45 368 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 978 produktów w 209 kategoriach

Nobaxin

NobaxinNobaxin
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 15.40 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki powlekane, 500 mg, 3 szt, tabletki powlekane, 500 mg, 2 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Azithromycinum
Działanie: bakteriobójcze
Ulotka:

Opis i skład produktu Nobaxin

 

Lek na receptę Nobaxin stosowany jest do leczenia zakażeń górnych i dolnych dróg oddechowych. Sprawdza się także w zakażeniach skóry i tkanek miękkich ( róża, liszajec).Wskazany jest także w leczeniu chorób przenoszonych drogą płciową. 

Dawkowanie:

Doustnie. Antybiotyk przyjmuje się raz na dobę. Tabletkę należy połknąć w całości co najmniej 1 godzinę przed lub dwie godziny po posiłku. Dawkę leku ustala lekarz prowadzący. Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej. Pominiętą dawkę należy przyjąć tak szybko, jak to możliwe, a następne dawki przyjmować co 24 godziny. Leki zobojętniające sok żołądkowy wpływają na szybkość wchłaniania azytromycyny. Zaleca się co najmniej 2 godziny przerwy pomiędzy podaniem azytromycyny i leku zobojętniającego (np. Maalox, Alugastrin).

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe: nudności, biegunka, bóle w obrębie jamy brzusznej, wymioty i wzdęcia. Reakcje nadwrażliwości: osutka, nadwrażliwość na światło, obrzęk naczynioruchowy. Rzadko przemijająca żółtaczka cholestatyczna, przemijające zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych. Objawami przedawkowania antybiotyków makrolidowych są: utrata słuchu, silne nudności, wymioty i biegunka.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na antybiotyki z grupy makrolidów (np. Erytromycynę, Davercin), schorzenia wątroby i/lub nerek. Gdy przyjmujesz leki zobojętniające (Maalox, Alugastrin), glikozydy nasercowe (Digoxin, Bemecor, Medigox), alkaloidy sporyszu (ihydroergotaminum, Dihydroergotoxinum, Bellergot, Coffecorn). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią podawać tylko w przypadku zdecydowanej konieczności.

Nobaxin opinia
Nobaxin opinie
Nobaxin ulotka
Nobaxin skład
Nobaxin dawkowanie
Nobaxin przeciwwskazania
Nobaxin cena
Nobaxin zamienniki
Nobaxin zamiennik
Nobaxin odpowiednik
Nobaxin tańszy zamiennik
Nobaxin czy działa
zakażenia skóry zakażenia tkanek miękkich zakażenia dolnych dróg oddechowych zakażenia górnych dróg oddechowych liszajec choroby weneryczne róża choroby przenoszone drogą płciową
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Nobaxin

Dodaj opinię o Nobaxin

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 368 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 978 produktów w 209 kategoriach