41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Naproxen

NaproxenNaproxen
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 18.36 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki (Polfarmex), 500 mg, 20 szt, czopki (Hasco), 250 mg, 10 szt, czopki (Hasco), 500 mg, 10 szt, (Hasco) 250, 250 mg, tabletki, 30 szt, (Hasco) 250, 250 mg, tabletki, 50 szt., (Hasco) 500, 500 mg, tabletki, 15szt, Polfarmex, 250 mg, tabletki, 30 szt, Polfarmex, 500 mg, tabletki, 30 szt, 500 Hasco, 500 mg, tabletki, 30 szt., tabletki (Polfarmex), 250 mg, 50 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Naproxenum
Działanie: przeciwbólowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Naproxen

Lek na receptę przeznaczony do leczenia w przypadku zapalenia stawów i chorób zwyrodnieniowych pochodzenia  reumatoidalnego. Zastosowanie rownież w przewlekłym zapaleniu stawów, zapaleniu ścięgień maziowych oraz zesztywniającego zapalenia stawów. Zalecany jako lek przeciwbólowy i przeciwzapalny w bólach o umiarkowanym stopniu natężenia. Może być podawany  również w przypadku dny moczanowej.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku w dawce 500mg, 250mg oraz 200mg w opakowaniach po 20, 30 i 50 sztuk ustala lekarz.   Bez recepty dostępny lek w dawce 200mg i opakowaniu po 10 sztuk. Dawkowanie: Dorośli: doraźnie w zwalczaniu bólu - 2 tabletki jednorazowo, następnie 1 tabletkę co 6-8 godzin (w razie konieczności); w schorzeniach reumatoidalnych i bólach przewlekłych - 2 tabletki dziennie, w ostrych stanach dawkę zwiększyć do 3-5 tabletek dziennie w dawkach podzielonych.   Uwaga! W trakcie leczenia nie należy spożywać alkoholu. Ostrożnie stosować u pacjentów w podeszłym wieku.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Objawy ze strony przewodu pokarmowego: nudności, wymioty, bóle brzucha. Reakcje skórne: zaczerwienienia skóry, świąd, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy. Nerki: śródmiąższowe zapalenie nerek, zespół nerczycowy. Objawy neurologiczne: drgawki, ból i zawroty głowy, zaburzenia snu, trudności z koncentracją, szum w uszach. Układ krwionośny: zmiany w obrazie morfologicznym krwi, przyspieszenie akcji serca. Ponadto szumy uszne, osłabienie słuchu, zawroty głowy.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np.: senność, zawroty głowy, może stwarzać niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadrważliwość na naproksen, kwas acetylosalicylowy, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, krwawienia z przewodu pokarmowego, skazę krwotoczną, zaburzenia funkcji nerek i/lub wątroby, astmę i inne choroby alergiczne przebiegające ze skłonnością do skurczu oskrzeli.   Gdy przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), fenytoinę, hydantoinę, sulfonamidy oraz leki przeciwcukrzycowe (pochodne sulfonylomocznika) i przeciwzakrzepowe, leki obniżające ciśnienie, leki moczopędne, glikozydy nasercowe, kortykosteroidy, cyklosporynę oraz chinolony, metotreksat, probenecyd, ranitydynę, sukralfat, tlenek i wodorotlenek magnezu, wodorotlenek glinu oraz cholestyraminę, mifepriston. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W pierwszym i drugim trymestrze stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią. Naproksen jest wydzielany z mlekiem kobiecym. Ze względu na możliwe działania niepożądane u dziecka kobieta przyjmująca naproksen nie powinna karmić piersią.

 

Naproxen opinia
Naproxen opinie
Naproxen ulotka
Naproxen skład
Naproxen dawkowanie
Naproxen przeciwwskazania
Naproxen cena
Naproxen zamienniki
Naproxen zamiennik
Naproxen odpowiednik
Naproxen tańszy zamiennik
Naproxen czy działa
reumatyzm przeciwbólowe reumatoidalne zapalenie stawów zapalenie stawów przeciwzapalne zapalenie stawów kręgosłupa reumatoidalne schorzenia medycyna sportowa
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Naproxen

Dodano: 09 Czerwiec 2015
Autor: Renia
Ocena:
Skuteczne tabletki, których używam, gdy dopada mnie ból kolan, który męczy mnie głównie po długich spacerach, ulga przychodzi już po jednej, dawce, wcześniej stosowałam żel, ale pod tą postacią lepiej mi odpowiada
Odpowiedź
Dodano: 21 Maj 2015
Autor: Justyna
Ocena:
Lek przepisał mi mój lekarz na moje stawy. Przy zmianie pogody mam bardzo duże problemy, ponieważ ciężko mi cokolwiek utrzymać w ręku. Dzięki tym tabletkom zmiany pogody już mi nie są straszne, bóle praktycznie zanikły. Bardzo ważne dla mnie jest również to, że cena nie jest zbyt wygórowana.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Naproxen

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach