42 358 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 777 produktów w 204 kategoriach

Olicard 40 retard

Olicard 40 retardOlicard 40 retard
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: kapsułki o przedłużonym uwalnianiu
Cena: 19.59 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 40 mg, kapsułki o przedłużonym uwalnianiu, 20 szt.
Działanie: rozszerza naczynia krwionośne
Ulotka:

Opis i skład produktu Olicard 40 retard

Lek do stosowania podczas choroby niedokrwiennej serca, dusznicy bolesnej, jak również w leczeniu długotrwałej niewydolności układu krążenia.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Kaspułkę należy połykać w całości.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Na początku leczenia mogą wystąpić bóle głowy (ustępujące zazwyczaj po kilku dniach dalszego nieprzerwanego zażywania leku), obniżenie ciśnienia krwi, zawroty głowy, przyspieszenie akcji serca. W trakcie leczenia mogą niekiedy wystąpić nudności, wymioty, zaczerwienienie twarzy.   Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn, szczególnie w początkowym okresie leczenia lub w okresie zwiększania dawki.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadrważliwość na monoazotan izosorbidu, inne azotany lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, jaskrę, nadmiernie obniżone ciśnienia tętnicze (ciśnienie skurczowe poniżej 90 mmHg).   Gdy przyjmujesz inne leki rozszerzające naczynia krwionośne (m.in. leki przeciwnadciśnieniowe, leki blokujące kanały wapniowe, sildenafil). Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie leku w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki wynikające ze stosowania leku przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu.

Olicard 40 retard dawkowanie
Olicard 40 retard przeciwwskazania
Olicard 40 retard cena
Olicard 40 retard zamienniki
Olicard 40 retard zamiennik
Olicard 40 retard odpowiednik
Olicard 40 retard tańszy zamiennik
Olicard 40 retard czy działa
Olicard 40 retard opinia
Olicard 40 retard opinie
Olicard 40 retard ulotka
Olicard 40 retard skład
lek na niewydolność układu krążenia choroba niedokrwienna serca dusznica bolesna dusznica choroba niedokrwienia serca lek na dusznicę niewydolność układu krążenia leczenie choroby niedokrwiennej serca
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Olicard 40 retard

Dodaj opinię o Olicard 40 retard

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 358 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 777 produktów w 204 kategoriach