44 520 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Ostenil 70

Ostenil 70Ostenil 70
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 18.36 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 70 mg, tabletki, 6 szt, tabletki, 70 mg, 4 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Acidum alendronicum
Działanie: zwiększa masę, gęstość i wytrzymałość kości
Ulotka:

Opis i skład produktu Ostenil 70

Lek na receptę mający zastosowanie podczas leczenia osteoporozy u kobiet będących po menopauzie w celu zapobiegania złamaniom ich kości.

Dawkowanie:

Doustnie. Preparat powinien być przyjęty rano, na czczo, pół godziny przed pierwszym posiłkiem, w pozycji stojącej (lub siedzącej wyprostowanej), którą należy utrzymać przez co najmniej 30 minut po przyjęciu leku. Nie wolno tabletki żuć lub dopuścić do jej rozpuszczenia w ustach. Preparat należy popić pełną szklanką przegotowanej wody. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. odczas leczenia konieczna jest suplementacja wapniem i preparatem witaminy D3. Należy zachować co najmniej 30-minutowy odstęp między przyjęciem preparatu a innych leków oraz posiłku, w tym także napojów. W przypadku preparatów wapnia odstęp ten powinien wynosić 1 godzinę lub 3-4 godziny, jeśli preparat przyjmuje się po podaniu związków wapnia.    

Możliwe skutki uboczne:

Bóle brzucha, niestrawność, nudności, wzdęcia, wymioty, podrażnienie błony śluzowej górnego odcinka przewodu pokarmowego, zapalenie, owrzodzenia i nadżerki przełyku, rzadko owrzodzenie żołądka i dwunastnicy.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz choroby przełyku powodujące jego opóźnione opróżnianie (np. zwężenie), inne choroby przewodu pokarmowego. Gdy przyjmujesz leki zobojętniające sok żołądkowy, niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Jeśli  jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Ostenil 70 opinia
Ostenil 70 opinie
Ostenil 70 ulotka
Ostenil 70 skład
Ostenil 70 dawkowanie
Ostenil 70 przeciwwskazania
Ostenil 70 cena
Ostenil 70 zamienniki
Ostenil 70 zamiennik
Ostenil 70 odpowiednik
Ostenil 70 tańszy zamiennik
Ostenil 70 czy działa
układ mięśniowy dolegliwości po menopauzie leczenie osteoporozy u kobiet menopauza osteoporoza układ mięśniowo-szkieletowy złamania w osteoporozie osteoporoza po menopauzie
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Ostenil 70

Dodaj opinię o Ostenil 70

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 520 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach