42 700 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 787 produktów w 204 kategoriach

Nexgard

NexgardNexgard
(30 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: na receptę
Postać: tabletki do żucia
Cena: 163.00 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Nexgard

Nexgard, 136 mg, 3 tabletki

Nexgard to preparat o działaniu leczniczym i zapobiegającym infestacji pcheł i kleszczy oraz alergicznemu pchlemu zapaleniu skóry u bardzo dużych psów o wadze 25-50 kg.

Skład Nexgard:

Substancja czynna: afoksolaner. 1 tabletka do żucia zawiera: 136,0 mg. afoksolaneru.

Właściwości:

Nexgard bazuje na aktywności afoksolaneru, który zabija pchły i kleszcze, gdy spożyły one krew zwierzęcia, poprzez działanie na ich układ nerwowy. Lek Nexgard powoduje niekontrolowaną aktywność układu nerwowego, co prowadzi do paraliżu i śmierci pcheł oraz kleszczy. Co ważne, eliminuje pchły, jeszcze zanim są one w stanie złożyć jaja, dzięki czemu pomaga zmniejszyć rozprzestrzenianie się pasożytów w otoczeniu psa.

Przeznaczenie:

Lek weterynaryjny w formie tabletek do rozgryzania i żucia, stosowany w zwalczaniu infestacji pchłami i kleszczami u bardzo dużych psów o masie ciała 25-50 kg. oraz w ramach zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry (reakcji alergicznej wywołanej ugryzieniami pcheł).

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na dowolną substancję pomocniczą. Ze względu na brak dostępnych danych, zastosowanie produktu u szczeniąt poniżej 8 tygodnia życia i/lub psów o masie ciała niższej niż 2 kg. oraz suk w ciąży i karmiących młode jest możliwe wyłącznie po ocenie stosunku korzyści do ryzyka dokonanej przez lekarza weterynarii.

Działania niepożądane:

Bardzo rzadko mogą występować umiarkowane objawy ze strony układu pokarmowego (wymioty, biegunka), świąd, ospałość lub brak apetytu. Objawy te są zwykle ograniczone i szybko przemijające. Pasożyty muszą rozpocząć pożywianie się na gospodarzu aby ulec ekspozycji na afoxolaner, dlatego też nie można wykluczyć możliwości transmisji odpasożytniczych chorób zakaźnych. 

Dawkowanie:

Podawać psu po 1 tabletce w miesięcznych odstępach, w okresach zagrożenia inwazją pcheł i/lub kleszczy, w oparciu o sytuację epidemiologiczną. Jeśli zwierzę nie przyjmuje tabletek bezpośrednio można je podawać wraz z pokarmem.

Nexgard ulotka
Nexgard skład
Nexgard dawkowanie
Nexgard przeciwwskazania
Nexgard cena
Nexgard zamienniki
Nexgard zamiennik
Nexgard odpowiednik
Nexgard tańszy zamiennik
Nexgard czy działa
Nexgard opinie
lek na psie pchły lek na kleszcza u psa psie pchle zapalenie skóry zwalczanie pcheł u psa przeciw kleszczowi u psa pies ma kleszcza
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Nexgard

Dodano: 06 Wrzesień 2019
Autor: Andrzej
Ocena:
Podałem tabletki zobaczymy co dalej wtedy napiszę więcej o tym
Odpowiedź
Dodano: 02 Wrzesień 2019
Autor: Dzik
Ocena:
NexGard nie ma żadnej informacji o tym, że jest repelentem, więc wszystkie opinie dotyczące tego, że "OLABOGA, NIE ODSTRASZA" są śmiechu warte. Podawanie psu leku bez przeczytania ulotki jest bardzo nieodpowiedzialne, nie pozdrawiam. Natomiast w kwestii tego jak MA działać - środek jest bez zarzutu. niecałe 24h od wbicia się kleszcza pajęczaki na psie są martwe.
Odpowiedź
Dodano: 08 Sierpień 2019
Autor: Paulina
Ocena:
Nie polecam bo pomimo dopasowania tabletki do wagi psa mój czworonogi przyjaciel złapał pchły.
Odpowiedź
Dodano: 29 Lipiec 2019
Autor: Gosia
Ocena:
Ten lek nie chroni przed lecz zabija kleszcza dopiero po 48 godz. pożywiania się krwią. Po tym czasie zdycha i odpada a jak był zarażony to nasz pupil też. Weterynarz oczywiście o tym nie poinformował. Nie polecam bo to nie ma nic wspólnego z ochroną przed chorobami a to przecież o to chodzi. Mój Jack Russell Terrier dostał to jak miał 2 mies. i odchorował. Biegunka 8 godz. po podaniu, po 2 tyg. wypadło mu połowę sierści oraz doszły problemy neurologiczne (jedno ucho nie pracowało tak jak trzeba, poprostu było jakieś sztywne i śmiesznie odstawało). Wszystko powróciło do normy, sierści przybywa i nie podam już nigdy tej toksyny mojemu psu.
Odpowiedź
Dodano: 20 Czerwiec 2019
Autor: Kasia
Ocena:
Działa na kleszcze ale mój pies cierpi bardzo z powodu nieustajacego świądu. Nie złapała ani jednego kleszcza przez dwa meisiące. Niestety, zaczęla się strasznie drapać, ciągle się gryzie, wygryza sierść, tarza się, czołga próbując sobie ulżyć. Źle wpływa to na psychikę, jest rozkojarzona i nerwowa, skarży się ciągle piszcząc i pojękując. Skóra nie jest zaczerwieniona i jest czysta od pasożytów (co prawda wygryza sobie sierść). Po wystapieniu objawów po uzgodnieniu z weterynarzem przesza na dietę hipoalergiczną. Byłam u trzech różnych weterynarzy, żaden nie widzi problemu w psie tylko w NexGuardzie.
Odpowiedź
Dodano: 09 Czerwiec 2019
Autor: Bolesław
Ocena:
Pies po pół godzinie zwymiotował tabletkę (po czym szybko zjadł ją ponownie ;P ). 1-3 dni od podania tabletki puszcza dużo więcej baków niż zazwyczaj (ale może to tylko zbieg okoliczności). Po za tym nie stwierdzam innych efektów ubocznych. Pies dostał nexgard ponieważ z obrożą foresto ostatnio przyniósł 2 psie kleszcze które mocno sie opiły (a potem odpadły i zdechły). Weterynarz poleciła mi abym połączył foresto z nexgard. Przy takim zestawie, puki co brak kleszczy. Będę obserwować jak sprawdzi się długoterminowo.
Odpowiedź
Dodano: 08 Czerwiec 2019
Autor: Ewelina
Ocena:
Dużo czytałam na temat tych tabletek. Byłam sceptycznie nastawiona. Po przyjeździe na urlop w góry mój psiak złapał kleszcza,została mu podana tabletka . Zaraz złapał drugiego,a zaraz trzeciego. Pierwszy kleszcz po przyjeździe do weterynarza był tak opity, że odpadł sam. Drugi o wiele mniejszy(już po podaniu tabletki zaczął usychac,ale pojechałam do weta aby go wyciagnal. ) dziś tzn na drugi dzień znalazłam trzeciego bardzo malego .ten już praktycznie był uschniety i raczej odpadł sam podczas zabawy z psem. Mam nadzieję że kolejnych już nie znajdę. Nie wiem czy podam kolejna tabletkę. Niby ochrona na 5tyg. Dodam że jako ochronę mieliśmy obroże. Ale niestety zawiodla. Będziemy się jeszcze wspomagać kropelkami. Skutków ubocznych na szczęście niezaobserwowalam
Odpowiedź
Dodano: 24 Kwiecień 2019
Autor: Arek
Ocena:
Witam Rewelacyjny lek mamy 4 psiaki Yorka, Wyżła, Owczarka i Boksera. Odkąd stosujemy nexcard nie a żadnych problemów z kleszczami czy pchłami pomimo że mieszkamy pod lasem. Oczywiście zdarzają się skutki uboczne jak mówi nasz lekarz ale głównie z powodu niewłaściwie do danej tabletki do wagi czworonoga, zachza nie zawsze jest dobra.
Odpowiedź
Dodano: 23 Kwiecień 2019
Autor: Iwona
Ocena:
W zeszłym roku pierwszy raz mój owczarek dostał nexgard. Bardzo dobrze się po niej czuł. Nie złapał żadnego kleszcza.
Odpowiedź
Dodano: 19 Sierpień 2018
Autor: Marzena
Ocena:
Po podaniu tej tabletki moja sunia chihuahua długowłosa okropnie zaczęła się drapać i gryź. Co chwile przeglądam sierść czy czegoś nie złapała ale ma czystą. Mam nadzieje, że jej to przejdzie bo żal na nią patrzeć jak się drapie i gryzie. Ja już żadnych tabletek swoim psom nie podam i nie polecam jej innym właścicielom psów.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Nexgard

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 700 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 787 produktów w 204 kategoriach