44 610 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty

Monural

MonuralMonural
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: granulat do przygotowania roztworu doustnego
Cena: 24.99 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: granulat, 3 g, 1 saszetka, 2 g, granulat do sporządzania roztworu doustnego, 1 saszetek
Działanie: antybiotyk
Ulotka:

Opis i skład produktu Monural

Lek na receptę przeznaczony w ostrym bakteryjne zapaleniu pęcherza moczowego bez powikłań. Obfity bezobjawowy bakteriomocz. Zapobieganie zakażeniom dróg moczowych związanym z zabiegami chirurgicznymi i przezcewkowymi zabiegami diagnostycznymi.

Dawkowanie:

Doustnie. Lek podaje się doustnie 2-3 godziny po posiłku, najlepiej przed snem i po opróżnieniu pęcherza moczowego. Zawartość saszetki należy dokładni rozpuścić w 50-75 ml wody lub innego płynu i wypić bezpośrednio po przygotowaniu.   W zapobieganiu zakażeniom związanym z zabiegami na drogach moczowych zaleca się dwie dawki (po 1 saszetce). Pierwszą dawkę należy podać 3 godziny przed zabiegiem, a drugą dawkę należy podać 24 godziny po zabiegu.   Preparatu Monural 2 g nie należy stosować u dzieci poniżej 5 roku życia.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.     Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.     Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko: reakcje nadwrażliwości. Bardzo rzadko: zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, zgaga, biegunka), wysypka skórna.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na ktrókolwiek ze składników preparatu, ciężką niewydolność nerek.   Gdy przyjmujesz metoklopramid. Wykazano, że jednoczesne stosowanie fosfomycyny i metoklopramidu powoduje zmniejszenie stężenia fosfomycyny w surowicy i moczu. Inne leki, które przyspieszają motorykę jelit mogą mieć podobne działanie. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią lek może być stosowany tylko w przypadku zdecydowanej konieczności i zawsze pod ścisłą kontrolą lekarską.

Monural zamienniki
Monural zamiennik
Monural odpowiednik
Monural tańszy zamiennik
Monural czy działa
Monural opinia
Monural opinie
Monural cena
Monural skład
Monural ulotka
Monural przeciwwskazania
Monural dawkowanie
leczenie bakteriomoczu lek na chory pęcherz zakażenia dróg moczowych chory pęcherz choroby dróg moczowych zapalenie pęcherza moczowego bakteriomocz zapobieganie infekcjom pęcherza
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Monural

Dodaj opinię o Monural

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 610 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach