43 019 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 812 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Nifuroksazyd

NifuroksazydNifuroksazyd
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: zawiesina doustna tabletki
Cena: 11.81 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: (220 mg / 5 ml), 90 ml
Działanie: przeciwbakteryjne
Ulotka:

Opis i skład produktu Nifuroksazyd

 

Lek na receptę stosowany do złagodzenia ostrej lub przewlekłej biegunki, która jest wynikiem bakteryjnego zakażenia przewodu pokarmowego.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Preparat należy stosować jednocześnie z zachowaniem ścisłej diety z wkluczeniem soków, surowych warzyw i owoców, pikantnych i ciężkostrawnych potraw. W przypadku nasilenia się biegunki podczas leczenia należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Podczas leczenia nie należy pić alkoholu.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko obserwowano objawy nadwrażliwości postaci bólu brzucha, nudności i nasilenia biegunki. Alkohol w skojarzeniu z nifuroksazydem może wywołać reakcję disulfiramopodobną objawiającą się zaczerwienieniem twarzy, wzrostem ciśnienia krwi, przyspieszeniem pracy serca, nadmierną potliwością, dusznościami.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na pochodne nitrofuranu.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży lek może być stosowany jedynie w przypadku, gdy w opinii lekarza korzyści dla matki przeważają nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

Nifuroksazyd zamienniki
Nifuroksazyd zamiennik
Nifuroksazyd odpowiednik
Nifuroksazyd tańszy zamiennik
Nifuroksazyd czy działa
Nifuroksazyd opinia
Nifuroksazyd opinie
Nifuroksazyd ulotka
Nifuroksazyd skład
Nifuroksazyd dawkowanie
Nifuroksazyd przeciwwskazania
Nifuroksazyd cena
biegunka wywołana bakterią biegunka biegunka u dzieci leczenie biegunki lek na biegunkę przewlekła biegunka ostra biegunka zakażenia bakteryjne układu pokarmowego lek przeciwbiegunkowy
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Nifuroksazyd

Dodaj opinię o Nifuroksazyd

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 019 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 812 produktów w 204 kategoriach