opinia
Otrivin 0.05% opinie
Otrivin 0.05% ulotka
Otrivin 0.05% skład
Otrivin 0.05% dawkowanie
Otrivin 0.05% przeciwwskazania
Otrivin 0.05% cena
Otrivin 0.05% zamienniki
Otrivin 0.05% zamiennik
Otrivin 0.05% odpowiednik
Otrivin 0.05% tańszy zamiennik
Otrivin 0.05% czy działa
przeziębienie i grypa alergia katar sienny katar alergiczny zapalenie zatok alergen
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze serum z kwasem hialuronowym - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Otrivin 0.05%

Dodano: 10 Marzec 2016
Autor: Kasia
Ocena:
Ten otrivin dla dzieci nie przypadł mi do gustu, działanie w moim przypadku było mało pomocne.
Odpowiedź
Dodano: 26 Styczeń 2016
Autor: Weronika, 27
Ocena:
Kupiłam otrivin w sprayu na katar, ale jego działanie nie do końca sie sprawdza u nas w domu.
Odpowiedź
Dodano: 27 Grudzień 2015
Autor: Monika, 34
Ocena:
Kupiłam otrivin 0.05 aerozol ponieważ zalecił mi lekarz, jednak jego działanie jest dla mnie i mojej rodzinki za słabe.
Odpowiedź
Dodano: 20 Sierpień 2015
Autor: wandzia
Ocena:
Ogólnie krople są w porządku, ułatwiają oddychanie, ale niestety za bardzo wysuszają mi nos - co jest trochę drażniące.
Odpowiedź
Dodano: 24 Maj 2015
Autor: Ulka
Ocena:
Aerozol ten używam już bardzo długo. Praktycznie przez połowę roku mam katar sienny, bo uczula mnie wszystko co pyli i często mam zatkany nos. Spray otrivin działa bardzo szybko i jest przede wszystkim skuteczny i długotrwały. Nie muszę go stosować co pięć minut, wystarczy kilka razy dziennie. Z mojego doświadczenia wynika też, że jest jednym z tańszych aerozoli o podobnym zastosowaniu.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Otrivin 0.05%

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach