39 801 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 132 produktów w 205 kategoriach

Nexgard

NexgardNexgard
(13 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: na receptę
Postać: tabletki do żucia
Cena: 163.00 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii Produkty dla zwierząt

Opis i skład produktu Nexgard

Nexgard, 136 mg, 3 tabletki

Nexgard to preparat o działaniu leczniczym i zapobiegającym infestacji pcheł i kleszczy oraz alergicznemu pchlemu zapaleniu skóry u bardzo dużych psów o wadze 25-50 kg.

Skład Nexgard:

Substancja czynna: afoksolaner. 1 tabletka do żucia zawiera: 136,0 mg. afoksolaneru.

Właściwości:

Nexgard bazuje na aktywności afoksolaneru, który zabija pchły i kleszcze, gdy spożyły one krew zwierzęcia, poprzez działanie na ich układ nerwowy. Lek Nexgard powoduje niekontrolowaną aktywność układu nerwowego, co prowadzi do paraliżu i śmierci pcheł oraz kleszczy. Co ważne, eliminuje pchły, jeszcze zanim są one w stanie złożyć jaja, dzięki czemu pomaga zmniejszyć rozprzestrzenianie się pasożytów w otoczeniu psa.

Przeznaczenie:

Lek weterynaryjny w formie tabletek do rozgryzania i żucia, stosowany w zwalczaniu infestacji pchłami i kleszczami u bardzo dużych psów o masie ciała 25-50 kg. oraz w ramach zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry (reakcji alergicznej wywołanej ugryzieniami pcheł).

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na dowolną substancję pomocniczą. Ze względu na brak dostępnych danych, zastosowanie produktu u szczeniąt poniżej 8 tygodnia życia i/lub psów o masie ciała niższej niż 2 kg. oraz suk w ciąży i karmiących młode jest możliwe wyłącznie po ocenie stosunku korzyści do ryzyka dokonanej przez lekarza weterynarii.

Działania niepożądane:

Bardzo rzadko mogą występować umiarkowane objawy ze strony układu pokarmowego (wymioty, biegunka), świąd, ospałość lub brak apetytu. Objawy te są zwykle ograniczone i szybko przemijające. Pasożyty muszą rozpocząć pożywianie się na gospodarzu aby ulec ekspozycji na afoxolaner, dlatego też nie można wykluczyć możliwości transmisji odpasożytniczych chorób zakaźnych. 

Dawkowanie:

Podawać psu po 1 tabletce w miesięcznych odstępach, w okresach zagrożenia inwazją pcheł i/lub kleszczy, w oparciu o sytuację epidemiologiczną. Jeśli zwierzę nie przyjmuje tabletek bezpośrednio można je podawać wraz z pokarmem.

Nexgard opinie
Nexgard ulotka
Nexgard skład
Nexgard dawkowanie
Nexgard przeciwwskazania
Nexgard cena
Nexgard zamienniki
Nexgard zamiennik
Nexgard odpowiednik
Nexgard tańszy zamiennik
Nexgard czy działa
lek na psie pchły lek na kleszcza u psa psie pchle zapalenie skóry zwalczanie pcheł u psa przeciw kleszczowi u psa pies ma kleszcza
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Nexgard

Dodano: 15 Lipiec 2017
Autor: Justa
Ocena:
Mój pies dostał po tej tabletce biegunkę juz 3 dzień się męczy. ..zero kleszczy zero pchel
Odpowiedź
Dodano: 21 Czerwiec 2017
Autor: Anna
Ocena:
Dobry weterynarz powiedział, że to trucizna, tylko z długim okresem powstawania skutków... Szkoda psa
Odpowiedź
Dodano: 20 Maj 2017
Autor: Kękę
Ocena:
Bardzo dobry lek na te kleszcze. Dzięki temu leku dbam o zdrowie mojego psa. Pozdrawiam
Odpowiedź
Dodano: 18 Maj 2017
Autor: Sebastan12
Ocena:
Joanna daje sobie rękę uciąć że to nie od tabletek nexgard. Mój pies dzięki tym tabletkom. Swobodnie spaceruje ze mną po Ścieszkach leśnych i nic mu się nie dzieje.
Odpowiedź
Dodano: 08 Maj 2017
Autor: Joanna
Ocena:
Nie polecam! Nasz sznaucer po 3 tabletkach / czyli 3 miesiącach stosowania dostał ostrego zapalenia trzustki co dało krwiste zapalenie jelit ledwo go odratowali! Nie podawajcie psom tej trucizny! Dzięki pomocy lekarzy nasz piesek żyje :)
Odpowiedź
Dodano: 08 Maj 2017
Autor: Rock
Ocena:
Werkos jak podasz psu tabletki Nexgard spectra to się przekonasz jakie ma działanie i zmienisz zdanie :)
Odpowiedź
Dodano: 24 Kwiecień 2017
Autor: Rysiek90
Ocena:
Najlepszy lek. Powinien być polecamy w każdym zoologicznym. Bardzo skuteczny i nie drogi. Pozdrawiam
Odpowiedź
Dodano: 19 Kwiecień 2017
Autor: Zenon
Ocena:
Świetny preparat. Polecam każdego właścicielowi który posiada psy i chce je chronić przed kleszczami i pchłami. Pozdrawiam
Odpowiedź
Dodano: 07 Kwiecień 2017
Autor: Grażka
Ocena:
Znam ten lek. Podaję go mojemu psu, żeby kleszcze się go nie imały. Jestem bardzo zadowolona z produktu, kleszczy nie ma. Pies nie ma żadnych objawów skutków ubocznych. Polecam gorąco :)
Odpowiedź
Dodano: 04 Kwiecień 2017
Autor: Ksena
Ocena:
Nexgard To bardzo dobry lek stosuje go na moim piesku i efekty znakomite zero kleszczy pcheł a spracuje po takich miejscach z nim że roi się od kleszczy pozdrawiam
Odpowiedź

Dodaj opinię o Nexgard

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 801 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 132 produktów w 205 kategoriach