41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Mycophenolate mofetil Apotex

Mycophenolate mofetil ApotexMycophenolate mofetil Apotex
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 308.90 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 500 mg, tabletki powlekane, 50 szt., 250 mg, kapsułki twarde, 100 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Mycophenolas mofetil
Działanie: immunosupresyjne
Ulotka:

Opis i skład produktu Mycophenolate mofetil Apotex

Lek na receptę przeciwdziałający odrzutom przeszczepu u pacjentów po przeszczepieniu nerki, serca lub wątroby. Preparat do stosowania w skojarzeniu z innymi lekami o podobnym działaniu (takimi jak cyklosporyna i kortykosteroidy).

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek można przyjmować niezależnie od posiłków. Należy połykać tabletki w całości, popijając szklanką wody. Tabletek nie należy łamać ani kruszyć.   Uwaga! Podczas stosowania leku należy ograniczyć narażenie skóry na działanie promieni słonecznych i promieni ultrafioletowych (UV) nosząc odpowiednią odzież ochronną i stosując filtry słoneczne o wysokim wskaźniku ochrony.     Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.     Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.     Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: biegunka, zmniejszenie liczby białych i/lub czerwonych krwinek we krwi, zakażenia skóry, jamy ustnej, żołądka, jelit, płuc i układu rozrodczego, wymioty, nudności, ból brzucha. Często: nowotwór tkanki limfoidalnej i skóry, ostre reakcje nadwrażliwości, które powodują trudności w oddychaniu lub zawroty głowy, lub ostre reakcje nadwrażliwości, które powodują obrzęk twarzy i gardła, gorączka, letrag, trudności z zasypianiem, ból w klatce piersiowej, bóle stawów lub mięśni, ból podczas oddawania moczu, ból głowy, objawy grypopodobne, obrzęki, zaburzenia skóry (trądzik, opryszczka, półpasiec, przerost skóry, utrata włosów, wysypka, świąd), zaburzenia nerek i dróg moczowych (zaburzenia czynności nerek, nagłe parcie na pęcherz moczowy), zaburzenia układu pokarmowego i jamy ustnej (zaparcia, niestrawność, zapalenie trzustki, zaburzenia jelit w tym krwawienie, zapalenie błony śluzowej żołądka, zaburzenia czynności wątroby, zapalenie okrężnicy, owrzodzenia żołądka i dwunastnicy, utrata łaknienia, wzdęcia, owrzodzenia jamy ustnej), zaburzenia układu nerwowego (drgawki, drżenie, zawroty głowy, pobudzenie, dezorientacja, depresja, senność, uczucie drętwienia, skurcze mięśniowe, lęk, zaburzenia myślenia lub nastroju), zmniejszenie masy ciała, dna moczanowa, duże stężenie cukru we krwi, krwawienia, tworzenie się zakrzepów i siniaków, zmiany ciśnienia tętniczego krwi, nieprawidłowy rytm serca, rozszerzenie naczyń krwionośnych, zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli, zadyszka, kaszel, płyn w jamie opłucnowej, zaburzenia zatok.   Nie stwierdzono, by lek stosowany zgodnie z zaleceniami wpływał na sprawność psychomotoryczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na mykofenolan mofetylu, kwas mykofenolowy lub którykolwiek z pozostałych składników preparatu.   Gdy przyjmujesz azatioprynę lub inne leki immunosupresyjne (leki, które czasami otrzymują pacjenci po zabiegu transplantacji), cholestyraminę (zazwyczaj stosowana u pacjentów, którzy mają duże stężenie cholesterolu we krwi), ryfampicynę (antybiotyk), leki zobojętniające sok żołądkowy, leki wiążące fosforany (stosowane u pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek w celu zmniejszenia wchłaniania fosforanów). Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek może spowodować samoistne poronienia lub uszkodzenie u nienarodzonego dziecka, w tym problemy z wykształceniem się uszu. Należy natychmiast poinformować lekarza o stwierdzonej ciąży lub planowaniu dziecka. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Mycophenolate mofetil Apotex opinia
Mycophenolate mofetil Apotex opinie
Mycophenolate mofetil Apotex cena
Mycophenolate mofetil Apotex skład
Mycophenolate mofetil Apotex ulotka
Mycophenolate mofetil Apotex dawkowanie
Mycophenolate mofetil Apotex przeciwwskazania
Mycophenolate mofetil Apotex zamienniki
Mycophenolate mofetil Apotex zamiennik
Mycophenolate mofetil Apotex odpowiednik
Mycophenolate mofetil Apotex tańszy zamiennik
Mycophenolate mofetil Apotex czy działa
przeszczep zapobieganie odrzuceniu przeszczepu przeciwodrzutowe odrzut narządu zapobieganie odrzutowi przeszczepu przeszczep narządów leki po przeszczepie lek przeciwodrzutowy
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Mycophenolate mofetil Apotex

Dodano: 02 Październik 2018
Autor: Darek z Radomska
Ocena:
Lek jest bardzo dobry nie działo się nic a jak zmieniono mi na Myfenax to po dwóch tygodniach dostałem krwotoku z płuc
Odpowiedź

Dodaj opinię o Mycophenolate mofetil Apotex

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach