43 135 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 826 produktów w 205 kategoriach

Novocef

NovocefNovocef
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 37.99 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki powlekane, 500 mg, 10 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Cefuroximum
Działanie: bakteriobójcze
Ulotka:

Opis i skład produktu Novocef

Lek do stosowania podczas zakażeń górnych dróg oddechowych, podczas zapalenia gardła, krtani, zatok obocznych nosa, ucha środkowego, a także zakażeń dolnych dróg oddechowych podczas zapalenia oskrzeli, bakteryjnego zapalenia płuc. Skuteczny podczas leczenia zakażenia układu moczowego (zapalenie nerek, zapalenie pęcherza, cewki moczowej), jak i również zakażenia skóry i tkanek miękkich, rzeżączki (w tym ostrego niepowikłanego rzeżączkowego zapalenia cewki moczowej i szyjki macicy), boreliozy (we wczesnej fazie, zapobiegawczo na późniejsze powikłania u dorosłych i dzici, które skończyły 12 lat).

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Lek podaje się po posiłku. Tabletek nie należy dzielić ani kruszyć.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (biegunka, nudności, wymioty, wyjątkowo rzekomobłoniaste zapalenie okrężnicy), ból głowy, reakcje nadwrażliwości (wysypka skórna, pokrzywka, świąd, gorączka polekowa), zmiany obrazu krwi, zaburzenia funkcji nerek i wątroby. Po długotrwałym leczeniu może dojść do zakażenia organizmami opornymi na działanie leku, szczególnie drożdżakami. W przypadku przedawkowania mogą wystąpić drgawki. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy poinformować lekarza.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na cefalosporyny, penicyliny, inne antybiotyki β-laktamowe lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia funkcji nerek.   Gdy przyjmujesz probenecid. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Ostrożnie stosować w okresie karmienia piersią.  

Novocef skład
Novocef dawkowanie
Novocef przeciwwskazania
Novocef cena
Novocef zamienniki
Novocef zamiennik
Novocef odpowiednik
Novocef tańszy zamiennik
Novocef czy działa
Novocef opinia
Novocef opinie
Novocef ulotka
zapalenie zatok zapalenie ucha środkowego zapalenie gardła rzeżączka borelioza zakażenie układu moczowego zapalenie krtani zakażenie górnych dróg oddechowych
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Novocef

Dodaj opinię o Novocef

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 135 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 826 produktów w 205 kategoriach