43 652 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 873 produktów w 207 kategoriach

Nexgard

NexgardNexgard
(42 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: na receptę
Postać: tabletki do żucia
Cena: 163.00 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Nexgard

Nexgard, 136 mg, 3 tabletki

Nexgard to preparat o działaniu leczniczym i zapobiegającym infestacji pcheł i kleszczy oraz alergicznemu pchlemu zapaleniu skóry u bardzo dużych psów o wadze 25-50 kg.

Skład Nexgard:

Substancja czynna: afoksolaner. 1 tabletka do żucia zawiera: 136,0 mg. afoksolaneru.

Właściwości:

Nexgard bazuje na aktywności afoksolaneru, który zabija pchły i kleszcze, gdy spożyły one krew zwierzęcia, poprzez działanie na ich układ nerwowy. Lek Nexgard powoduje niekontrolowaną aktywność układu nerwowego, co prowadzi do paraliżu i śmierci pcheł oraz kleszczy. Co ważne, eliminuje pchły, jeszcze zanim są one w stanie złożyć jaja, dzięki czemu pomaga zmniejszyć rozprzestrzenianie się pasożytów w otoczeniu psa.

Przeznaczenie:

Lek weterynaryjny w formie tabletek do rozgryzania i żucia, stosowany w zwalczaniu infestacji pchłami i kleszczami u bardzo dużych psów o masie ciała 25-50 kg. oraz w ramach zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry (reakcji alergicznej wywołanej ugryzieniami pcheł).

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na dowolną substancję pomocniczą. Ze względu na brak dostępnych danych, zastosowanie produktu u szczeniąt poniżej 8 tygodnia życia i/lub psów o masie ciała niższej niż 2 kg. oraz suk w ciąży i karmiących młode jest możliwe wyłącznie po ocenie stosunku korzyści do ryzyka dokonanej przez lekarza weterynarii.

Działania niepożądane:

Bardzo rzadko mogą występować umiarkowane objawy ze strony układu pokarmowego (wymioty, biegunka), świąd, ospałość lub brak apetytu. Objawy te są zwykle ograniczone i szybko przemijające. Pasożyty muszą rozpocząć pożywianie się na gospodarzu aby ulec ekspozycji na afoxolaner, dlatego też nie można wykluczyć możliwości transmisji odpasożytniczych chorób zakaźnych. 

Dawkowanie:

Podawać psu po 1 tabletce w miesięcznych odstępach, w okresach zagrożenia inwazją pcheł i/lub kleszczy, w oparciu o sytuację epidemiologiczną. Jeśli zwierzę nie przyjmuje tabletek bezpośrednio można je podawać wraz z pokarmem.

Nexgard tańszy zamiennik
Nexgard czy działa
Nexgard opinie
Nexgard ulotka
Nexgard skład
Nexgard dawkowanie
Nexgard przeciwwskazania
Nexgard cena
Nexgard zamienniki
Nexgard zamiennik
Nexgard odpowiednik
lek na psie pchły lek na kleszcza u psa psie pchle zapalenie skóry zwalczanie pcheł u psa przeciw kleszczowi u psa pies ma kleszcza
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Nexgard

Dodano: 22 Maj 2020
Autor: Brygida
Ocena:
Nigdy więcej nie podam tej tabletki i przestrzegam wszystkich!!! Mój pies męczy się już czwartą godzinę, wodzi oczami jak obłąkany, zwymiotowal, ma torsje i kłopoty z wstawaniem. Żałuję, że nie przeczytałam wcześniej opinii tej tabletki.
Odpowiedź
Dodano: 10 Maj 2020
Autor: Sylwia
Ocena:
Tragedia mój pies po podaniu tabletki dostał ostrej biegunki z krwią jest apatyczny nie ma apetytu ma twardy i bolesny brzuch nigdy więcej tej trucizny!!!!!!
Odpowiedź
Dodano: 28 Kwiecień 2020
Autor: Andrzej
Ocena:
Co się stanie się po zjedzeniu przez człowieka też będzie odporny?
Odpowiedź
Dodano: 27 Kwiecień 2020
Autor: Jarek
Ocena:
Po podaniu leku - Ok 3-4 godziny pies zaczął się strasznie męczyć, był niespokojny tak jakby jego układ nerwowy został całkowicie rozchwiany. Cały czas biegał z miejsca na miejsce, bardzo szybko oddychał, to wstawał to siadał. Jesteśmy 10 godzin po podaniu i objawy nie zmniejszają się. Straszne efekt - widząc psa i jego cierpienie NA PEWNO NIE PODAM TEGO LEKU WIĘCEJ. Dziwie się że weterynarze zapisują takie coś.
Odpowiedź
Dodano: 13 Maj 2020
Autor: Paweł
U mnie nexgard działa jak złoto.
Odpowiedź
Dodano: 25 Luty 2020
Autor: Piotr CC
Ocena:
3 rok z kolej podaje to psa, psy powyżej 40kg i 60 kg, podaje tylko przez 4 miesiące, od czerwca w wrześniu ostatni raz, w pierwszym roku przyczepiały się kleszcze ale wyciągałem, drugi rok może jednego znalazłem, i w zeszłym roku żadnego już nie było, a oglądam psy praktycznie codziennie, nie wierzę w te obroże nasiąknięte dla mnie to strata pieniędzy, w tym roku oczywiście też zakupie NexGart, dla właścicieli spędzających urlop na plażach ciepłych morz polecam NexGart Spectra, w piaskach są takie świństwa małe że jak dostaną się do pupila to już koniec
Odpowiedź
Dodano: 22 Styczeń 2020
Autor: Ela
Ocena:
Stosuje ten lek od lat na wszystkoch moich psach i dziala swietnie. Pchly i kleszcze odpadaja po napiciu sie krwi. Jesli stosuje sie lek raz na miesiac to pchly ani kleszcze nie powracaja (moga wskoczyc na psa, ale ponapiciu sie krwi odpadaja i umieraja). Poza tym jesli pies ma klopoty skorne (mange, nuxyca, demodekoza) Nexgard bardzo pomaga. Trzeba jednak zachowac ostroznosc przy pierwszym podaniu (jak z kazdym lekiem), poniewaz znane sa przypadki ostrej reakcji alergicznej. Jesli podajesz ten lek po raz pierwszy trzeba psa monitorowac i jesli sie drapie, wymiotuje czy cos innego to trzeba szybko do weterynarza. Zaden z moich psow nie mial zlej reakcji.
Odpowiedź
Dodano: 29 Wrzesień 2019
Autor: Monika
Ocena:
Niemal wszystkie pchły zaczęły wymierać po około 3 godziny od podania leku. Pod tym względem sprawdził się świetnie, gdyż na drugi dzień pies był czysty od insektów, których nie mogliśmy usunąć ani szamponami ani innymi środkami. Jednak w momencie kiedy lek zaczął działać na pchły, piesek też przeżywał straszne chwilę, gdyż czuł ogromne swędzenie. Sunia nie mogła się nadrapać, znaleźć sobie miejsca dyszała i aż żal było na nią patrzeć. Niestety piesek trochę odchorowuje lek, jest anemiczny, nie ma apetytu a dziś czyli 3 dzień od podania pies cały dzień wymiotuje:( Lek bardzo skuteczny ale niestety trochę kosztem zwierzecia ,któremu ma pomóc
Odpowiedź
Dodano: 25 Luty 2020
Autor: Piotr CC
Mogłaś przedawkować
Odpowiedź
Dodano: 20 Wrzesień 2019
Autor: Mariusz
Ocena:
Polecam działa w 100 % skutków ubocznych u mojego psiaka nie było także jestem zadowolony ????
Odpowiedź
Dodano: 06 Wrzesień 2019
Autor: Andrzej
Ocena:
Podałem tabletki zobaczymy co dalej wtedy napiszę więcej o tym
Odpowiedź
Dodano: 02 Wrzesień 2019
Autor: Dzik
Ocena:
NexGard nie ma żadnej informacji o tym, że jest repelentem, więc wszystkie opinie dotyczące tego, że "OLABOGA, NIE ODSTRASZA" są śmiechu warte. Podawanie psu leku bez przeczytania ulotki jest bardzo nieodpowiedzialne, nie pozdrawiam. Natomiast w kwestii tego jak MA działać - środek jest bez zarzutu. niecałe 24h od wbicia się kleszcza pajęczaki na psie są martwe.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Nexgard

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 652 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 873 produktów w 207 kategoriach