45 197 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 978 produktów w 209 kategoriach

Neotigason

NeotigasonNeotigason
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: kapsułki
Cena: 433.03 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: kapsułki, 10 mg, 100 szt, 10 mg, kapsułki, 30 szt, 25 mg, kapsułki, 30 szt, kapsułki, 25 mg, 100 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Acitretinum
Działanie: normalizuje odnowę i różnicowanie się komórek naskórka
Ulotka:

Opis i skład produktu Neotigason

 

Lek na receptę przeznaczony do leczenia uogólniona łuszczycy krostkowej, łuszczyca erytrodermiczna, ciężkie postaci łuszczycy zwykłej, łuszczycowe zapalenie stawów, ograniczona łuszczyca krostkowa również. Wskazany jest także do stososowania przy wrodzone "rybiej łusce", łupieżu czerwonym mieszkowym,Sprawadza się w choroba Dariera.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Kapsułki powinny być przyjmowane podczas posiłku lub z mlekiem. Uwaga! W trakcie leczenia należy unikać ekspozycji na intensywne promieniowanie słoneczne lub promieniowanie ultrafioletowe (solaria), ponieważ lek nasila działanie promieniowania UV (ryzyko wystąpienia fotouczuleń). Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Suchość warg, spojówek, błony śluzowej jamy ustnej i nosowej, zapalenie czerwieni wargowej, rumień, świąd, pieczenie, łuszczenie się naskórka dłoni i stóp, łamliwość paznokci, krwawienie z nosa, wypadanie włosów. Niekiedy reakcje fotouczuleniowe. Może wystąpić przemijające zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, stężenia bilirubiny, glukozy, cholesterolu i triglicerydów we krwi. Objawy te są zależne od dawki i odwracalne. Długotrwałe leczenie podtrzymujące może wywołać zwapnienia pozaszkieletowe. Uwaga! Przeciwwskazane jest oddawanie krwi w trakcie oraz do roku po zakończeniu leczenia preparatem Neotigason. W trakcie leczenia preparatem może dojść do pogorszenia widzenia w nocy. W przypadku wystąpienia takiego działania niepożądanego należy zachować szczególną ostrożność podczas prowadzenia pojazdów oraz obsługiwania urządzeń mechanicznych w nocy.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na retynoidy, cukrzycę, schorzenia wątroby i/lub nerek. Gdy przyjmujesz preparaty zawierające witaminę A lub jej pochodne, tetracykliny, metotreksat, fenytoinę. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią. Kobiet w wieku rozrodczym muszą stosować skuteczną metodę antykoncepcji , zaczynając od 4 tygodni przed rozpoczęciem leczenia, podczas całego okresu leczenia oraz przez 2 lata po zakończeniu leczenia preparatem Neotigason.

Neotigason zamienniki
Neotigason zamiennik
Neotigason odpowiednik
Neotigason tańszy zamiennik
Neotigason czy działa
Neotigason opinia
Neotigason opinie
Neotigason ulotka
Neotigason skład
Neotigason dawkowanie
Neotigason przeciwwskazania
Neotigason cena
łupież czerwony mieszkowy choroba Dariera rybia łuska choroby skóry łuszczyca łuszczyca krostkowa łuszczyca erytrodermiczna łuszczycowe zapalenie stawów
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Neotigason

Dodaj opinię o Neotigason

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 197 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 978 produktów w 209 kategoriach