45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Naclof

NaclofNaclof
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krople do oczu
Cena: 11.51 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: (1 mg / ml), 5 ml
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Diclofenacum
Działanie: przeciwzapalne
Ulotka:

Opis i skład produktu Naclof

 

Lek na repeptę przeznaczony do stosowania w stanach zapalnych po operacji zaćmy i innych zabiegach chirurgicznych. Pomaga zwalczać ból i światłowstręt. Wskazany jest także w pourazowych stanach zapalnych (urazy bez perforacji gałki ocznej). Lek hamuje zwężenie źrenicy w czasie operacji zaćmy.Stosowany jest również w profilaktyce torbielowatego obrzęku plamki po operacji zaćmy z implementacją soczewki. Preparat pomaga łagodzić niezakaźne stany zapalne przedniego odcinka oka.

Dawkowanie:

Zakraplać do worka spojówkowego chorego oka (oczu). Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Po podaniu leku zaleca się uciśnięcie kanaika nosowo-łozowego lub zamknięcie oczu na około 3 minuty. Dzięki temu zmiejszone jest wchłanie leku do organizmu i zwiększa jego miejscowe działanie.   Uwaga! Preparat zawiera chlorek benzalkoniowy, który może powodować podrażnienie oczu oraz przebarwienie miękkich soczewek kontaktowych. Soczewki kontaktowe należy wyjąć przed zastosowaniem kropli i założyć je co najmniej 15 minut po zakropleniu.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej występuje przemijające pieczenie oczu, rzadziej: świąd, zaczerwienienie oczu oraz niewyraźne widzenie zaraz po wkropleniu preparatu. W rzadkich przypadkach może wystąpić duszność i zaostrzenie objawów astmy. Podczas długotrwałego stosowania może wystąpić punkcikowate zapalenie rogówki i uszkodzenie nabłonka rogówki.   Preparat może powodować przejściowe niewyraźne widzenie, co może osłabiać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na sól sodową diklofenaku, kwas acetylosalicylowy, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, astmę.   Gdy stosujesz inne leki. W przypadku stosowania innych leków okulistycznych zaleca się zachowanie co najmniej 5-10 minutowej przerwy pomiędzy aplikacją każdego z nich. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. Nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią.

Naclof opinia
Naclof opinie
Naclof ulotka
Naclof skład
Naclof dawkowanie
Naclof przeciwwskazania
Naclof cena
Naclof zamienniki
Naclof zamiennik
Naclof odpowiednik
Naclof tańszy zamiennik
Naclof czy działa
zaćma światłowstręt operacja na oku operacja zaćmy obrzęk plamki zaćma z implementacją soczewki. lek na zaćmę krople na zaćmę
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze peelingi enzymatycznych - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Naclof

Dodaj opinię o Naclof

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach