45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Nexgard

NexgardNexgard
(88 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: na receptę
Postać: tabletki do żucia
Cena: 163.00 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Nexgard

Nexgard, 136 mg, 3 tabletki

Nexgard to preparat o działaniu leczniczym i zapobiegającym infestacji pcheł i kleszczy oraz alergicznemu pchlemu zapaleniu skóry u bardzo dużych psów o wadze 25-50 kg.

Skład Nexgard:

Substancja czynna: afoksolaner. 1 tabletka do żucia zawiera: 136,0 mg. afoksolaneru.

Właściwości:

Nexgard bazuje na aktywności afoksolaneru, który zabija pchły i kleszcze, gdy spożyły one krew zwierzęcia, poprzez działanie na ich układ nerwowy. Lek Nexgard powoduje niekontrolowaną aktywność układu nerwowego, co prowadzi do paraliżu i śmierci pcheł oraz kleszczy. Co ważne, eliminuje pchły, jeszcze zanim są one w stanie złożyć jaja, dzięki czemu pomaga zmniejszyć rozprzestrzenianie się pasożytów w otoczeniu psa.

Przeznaczenie:

Lek weterynaryjny w formie tabletek do rozgryzania i żucia, stosowany w zwalczaniu infestacji pchłami i kleszczami u bardzo dużych psów o masie ciała 25-50 kg. oraz w ramach zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry (reakcji alergicznej wywołanej ugryzieniami pcheł).

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na dowolną substancję pomocniczą. Ze względu na brak dostępnych danych, zastosowanie produktu u szczeniąt poniżej 8 tygodnia życia i/lub psów o masie ciała niższej niż 2 kg. oraz suk w ciąży i karmiących młode jest możliwe wyłącznie po ocenie stosunku korzyści do ryzyka dokonanej przez lekarza weterynarii.

Działania niepożądane:

Bardzo rzadko mogą występować umiarkowane objawy ze strony układu pokarmowego (wymioty, biegunka), świąd, ospałość lub brak apetytu. Objawy te są zwykle ograniczone i szybko przemijające. Pasożyty muszą rozpocząć pożywianie się na gospodarzu aby ulec ekspozycji na afoxolaner, dlatego też nie można wykluczyć możliwości transmisji odpasożytniczych chorób zakaźnych. 

Dawkowanie:

Podawać psu po 1 tabletce w miesięcznych odstępach, w okresach zagrożenia inwazją pcheł i/lub kleszczy, w oparciu o sytuację epidemiologiczną. Jeśli zwierzę nie przyjmuje tabletek bezpośrednio można je podawać wraz z pokarmem.

Nexgard opinie
Nexgard ulotka
Nexgard skład
Nexgard dawkowanie
Nexgard przeciwwskazania
Nexgard cena
Nexgard zamienniki
Nexgard zamiennik
Nexgard odpowiednik
Nexgard tańszy zamiennik
Nexgard czy działa
psie pchle zapalenie skóry zwalczanie pcheł u psa przeciw kleszczowi u psa pies ma kleszcza lek na psie pchły lek na kleszcza u psa
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze soczewki kolorowe - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Nexgard

Dodano: 18 Czerwiec 2022
Autor: Ola
Ocena:
Tabletki dobrze działają, nie ma żadnych skutków ubocznych. Dodatkowym atutem jest to, ze nie trzeba ich wmuszać w psa - traktuje je jako smakołyk i z chęcią zjada
Odpowiedź
Dodano: 05 Lipiec 2022
Autor: Wioletta
Witam.Nasz pupilek dzisiaj pierwszy raz dostał tą tabletkę i wcale chętnie jej nie zjadł.Musiałam mu ją podać sposobem ;-)
Odpowiedź
Dodano: 07 Czerwiec 2022
Autor: Gośka
Ocena:
Widzę, że wiele osób komentujących tutaj nie ma pojęcia jak działaja tabletki na kleszcze. Po prostu żenada, właściciele pupilów a podstawowych rzeczy nie są w stanie ogarnąć. Otóż wyjaśnię, bo mnie szlak trafia już. Tabletki przeciw kleszczom NIE ZAPOBIEGAJA przyczepianiu się kleszcza do pieska, one CHRONIA PRZED CHOROBAMI przenoszonymi przez kleszcze. Nie posiadają właściwości odstraszających. W momencie kiedy kleszcz wszczepi się w psa i napije jego krwi - umiera, zanim zdąży zwierzę zarazić. Następnie należy kleszcze wyciągnąć. Otóż całą filozofia. Polecam najpierw się doinformować a później komentować. Dziękuję
Odpowiedź
Dodano: 17 Czerwiec 2022
Autor: Patrycja
Bardzo dobry komentarz! Tak właśnie działają preparaty przeciw kleszczom a właściwie przeciw ich chorobom. Należy tylko pamiętać, że czy to tabletki czy płyn, działają one przez kilka tygodni, ale kleszcza i tak trzeba usunąć.
Odpowiedź
Dodano: 02 Czerwiec 2022
Autor: Kasia
Ocena:
Polecam mój pies zachorował na borelioza barbeczioze miał 3 kleszcze po ciężkim przebiegu choroby dostał te tabletki i już rok jak żaden kleszcz się nie przyplątał
Odpowiedź
Dodano: 29 Maj 2022
Autor: Karolina K./w
Ocena:
Jestem również bardzo zadowolona z tych tabletek ????Mam białego psa nikt i nic nie jest przyczepiony . Zdarzają się że chodzą po nim kleszcze ale nigdy nie są przyczepione .
Odpowiedź
Dodano: 05 Maj 2022
Autor: Justyna
Ocena:
Podaję mojej suni.Tabletka jej nie szkodzi za to chyba nie działa.Wczoraj po pobycie na działce wyjęłam z niej 31 kleszczy.Wszystkie były wbite!!!!!
Odpowiedź
Dodano: 21 Maj 2022
Autor: Ania
Działa, kleszcz się wbije, ale jak tylko napije się krwi, zdycha i nie wypluwa śliny, kleszcz się zasusza.
Odpowiedź
Dodano: 24 Kwiecień 2022
Autor: Gerhard
Ocena:
Moje psy (mieszańce, ok. 40 kg, 10 lat) dostają Nexgard od ok. 5 lat. Jesteśmy bardzo zadowoleni. żadnych skutków ubocznych nie obserwowałem.
Odpowiedź
Dodano: 23 Kwiecień 2022
Autor: Beata
Ocena:
Podałam dziś NexGard swojej suni. Zresztą nie pierwszy raz. Nigdy nie miała żadnych skutków niepożądanych. Nie wczepił się też nigdy kleszcz
Odpowiedź
Dodano: 22 Kwiecień 2022
Autor: Xxx
Ocena:
U nas pies 12 lat i kot roczny żadnych działań ubocznych wszystko okey
Odpowiedź
Dodano: 19 Marzec 2022
Autor: Tomek
Ocena:
Pies dostał lek wczoraj, nie zauważyłem żadnych niepożądanych działań. Polecam.
Odpowiedź
Dodano: 15 Marzec 2022
Autor: Asia
Ocena:
Tragedia! Nie dawajcie tej toksyny psom! Mój pies kilka godzin po podaniu cierpi bardzo, ciężko oddycha, szybko i krótko.. Cała skóra zapalona, czerwona i gorąca, pies drapie się do krwi. Te weyrynarze to potwory, znając skutki uboczne nadal przepisują ten "lek". Pies ma gorączkę. Cierpi bardzo. Rano ich chyba r...........
Odpowiedź

Dodaj opinię o Nexgard

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach