39 921 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Oesclim

OesclimOesclim
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: system transdermalny
Cena: 20.69 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: plastry transdermalne, 37,5 mcg / 24 h, 6 szt
Działanie: uzupełnia niedobór estrogenów
Ulotka:

Opis i skład produktu Oesclim

Lek uzupełniający niedobór estrogenów. Stosowany w czasie leczenia objawów zmniejszonego stężenia estrogenów podczas menopauzy.

Dawkowanie:

Zewnętrznie, według zaleceń lekarza. Po usunięciu folii ochronnej plaster nakleja się na suchą i nie podrażnioną skórę, najlepiej pośladka, tułowia, górnej części ramienia lub uda.  Nie należy naklejać plastrów kolejno w to samo miejsce ani na piersi. Przed rozpoczęciem leczenia należy przeprowadzić dokładne badanie. Podczas terapii należy okresowo co 6 miesięcy przeprowadzać badania kontrolne: sutków, macicy, wymazu z pochwy, ciśnienia tętniczego i masy ciała.  

Możliwe skutki uboczne:

W przypadku przezskórnego podawania estrogenów należy zachować ostrożność i przerwać leczenie w przypadku wystąpienia: nasilenia choroby wieńcowej lub wystąpienia choroby zakrzepowo-zatorowej żył, żołtaczki zastoinowej, łagodnych zmian w sutku lub guzów macicy (np. powiększenie włókniaka), gruczolaka wątroby (ryzyko krwotoków wewnętrznych). 

Poinformuj lekarza:

Gdy masz schorzenia wątroby lub nerek, cierpisz na  choroby zakrzepowo-zatorowe, masz nowotwór sutka, macicy, niezdiagnozowane krwotoki z dróg rodnych. Gdy przyjmujesz barbiturany, leki przeciwdrgawkowe, fenylobutazon, rifampicynę, grizeofulwinę. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.  

Oesclim opinia
Oesclim opinie
Oesclim ulotka
Oesclim skład
Oesclim dawkowanie
Oesclim przeciwwskazania
Oesclim cena
Oesclim zamienniki
Oesclim zamiennik
Oesclim odpowiednik
Oesclim tańszy zamiennik
Oesclim czy działa
zmniejszone stężenie estrogenu niedobór estrogenu podczas menopauzy objawy zmniejszonego stężenia estrogenu menopauza niedobór estrogenów objawy niedoboru estrogenów niedobór estrogenu okres okołomenopauzalny
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Oesclim

Dodaj opinię o Oesclim

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 921 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach