44 092 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 886 produktów w 209 kategoriach

Normatens

NormatensNormatens
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: drażetki
Cena: 18.79 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: drażetki, 20 szt
Działanie: obniża ciśnienie tętnicze krwi
Ulotka:

Opis i skład produktu Normatens

 

Lek na receptę przeznaczony do leczenia pierwotnego nadciśnienia tętniczego i wszystkich postaci wtónego nadciśnienia tętniczego, w których monoterapia nie odnosi skutku. Lek można stosować z innymi lekami stosowanymi na nadciśnieniae,m.in. takimi jak leki blokujące receptory β-adrenergiczne,i inne leki rozszerzające naczynia krwionośne.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Drażetki należy przyjmować w czasie lub bezpośrednio po posiłku. Nie stosować u dzieci. W trakcie leczenia nie należy spożywać alkoholu.  

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić: zaburzenia czynności przewodu pokarmowego (nudności, wymioty); zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej, głównie pod postacią hipokaliemii (obniżenie stężenia potasu); niedociśnienie; miastenia (nużliwość, osłabienie mięśni); katar; zwiększenie stężenia glukozy i kwasu moczowego we krwi; uczucie nadmiernego osłabienia. W rzadkich przypadkach obserwowano również depresję. Preparat może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych, szczególnie na początku leczenia i po zwiększeniu dawki preparatu.

Poinformuj lekarza:

Jeśli wystąpiła nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu lub jesteś uczulony na sulfonamidy, rezerpinę, alkaloidy sporyszu. Gdy chorujesz na dnę moczanową, cukrzycę, schorzenia wątroby i/lub nerek. Gdy przyjmujesz kortykosteroidy, leki z grupy NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych np. kwas acetylosalicylowy), doustne leki przeciwzakrzepowe, preparaty litu, leki psychotropowe, przeciwdepresyjne (inhibitory MAO). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Normatens opinia
Normatens opinie
Normatens ulotka
Normatens skład
Normatens dawkowanie
Normatens przeciwwskazania
Normatens cena
Normatens zamienniki
Normatens zamiennik
Normatens odpowiednik
Normatens tańszy zamiennik
Normatens czy działa
nadciśnienie tętnicze lek na nadciśnienie nadciśnienie tętnicze krwi leczenie nadciśnienia lek na nadciśnienie tętnicze nadciśnienia leczenie wtórne nadciśnienie tętnicze nadciśnienie
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Normatens

Dodaj opinię o Normatens

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 092 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 886 produktów w 209 kategoriach