42 359 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Ornithine Teva

Ornithine TevaOrnithine Teva
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać:
Cena: 67.79 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 100 mg/ml; 5 ml, roztwór do infuzji, 10 ampułek
Ulotka:

Opis i skład produktu Ornithine Teva

Lek na receptę mający zastosowanie przy ciężkich chorobach wątroby różnego pochodzenia, które przebiegają z hiperamonemią (duże stężenie amoniaku we krwi) i z zagrażającą encefalopatią wątrobową (np. zapalenie wątroby, stłuszczenie, marskość). Lek ma także zastosowanie przy leczeniu encefalopatii wątrobowej, w stanach przedśpiączkowych i śpiączce wątrobowej.

Ostrzeżenia i środki ostrożności
Przed rozpoczęciem stosowania Ornithine Teva należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.W przypadku znacznie zaburzonej czynności nerek, dawkę leku należy zmniejszyć (np. do połowy dawki). Nie obserwowano wpływu asparaginianu ornityny na działanie innych leków.

Ciąża i karmienie piersią
W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, czy też gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie
Lek ten należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Zakres stosowanych dawek jest bardzo szeroki, zwykle stosuje się następujące dawki: Dorośli od 500 mg do 1000 mg, 2 razy na dobę, w powolnym wlewie dożylnym (maksymalna prędkość wlewu wynosi 5 g na godzinę). Roztwór można podawać we wszystkich powszechnie stosowanych płynach do wlewów. Dawkę taką można stosować przez okres 3 do 4 tygodni.
W ciężkich przypadkach dawkę leku można zwiększyć do 2 g na dobę.
O długości leczenia decyduje lekarz prowadzący.

Sposób podawania
Lek podaje się w postaci wlewu dożylnego, po uprzednim rozcieńczeniu w powszechnie używanych płynach infuzyjnych. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.
W razie zastosowania większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Lek jest bardzo dobrze tolerowany; tylko w pojedynczych przypadkach mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty) oraz alergiczne zmiany skórne. U niektórych osób w czasie stosowania leku Ornithine Teva mogą wystąpić inne działania niepożądane. Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie możliwe objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy nich zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Szczegółowe informację na stronie: http://pub.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl/

Ornithine Teva czy działa
Ornithine Teva opinia
Ornithine Teva opinie
Ornithine Teva ulotka
Ornithine Teva skład
Ornithine Teva dawkowanie
Ornithine Teva przeciwwskazania
Ornithine Teva cena
Ornithine Teva zamienniki
Ornithine Teva zamiennik
Ornithine Teva odpowiednik
Ornithine Teva tańszy zamiennik
wątroba i drogi żółciowe WĄTROBA zapalenie wątroby drogi żółciowe marskość wątroby choroby wątroby encefalopatia wątrobowa śpiączka wątrobowa
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Ornithine Teva

Dodaj opinię o Ornithine Teva

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 359 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach