45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Nexgard

NexgardNexgard
(88 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: na receptę
Postać: tabletki do żucia
Cena: 163.00 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Nexgard

Nexgard, 136 mg, 3 tabletki

Nexgard to preparat o działaniu leczniczym i zapobiegającym infestacji pcheł i kleszczy oraz alergicznemu pchlemu zapaleniu skóry u bardzo dużych psów o wadze 25-50 kg.

Skład Nexgard:

Substancja czynna: afoksolaner. 1 tabletka do żucia zawiera: 136,0 mg. afoksolaneru.

Właściwości:

Nexgard bazuje na aktywności afoksolaneru, który zabija pchły i kleszcze, gdy spożyły one krew zwierzęcia, poprzez działanie na ich układ nerwowy. Lek Nexgard powoduje niekontrolowaną aktywność układu nerwowego, co prowadzi do paraliżu i śmierci pcheł oraz kleszczy. Co ważne, eliminuje pchły, jeszcze zanim są one w stanie złożyć jaja, dzięki czemu pomaga zmniejszyć rozprzestrzenianie się pasożytów w otoczeniu psa.

Przeznaczenie:

Lek weterynaryjny w formie tabletek do rozgryzania i żucia, stosowany w zwalczaniu infestacji pchłami i kleszczami u bardzo dużych psów o masie ciała 25-50 kg. oraz w ramach zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry (reakcji alergicznej wywołanej ugryzieniami pcheł).

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na dowolną substancję pomocniczą. Ze względu na brak dostępnych danych, zastosowanie produktu u szczeniąt poniżej 8 tygodnia życia i/lub psów o masie ciała niższej niż 2 kg. oraz suk w ciąży i karmiących młode jest możliwe wyłącznie po ocenie stosunku korzyści do ryzyka dokonanej przez lekarza weterynarii.

Działania niepożądane:

Bardzo rzadko mogą występować umiarkowane objawy ze strony układu pokarmowego (wymioty, biegunka), świąd, ospałość lub brak apetytu. Objawy te są zwykle ograniczone i szybko przemijające. Pasożyty muszą rozpocząć pożywianie się na gospodarzu aby ulec ekspozycji na afoxolaner, dlatego też nie można wykluczyć możliwości transmisji odpasożytniczych chorób zakaźnych. 

Dawkowanie:

Podawać psu po 1 tabletce w miesięcznych odstępach, w okresach zagrożenia inwazją pcheł i/lub kleszczy, w oparciu o sytuację epidemiologiczną. Jeśli zwierzę nie przyjmuje tabletek bezpośrednio można je podawać wraz z pokarmem.

Nexgard opinie
Nexgard ulotka
Nexgard skład
Nexgard dawkowanie
Nexgard przeciwwskazania
Nexgard cena
Nexgard zamienniki
Nexgard zamiennik
Nexgard odpowiednik
Nexgard tańszy zamiennik
Nexgard czy działa
lek na psie pchły lek na kleszcza u psa psie pchle zapalenie skóry zwalczanie pcheł u psa przeciw kleszczowi u psa pies ma kleszcza
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze peelingi do twarzy - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Nexgard

Dodano: 18 Czerwiec 2022
Autor: Ola
Ocena:
Tabletki dobrze działają, nie ma żadnych skutków ubocznych. Dodatkowym atutem jest to, ze nie trzeba ich wmuszać w psa - traktuje je jako smakołyk i z chęcią zjada
Odpowiedź
Dodano: 05 Lipiec 2022
Autor: Wioletta
Witam.Nasz pupilek dzisiaj pierwszy raz dostał tą tabletkę i wcale chętnie jej nie zjadł.Musiałam mu ją podać sposobem ;-)
Odpowiedź
Dodano: 07 Czerwiec 2022
Autor: Gośka
Ocena:
Widzę, że wiele osób komentujących tutaj nie ma pojęcia jak działaja tabletki na kleszcze. Po prostu żenada, właściciele pupilów a podstawowych rzeczy nie są w stanie ogarnąć. Otóż wyjaśnię, bo mnie szlak trafia już. Tabletki przeciw kleszczom NIE ZAPOBIEGAJA przyczepianiu się kleszcza do pieska, one CHRONIA PRZED CHOROBAMI przenoszonymi przez kleszcze. Nie posiadają właściwości odstraszających. W momencie kiedy kleszcz wszczepi się w psa i napije jego krwi - umiera, zanim zdąży zwierzę zarazić. Następnie należy kleszcze wyciągnąć. Otóż całą filozofia. Polecam najpierw się doinformować a później komentować. Dziękuję
Odpowiedź
Dodano: 17 Czerwiec 2022
Autor: Patrycja
Bardzo dobry komentarz! Tak właśnie działają preparaty przeciw kleszczom a właściwie przeciw ich chorobom. Należy tylko pamiętać, że czy to tabletki czy płyn, działają one przez kilka tygodni, ale kleszcza i tak trzeba usunąć.
Odpowiedź
Dodano: 02 Czerwiec 2022
Autor: Kasia
Ocena:
Polecam mój pies zachorował na borelioza barbeczioze miał 3 kleszcze po ciężkim przebiegu choroby dostał te tabletki i już rok jak żaden kleszcz się nie przyplątał
Odpowiedź
Dodano: 29 Maj 2022
Autor: Karolina K./w
Ocena:
Jestem również bardzo zadowolona z tych tabletek ????Mam białego psa nikt i nic nie jest przyczepiony . Zdarzają się że chodzą po nim kleszcze ale nigdy nie są przyczepione .
Odpowiedź
Dodano: 05 Maj 2022
Autor: Justyna
Ocena:
Podaję mojej suni.Tabletka jej nie szkodzi za to chyba nie działa.Wczoraj po pobycie na działce wyjęłam z niej 31 kleszczy.Wszystkie były wbite!!!!!
Odpowiedź
Dodano: 21 Maj 2022
Autor: Ania
Działa, kleszcz się wbije, ale jak tylko napije się krwi, zdycha i nie wypluwa śliny, kleszcz się zasusza.
Odpowiedź
Dodano: 24 Kwiecień 2022
Autor: Gerhard
Ocena:
Moje psy (mieszańce, ok. 40 kg, 10 lat) dostają Nexgard od ok. 5 lat. Jesteśmy bardzo zadowoleni. żadnych skutków ubocznych nie obserwowałem.
Odpowiedź
Dodano: 23 Kwiecień 2022
Autor: Beata
Ocena:
Podałam dziś NexGard swojej suni. Zresztą nie pierwszy raz. Nigdy nie miała żadnych skutków niepożądanych. Nie wczepił się też nigdy kleszcz
Odpowiedź
Dodano: 22 Kwiecień 2022
Autor: Xxx
Ocena:
U nas pies 12 lat i kot roczny żadnych działań ubocznych wszystko okey
Odpowiedź
Dodano: 19 Marzec 2022
Autor: Tomek
Ocena:
Pies dostał lek wczoraj, nie zauważyłem żadnych niepożądanych działań. Polecam.
Odpowiedź
Dodano: 15 Marzec 2022
Autor: Asia
Ocena:
Tragedia! Nie dawajcie tej toksyny psom! Mój pies kilka godzin po podaniu cierpi bardzo, ciężko oddycha, szybko i krótko.. Cała skóra zapalona, czerwona i gorąca, pies drapie się do krwi. Te weyrynarze to potwory, znając skutki uboczne nadal przepisują ten "lek". Pies ma gorączkę. Cierpi bardzo. Rano ich chyba r...........
Odpowiedź

Dodaj opinię o Nexgard

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach