44 610 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Nitroxolin forte

Nitroxolin forteNitroxolin forte
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: kapsułki
Cena: 84.99 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 250 mg, kapsułki miękkie, 10 szt., 250 mg, kapsułki miękkie, 30 szt.
Działanie: bakteriobójcze
Ulotka:

Opis i skład produktu Nitroxolin forte

 

Lek stosowany jest do krótkotrwałego leczenia ostrych zakażeń i zaostrzeń przewlekłych, nawracających zakażeń dolnych dróg moczowych (zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie cewki moczowej) u przebiegających u osób dorosłych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Jeśli to możliwe, lek należy stosować przed głónymi posiłkami, popijając szklanką wody. Osoby z nadwrażliwością żołądka mogą przyjmować lek do 1 do 2 godzin po posiłku.

Możliwe skutki uboczne:

Często: nudności, wymioty, biegunka. Niezbyt często: zaczerwienie skóry, świąd. Rzadko: zmniejszenie liczby płytek krwi (większe ryzyko krwawienia i powstawania siniaków), reakcje nadwrażliwości, zażółcenie skóry, włosów i paznokci spowodowane intensywnie żółtą barwą substancji czynnej tego leku (działanie to jest nieszkodliwe i ustępuje po odstawieniu leku). Lek może powodować zabarwienie moczu na żółty kolor (działanie to jest nieszkodliwe i ustępuje po odstawieniu leku).     Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na nitroksolinę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby.   Gdy stosujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Należy zachować ostrożność w przypadku stosowania leków lub supelmentów diety zawierających duże dawki substancji mineralnych. Stosowane jednocześnie mogą osłabiać działanie leku Nitroxolin Forte.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Lek może być stosowany w okresie ciąży tylko w przypadku zdecydowanej konieczności. Nie stosować leku w okresie karmienia piersią.

Nitroxolin forte opinia
Nitroxolin forte opinie
Nitroxolin forte ulotka
Nitroxolin forte skład
Nitroxolin forte dawkowanie
Nitroxolin forte przeciwwskazania
Nitroxolin forte cena
Nitroxolin forte zamienniki
Nitroxolin forte zamiennik
Nitroxolin forte odpowiednik
Nitroxolin forte tańszy zamiennik
Nitroxolin forte czy działa
układ moczowy zapalenie cewki moczowej ostre zakażenia układu moczowego zapalenie pęcherza moczowego leczenie ostrych zakażeń nawracające zakażenia dolnych dróg moczowych lek na zakażenia układu moczowego
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Nitroxolin forte

Dodano: 11 Listopad 2019
Autor: Gg
Ocena:
Pomogło ale mi biło tętno że nie mogłam stosować a wam też lp Mo pp
Odpowiedź
Dodano: 11 Sierpień 2016
Autor: Maria
Ocena:
bardzo mi pomogl w zakazeniu drog moczowych przed pielgrzymka
Odpowiedź

Dodaj opinię o Nitroxolin forte

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 610 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach