41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Omsal

OmsalOmsal
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: kapsułki o przedłużonym uwalnianiu
Cena: 24.79 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: kapsułki o przedłużonym uwalnianiu, 0,4 mg, 30 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Tamsulosini hydrochloridum
Działanie: zmniejsza dolegliwości związane z przerostem gruczołu krokowego
Ulotka:

Opis i skład produktu Omsal

Lek na receptę mający zastosowanie podczas leczenia objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Kapsułki należy połykać w całości po posiłku.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Zawroty i ból głowy, kołatanie serca, spadek ciśnienia krwi przy zmianie pozycji z leżącej na stojącą, omdlenia, zapalenie błony śluzowej nosa, zaparcia, biegunka, nudności, wymioty, wysypka, świąd, pokrzywka, priapizm (bolesne usztywnienie członka). W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy o nich poinformować lekarza.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych, jak np. senność, zaburzenia widzenia, zawroty głowy, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na chlorowodorek tamsulosyny lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia funkcji wątroby, niedociśnienie.   Gdy przyjmujesz cymetydynę, furosemid, diklofenak, warfarynę. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.

Omsal przeciwwskazania
Omsal cena
Omsal zamienniki
Omsal zamiennik
Omsal odpowiednik
Omsal tańszy zamiennik
Omsal czy działa
Omsal opinia
Omsal opinie
Omsal ulotka
Omsal skład
Omsal dawkowanie
układ moczowy układ płciowy układ moczowo - płciowy choroba gruczołu krokowego układ hormonalny objawy rozrostu gruczołu krokowego gruczoł krokowy u mężczyzn łagodny rozrost gruczołu krokowego
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Omsal

Dodano: 04 Październik 2016
Autor: romkar56@gmail.com
Ocena:
mam problem z częstym oddawanie moczu w nocy.Lekarz urolog uparcie przepisuje mi leki na łagodny przerost prostaty typu bazetham retard,omsal lub temu podobne.Ostatnio lekarz robił mi usg i nie stwierdził przerostu prostaty lecz leków nie zmienił.Leki obecnie stosowane tj.Bazetham retard wogóle mi nie pomagają.Chodzę w nocy do łazienki ok.5 razy.Rano wstaję zmęczony i cały dzień jestem "przymulony".Czy to nie powód by zmienić lekarza?Składki na nfz opłacam z dwóch żródeł,a pomocy żadnej.Skończyłem w tym roku 60 lat
Odpowiedź

Dodaj opinię o Omsal

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach