44 403 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 889 produktów w 209 kategoriach

Novothyral

NovothyralNovothyral
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 29.90 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 75 mcg + 15 mcg, 100 szt
Działanie: syntetyczny hormon tarczycy
Ulotka:

Opis i skład produktu Novothyral

Lek hormonalny przepisywany w celu leczenia substytucyjnego niedoczynności tarczycy we wszystkich postaciach, takich jak niedoczynność tarczycy noworodków, dzieci i dorosłych, wtórna niedoczynność tarczycy o pochodzeniu przysadkowym i podwzgórzowym, pooperacyjna niedoczynność tarczycy. Do stosowania także na wole obojętne, miąższowe oraz guzkowe i wola Hashimoto. Podczas leczenia suprecyjnego raka tarczycy w niektórych przypadkach. Wspomaga leczenie przewlekłe tyreostatykami, zwłaszcza choroby Graves-Basedowa. Szczególnie poleca się stosować lek w początkach leczenia chorych z ciężką niedoczynnością tarczycy i śpiączką hipometaboliczną.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.

Możliwe skutki uboczne:

Po przedawkowaniu lub przy nawrażliwości na lek: zaburzenia rytmu serca, bóle wieńcowe, przyśpieszenie akcji serca, nadmierne pocenie, biegunki, chudnięcie, niepokój, zwiększona pobudliwość nerwowa, bóle głowy, kurcze i osłabienie mięśni, drżenie rąk. Długotrwałe stosowanie zbyt wysokiej dawki preparatu nasila osteoporozę.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażłiwość na składniki preparatu, chorujesz na nadczynność tarczycy, przebyłeś zawał, zapalenie mięśnia sercowego, zaburzenia rytmu serca, zwłaszcza napadowe migotanie przedsionków, częstoskurcz nadkomorowy i komorowy. Gdy przyjmujesz pochodne kumaryny, leki moczopędne (diuretyki), leki uspokajające, glikozydy nasercowe, opioidy lub beta-blokery, fenytoinę, karbamazepinę, rifampicynę, leki nasenne (barbiturany). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Novothyral zamienniki
Novothyral zamiennik
Novothyral odpowiednik
Novothyral tańszy zamiennik
Novothyral czy działa
Novothyral opinia
Novothyral opinie
Novothyral ulotka
Novothyral skład
Novothyral dawkowanie
Novothyral przeciwwskazania
Novothyral cena
rak tarczycy wole Hashimoto tarczyca niedoczynność tarczycy leczenie niedoczynności tarczycy wole obojętne wole obojętne miąższowe wole obojętne guzkowe
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Novothyral

Dodaj opinię o Novothyral

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 403 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 889 produktów w 209 kategoriach