40 530 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 573 produktów w 205 kategoriach

Niacyna

NIACYNA 500mg Kwas Nikotynowy Witamina B3NIACYNA 500mg Kwas Nikotynowy Witamina B3
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: PURITAN`S PRIDE
Postać: tabletki
Cena: 39.99 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii miażdżyca i cholesterol

Opis i skład produktu Niacyna

NIACYNA 500mg Kwas Nikotynowy Witamina B3, 100 tabletek 

NIACYNA - inaczej kwas nikotynowy lub witamina B3 (lub PP), jest to witamina mająca bardzo korzystny wpływ na organizm ludzki, przede wszystkim działa przeciwcholesterolowo i przeciwhyperlipemicznie.

Działanie:

Niacyna uczestniczy w przemianie węglowodanów, białek i tłuszczów, a także w produkcji energii, zwiększa sprawność mózgu, pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, trawienia i krążenia. Dodatkowo ochrania skórę i błony śluzowe. W naturalny sposób obniża poziom cholesterolu. Uodparnia na stres. Ma działanie wspomagające usuwanie toksyn z organizmu. Niacyna jest ważnym elementem w procesach fizjologicznych mięśni, obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego oraz skóry. Stymuluje tworzenie soku żołądkowego, usprawnia perystaltykę jelit. Działa również przeciwcholesterolowo i przeciwhyperlipemicznie. Niacyna jest jednym z kluczowych regulatorów procesu przemiany energii wiązań chemicznych substancji pokarmowych - w wysokoenergetyczny związek fosforowy – ATP

Po przeniknięciu do osocza, witamina B3 obiża zły (LDL) i podnosi dobry (HDL) cholesterol. Badania dowodzą, że obniża zawartość cholesterolu o 22%, a tłuszczu aż o 52%. Patrząc na dłuższy okres czasu - przeciwdziała miażdżycy tętnic. 

Witamina B3 przeciwdziała powstawaniu drożdżaków C. albicans, jest również skuteczna w zwalczaniu obecnych już szczepów C. albicans, także tych opornych na leki.

Ponadto niacyna reguluje metabolizm, uczestniczy w tworzeniu krwinek czerwonych, neutralizuje toksyczne działanie związków chemicznych i leków w organizmie.

Wskazania:

Polecana w przypadku zbyt wysokiego poziomu złego cholesterolu we krwi.

Uwagi:

Po spożyciu produktu możliwe jest pojawnienie się efektu tzw "flush effect", czyli uczucia gorąca, zaczerwienienia na twarzy i klatce piersiowej itp. Może to trwać najdłużej do godziny i jest to normalne, nie należy w takim przypadku panikować. Świadczy o tym, że produkt działa. Można zacząć od mniejszych dawek, aby organizm przyzwyczaił się do Niacyny. 

Niacyna opinia
Niacyna opinie
Niacyna ulotka
Niacyna skład
Niacyna dawkowanie
Niacyna przeciwwskazania
Niacyna cena
Niacyna zamienniki
Niacyna zamiennik
Niacyna odpowiednik
Niacyna tańszy zamiennik
Niacyna czy działa
witamina B3 witamina PP wysoki cholesterol obniżenie cholesterolu drożdżaki C. albicans
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Niacyna

Dodano: 09 Marzec 2016
Autor: Karina
Ocena:
Niacyna tabletki biorę by obniżyć cholesterol. Ostatnie badania nie wyszły za dobrze. Liczę, że kolejnym razem będzie lepiej.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Niacyna

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 530 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 573 produktów w 205 kategoriach