41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Oesclim 25

Oesclim 25Oesclim 25
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: system transdermalny
Cena: 20.69 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: plaster transdermalny, 25 mcg / 24 h, 6 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Estradiolum
Działanie: uzupełnia niedobór estrogenów
Ulotka:

Opis i skład produktu Oesclim 25

 

Lek do stosowania podczas menopauzy i po niej, uzupełnia niedobór estrogenów oraz leczy objawy ich zmniejszonego stężenia.

Dawkowanie:

Zewnętrznie, według zaleceń lekarza. Po usunięciu folii ochronnej plaster nakleja się na suchą i nie podrażnioną skórę, najlepiej pośladka, tułowia, górnej części ramienia lub uda.  Nie należy naklejać plastrów kolejno w to samo miejsce ani na piersi. Przed rozpoczęciem leczenia należy przeprowadzić dokładne badanie. Podczas terapii należy okresowo co 6 miesięcy przeprowadzać badania kontrolne: sutków, macicy, wymazu z pochwy, ciśnienia tętniczego i masy ciała.  

Możliwe skutki uboczne:

W przypadku przezskórnego podawania estrogenów należy zachować ostrożność i przerwać leczenie w przypadku wystąpienia: nasilenia choroby wieńcowej lub wystąpienia choroby zakrzepowo-zatorowej żył, żołtaczki zastoinowej, łagodnych zmian w sutku lub guzów macicy (np. powiększenie włókniaka), gruczolaka wątroby (ryzyko krwotoków wewnętrznych). 

Poinformuj lekarza:

Gdy masz schorzenia wątroby lub nerek, cierpisz na  choroby zakrzepowo-zatorowe, masz nowotwór sutka, macicy, niezdiagnozowane krwotoki z dróg rodnych. Gdy przyjmujesz barbiturany, leki przeciwdrgawkowe, fenylobutazon, rifampicynę, grizeofulwinę. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.  

Oesclim 25 opinia
Oesclim 25 opinie
Oesclim 25 ulotka
Oesclim 25 skład
Oesclim 25 dawkowanie
Oesclim 25 przeciwwskazania
Oesclim 25 cena
Oesclim 25 zamienniki
Oesclim 25 zamiennik
Oesclim 25 odpowiednik
Oesclim 25 tańszy zamiennik
Oesclim 25 czy działa
niedobór estrogenu podczas menopauzy zmniejszone stężenie estrogenów stężenie estrogenu menopauza niedobór estrogenów niedobór estrogenów po menopauzie niedobór estrogenu zmniejszone stężenie estrogenu
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Oesclim 25

Dodaj opinię o Oesclim 25

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach