39 921 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Neomycinum

NeomycinumNeomycinum
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: maść do oczu
Cena: 23.40 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: TZF aerozol na skórę, 16 g (30 ml), TZF aerozol na skórę, 32 g (55 ml), tabletki, 250 mg, 16 szt, 0,5%, maść do oczu, 3 g
Działanie: bakteriobójcze
Ulotka:
Neomycinum

Opis i skład produktu Neomycinum

 

Lek na receptę w postaci maści, stosowana jest do leczenia bakteryjnego zapalenia spojówek, krawędzi powiek i woreczka łzowego. Sprawdza się także w leczeniu owrzodzenia rogówki.

Dawkowanie:

Miejscowo. Częstotliwość stosowania leku oraz długość leczenia ustala lekarz. Niewielką ilość maści wprowadza się bezpośrednio z tuby do worka spojówkowego.     Nie stosować długotrwale ze względu na rozwijającą się oporność bakterii.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Niekiedy reakcje nadwrażliwości (świąd, wysypka skórna) lub podrażnienie (pieczenie, łzawienie, zaczerwienienie spojówek, przejściowo niewyraźne widzenie).   Podobnie jak po podaniu innych leków do oczu przejściowe zaburzenia widzenia stwarzają niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn. Jeżeli po zastosowaniu leku występują takie objawy przed rozpoczęciem jazdy lub obsługi maszyn należy zaczekać do momentu powrotu ostrości widzenia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na neomycynę lub inne antybiotyki aminoglikozydowe.   Gdy stosujesz inne leki okulistyczne. Nie należy stosować leku Neomycinum Jelfa równocześnie z innymi lekami stosowanymi miejscowo do oka. W tym przypadku zaleca się zachowanie co najmniej 5-10 minutowej przerwy pomiędzy aplikacją każdego z nich. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu. Nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią.

Neomycinum zamienniki
Neomycinum zamiennik
Neomycinum odpowiednik
Neomycinum tańszy zamiennik
Neomycinum czy działa
Neomycinum opinia
Neomycinum opinie
Neomycinum ulotka
Neomycinum skład
Neomycinum dawkowanie
Neomycinum przeciwwskazania
Neomycinum cena
zapalenie spojówek chore oczy owrzodzenie rogówki zapalenie woreczka łzowego bakteryjne zapalenie spojówki zapalenie krawędzi powiek maść na zapalenie spojówek lek do oczu
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Neomycinum

Dodaj opinię o Neomycinum

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 921 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach