39 927 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Oftophenazol

OftophenazolOftophenazol
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krople do oczu
Cena: 10.20 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: krople do oczu, 2 x 5 ml
Działanie: miejscowo zwęża naczynia krwionośne
Ulotka:

Opis i skład produktu Oftophenazol

Krople do oczu do stosowania przy wystąpieniu alergicznego zapalenia spojówek, stanów zapalnych powiązanych z podrażnieniem oka przez soczewki kontaktowe, słońce, dym papierosowy, kontakt z wodą na basenie. Zmniejszają obrzęk błon śluzowych i przekrwienie gałki ocznej.

Dawkowanie:

Miejscowo, do worka spokówkowego. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Przed zakropleniem leku, należy dokładnie umyć ręce. Zdjąć nakrętkę i zakroplić lek do oka (oczu). Jeśli kropla nie trafiła do oka, należy wkroplić następną. Po zakropleniu zaleca się delikatnie ucisnąć czubkiem palca przez 1 do 2 minut kącik zamkniętej powieki. Może to zapobiec spływaniu kropli kanałami łzowymi do nosa i wystąpieniu ogólnoustrojowych działań niepożądanych.   Uwaga! Nie stosować długotrwale. Nie zaleca się stosowania u dzieci do ukończenia 6 roku życia.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Podrażnienie, pieczenie, świąd, zaburzenia widzenia, zwiększenie ciśnienia śródgałkowego. Przy długotrwałym stosowaniu bladość powłok skórnych, zaburzenia oddychania i czynności serca, zawroty głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, rozszerzenie źrenic.   Uwaga! Ze względu na zawartość w leku benzalkoniowego chlorku, przed zakropleniem leku należy zdjąć soczewki kontaktowe i odczekać co najmniej 15 minut przed ponownym ich założeniem. Benzalkoniowy chlorek może powodować podrażnienie oczu i zmienia zabarwienie soczewek kontaktowych.   Występowanie po zastosowaniu leku przemijających zaburzeń widzenia stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, jaskrę z wąskim kątem przesączania.   Gdy przyjmujesz leki przeciwdepresyjne (inhibitory MAO, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne). Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadku, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad zagrożeniem dla płodu. Stosowanie w okresie ciąży wymaga zachowania ostrożności.

Oftophenazol ulotka
Oftophenazol skład
Oftophenazol dawkowanie
Oftophenazol przeciwwskazania
Oftophenazol cena
Oftophenazol alergiczne zapalenie spojówki
Oftophenazol zamienniki
Oftophenazol zamiennik
Oftophenazol odpowiednik
Oftophenazol tańszy zamiennik
Oftophenazol czy działa
Oftophenazol opinia
Oftophenazol opinie
obrzęk błon śluzowych przekrwienie gałki ocznej soczewki kontaktowe zapalenie spojówek alergiczne zapalenie spojówek podrażnienie oczu zapalenie spojówki
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Oftophenazol

Dodaj opinię o Oftophenazol

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 927 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach