42 359 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach
Jesteś tutaj:

Podobne produkty

Oesclim 50

Oesclim 50Oesclim 50
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: system transdermalny
Cena: 21.89 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: plaster transdermalny, 50 mcg / 24 h, 6 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Estradiolum
Działanie: uzupełnia niedobór estrogenów
Ulotka:

Opis i skład produktu Oesclim 50

Lek uzupełniający niedobór estrogenów. Stosowany w czasie leczenia objawów zmniejszonego stężenia estrogenów podczas menopauzy.

Dawkowanie:

Zewnętrznie, według zaleceń lekarza. Po usunięciu folii ochronnej plaster nakleja się na suchą i nie podrażnioną skórę, najlepiej pośladka, tułowia, górnej części ramienia lub uda.  Nie należy naklejać plastrów kolejno w to samo miejsce ani na piersi. Przed rozpoczęciem leczenia należy przeprowadzić dokładne badanie. Podczas terapii należy okresowo co 6 miesięcy przeprowadzać badania kontrolne: sutków, macicy, wymazu z pochwy, ciśnienia tętniczego i masy ciała.  

Możliwe skutki uboczne:

W przypadku przezskórnego podawania estrogenów należy zachować ostrożność i przerwać leczenie w przypadku wystąpienia: nasilenia choroby wieńcowej lub wystąpienia choroby zakrzepowo-zatorowej żył, żołtaczki zastoinowej, łagodnych zmian w sutku lub guzów macicy (np. powiększenie włókniaka), gruczolaka wątroby (ryzyko krwotoków wewnętrznych). 

Poinformuj lekarza:

Gdy masz schorzenia wątroby lub nerek, cierpisz na  choroby zakrzepowo-zatorowe, masz nowotwór sutka, macicy, niezdiagnozowane krwotoki z dróg rodnych. Gdy przyjmujesz barbiturany, leki przeciwdrgawkowe, fenylobutazon, rifampicynę, grizeofulwinę. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.  

Oesclim 50 opinia
Oesclim 50 opinie
Oesclim 50 ulotka
Oesclim 50 skład
Oesclim 50 dawkowanie
Oesclim 50 przeciwwskazania
Oesclim 50 cena
Oesclim 50 zamienniki
Oesclim 50 zamiennik
Oesclim 50 odpowiednik
Oesclim 50 tańszy zamiennik
Oesclim 50 czy działa
niedobór estrogenów niedobór estrogenów po menopauzie niedobór estrogenu zmniejszone stężenie estrogenu niedobór estrogenu podczas menopauzy zmniejszone stężenie estrogenów niedobór estrogenów podczas menopauzy lek na niedobór estrogenu
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Oesclim 50

Dodaj opinię o Oesclim 50

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 359 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach